Maďarsko zablokovalo najnovšiu iniciatívu EÚ, ktorá vnucovala štátom LGBT ideológiu. + Prieskum: V predčasných voľbách by vyhral Smer, Kotleba by posilnil

Andrej Danko: Nehlaďme Cigánov po hlávkach v bielych rukavičkách!
Maďarský premiér sa opäť postavil za kresťanské hodnoty. Začiatkom uplynulého týždňa holandský predseda komisie EÚ predstavil dva dokumenty, ktoré tlačia na členské štáty, aby svoju legislatívu prispôsobovali životnému štýlu LGBT skupín. Maďarsko prijatie týchto dokumentov vetovalo

Znasilnenie Europy
Maďarsko sa ako jediný členský štát opäť postavilo proti nebezpečným dokumentom. Vďaka jeho vetu dokumenty, ktoré oslabovali chápanie prirodzenej rodiny a propagovali LGBT a gender ideológiu, neboli prijaté.

Začiatkom minulého týždňa holandský predseda Európskej komisie prezentoval dva dokumenty pod názvami: “Strategická angažovanosť za rodovú rovnosť” a “Opatrenia pre šírenie rovnosti LGBT osôb”. Ak by ich Maďarsko nevetovalo, tieto dokumenty by nútili členské štáty prispôsobovať svoju národnú politiku nezriadenému životnému štýlu osôb LGBT.

Maďarsko je už dlhšiu dobu známe svojím ráznym postojom v oblasti rodinnej politiky v rámci Európskej únie. V tomto prípade bolo jedinou krajinou, ktorá sa postavila proti nebezpečným dokumentom, vďaka čomu aj neboli prijaté. Za posledné roky je okrem toho na Maďarov vyvíjaný enormný tlak, aby liberalizovali svoju národnú politiku a zaviedli homosexuálne manželstvá.

http://www.hlavnespravy.sk/nie-nie-je-to-normalne-madarsko-zablokovalo-najnovsiu-iniciativu-eu-ktora-vnucovala-statom-lgbt-ideologiu/756217


Prieskum: V predčasných voľbách by vyhral Smer, Kotleba by posilnil

Verejnosť na Slovensku očakáva predčasné voľby. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý robili v dňoch 10. až 14. marca telefonickou formou na vzorke 1 096 respondentov starších ako 18 rokov na území celej SR.

Vytlač článok
Vytlačiť
Na otázku „Myslíte si, že budú predčasné voľby?“ odpovedalo áno 56,1% respondentov, pričom odpoveď „rozhodne áno“ uviedlo 15,3% opýtaných a „skôr áno ako nie“ 40,8%.

Myslíte si, že budú predčasné voľby?

Rozhodne áno. 15,3
Skôr áno ako nie. 40,8
Áno. 56,1
Skôr nie ako áno. 21,6
Rozhodne nie. 6,5
Nie. 28,1
Neviem. 15,8
Negatívne na položenú otázku odpovedalo 28,1% pričom odpoveď „rozhodne nie“ zvolilo 6,5% respondentov a „skôr nie ako áno“ 21,6% respondentov. Na otázku nevedelo odpovedať 15,8% opýtaných.

Na druhej strane však z prieskumu vyplýva, že väčšina respondentov by uvítala dohodu, ktorá by predčasným voľbám zabránila.

Na otázku „Ste za to, aby boli radšej predčasné voľby alebo aby politici našli kompromis a dohodli sa na nejakej koalícii?“ odpovedalo 81,9% respondentov, že podporujú dohodu. Predčasné voľby podporilo spolu 12,3% opýtaných a 5,8% respondentov na otázku nevedelo odpovedať.

Ste za to, aby boli radšej predčasné voľby, alebo aby politici našli kompromis a dohodli sa na nejakej koalícii?

Radšej predčasné voľby. 6,0
Skôr predčasné voľby ako dohoda. 6,3
Predčasné voľby. 12,3
Skôr dohoda ako predčasné voľby. 52,7
Rozhodne dohoda. 29,2
Dohoda. 81,9
Neviem. 5,8
Na otázku, ktorej politickej strane by prípadné predčasné voľby najviac pomohli, uviedlo 28,7% percenta respondentov odpoveď ĽS Naše Slovensko.

Ak by boli predčasné voľby, ktorým stranám by najviac pomohli?

Kotleba-Ľudová strana Naše Slovensko 28,7
Smer 28,1
SNS 22,0
SaS 14,3
KDH 7,8
Sme rodina-Boris Kollár 7,3
Most-Híd 6,5
OĽaNO-NOVA 5,8
#Sieť 3,0
Iná strana 1,3
Neviem 30,9
Nasledovali strany Smer (28,1%), SNS (22%), SaS (14,3%), KDH (7,8%), SME RODINA – Boris Kollár (7,3%), Most-Híd (6,5%), OĽaNO-NOVA (5,8%) a Sieť (3%). Iným stranám by predčasné voľby prospeli podľa 1,3% opýtaných. Na túto otázku nevedelo odpovedať 30,9% respondentov.

Vyhral by Smer, Kotleba by dostal viac hlasov
Ak by sa parlamentné voľby konali teraz, vyhrala by ich strana Smer so ziskom 30 percent a obsadili by tak 54 poslaneckých kresiel. Na druhom mieste by bola strana Sloboda a Solidarita s 15,9 percenta (29 mandátov). Prvú trojicu uzatvára Slovenská národná strana s 11,9 percenta a 21 mandátmi. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia.
Ako informoval Ján Baránek, telefonický prieskum robili na vzorke 1 096 respondentov starších ako 18 rokov na území celej SR. Odpovedali na otázku „Ak by parlamentné voľby boli teraz, najbližší víkend, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?“. Prieskum robila agentúra Polis Slovakia v dňoch 10. až 14. marca.

Hnutie OĽaNO – NOVA by získalo 11 percent (20 kresiel), nasleduje Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko s 9,5 percenta (17 mandátov) a do parlamentu by sa dostala aj strana Most-Híd s 5,2 percenta. Obsadili by tak deväť kresiel.

Prieskum 15. 3. 2016

Pred bránami NR SR by skončila SMK-MKP so 4,7 percenta. SME RODINA – Boris Kollár by získala 4,4 percenta hlasov, KDH 3,9 percenta, strana #SIEŤ by dostala 2,3 percenta. Preferencie sú vyrátané zo 61-percentnej volebnej účasti. Nerozhodnutých bolo 25 percent respondentov, voliť by nešlo 14 percent.

Premiérom novej vlády by podľa 37,6 percenta respondentov mal byť Robert Fico (Smer). Za Richarda Sulíka (SaS) sa vyslovilo 25,5 percenta opýtaných a 13 percent by si na tomto poste želalo Miroslava Lajčáka (Smer).

Premiérom novej vlády by podľa 12,7 percenta opýtaných mal byť Andrej Danko (SNS). Bélu Bugára (Most-Híd) si želá na tomto poste 7,1 percenta opýtaných. Na otázku „Kto by podľa Vás mal byť premiérom novej vlády?“ 2,4 percenta opýtaných označilo možnosť „iní“ a 5,8 percenta si neželá nikoho, respektíve si myslí, že by mali byť predčasné voľby. Odpovedať nevedelo 17,9 percenta.

S výsledkom volieb je spokojných 20,8 percenta opýtaných, pričom rozhodne je spokojných päť percent a 15,8 percent je skôr spokojných ako nespokojných. Na otázku „Ste spokojný s výsledkom parlamentných volieb?“ odpovedalo „nie“ 68,7 percenta. Skôr nespokojných ako spokojných je 27 percent a 41,7 percenta je rozhodne nespokojných. Odpovedať nevedelo 10,5 percenta.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/386787-prieskum-verejnost-ocakava-predcasne-volby/


Andrej Danko: Nehlaďme Cigánov po hlávkach v bielych rukavičkách!

Bratislava, 13. januára 2012 – Okresný súd v Prešove v uplynulých dňoch rozhodol, že Základná škola v Šarišských Michaľanoch zavedením oddelených tried pre rómske deti porušila zásadu rovnakého zaobchádzania. SNS dlhodobo upozorňuje a ponúka riešenia cigánskeho problému, ktorý požiera a ohrozuje Slovenskú republiku. Uvedomujeme si základné ľudské práva a slobody, rovnoprávne postavenie a zaobchádzanie s etnikami.

Avšak neriešenie cigánskeho problému, neustále hladkanie po ich hlávkach v bielych rukavičkách, zakrývanie reálnych problémov falošným humanizmom vytvára časovanú bombu, ktorá nás dnes v cigánskej otázke dobieha. Cigáni ako kočovníci, ktorým tu dovolila usadiť sa Mária Terézia, sa nedokázali za niekoľko storočí prispôsobiť Európe ani len základnými hygienickými návykmi. Je preto pozoruhodné, že sa medzi nami nájdu hrdinovia, akými sú riaditeľka a učitelia Základnej školy v Šarišských Michaľanoch. Sú to ľudia, ktorí dennodenne musia bojovať s cigánskou agresiou, sú to ľudia, ktorí musia vysvetľovať rodičom detí, prečo majú ich deti vši, monokle pod očami, prečo im spolužiaci ukradli desiatu alebo školské potreby. Takíto ľudia, hľadajúci praktické riešenia aj v podobe premiešania a segregácie vyučovacích tried si zaslúžia za svoj experiment celospoločenskú podporu.

www.ipolitika.sk
SNS vyjadruje plnú podporu vedeniu a učiteľom Základnej školy v Šarišských Michaľanoch, pričom prehlasujeme, že by ich konanie malo byť príkladom riešenia predmetného problému aj pre iné školy. Stotožňujeme sa s ich odvolaním sa vo veci škandalózneho súdneho rozhodnutia, ktoré nariaďuje škole okamžité zrušenie takejto výučby. SNS poskytne maximálnu právnu súčinnosť i finančnú pomoc pre školu na vykrytie nákladov tohto súdneho sporu, ktoré škola musí vynakladať na svoju obranu pred súdom.

Andrej Danko, prvý podpredseda SNS

http://ipolitika.sk/2012/01/andrej-danko-nehladme-ciganov-po-hlavkach-v-bielych-rukavickach/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.