Klaus: Nemci k nám migrantov vysídlia. Bolo to dlhodobo pripravované. + Americkí kresťania vystúpili proti urážajúcemu komediálnemu seriálu

Inštitút Václava Klausa usporiadal 15. marca diskusiu na tému migračnej krízy. Svoje ďalšie postrehy ohľadom fenoménu súčasnej masovej migrácie uviedli členovia inštitútu Václav Klaus a Jiří Weigl. Ich názory zverejnil server Parlamentní listy.

wprost
Klaus v úvode uviedol, že 15. marec v súčasnosti získava nový význam. Dôvodom je nebezpečenstvo, ktoré prichádza z Nemecka. A tým je skutočnosť, že masovú migráciu otvorene podporuje nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Bývalý český prezident tiež vysvetlil, že zničenie blízkovýchodných krajín, spôsobené americkým vývozom revolúcie, vytvorilo migračný potenciál. Avšak samotný potenciál podľa neho nestačil. Muselo prísť pozvanie. A to prišlo.

Nemci budú vysídľovať migrantov

Faktory ponuky príchodu utečencov do Európy sú podľa Klausa viaceré. Za prvý z nich považuje zmenu Európy na sociálny štát, kde spoločnosť umožňuje niektorým ľuďom žiť bez toho, aby museli pracovať. Druhým dôvodom je podľa neho prevrat Európy – od národných štátov k Európskej únii – kde kompetencie a zodpovednosť sú rozmazané. Za tretí dôvod považuje fatálny ideologický posun a opustenie tradičných európskych hodnôt a ich nahradenie multikulturalizmom, genderizmom, humanrightizmom, a tak ďalej. Poslednou kvapkou bolo podľa Klausa explicitné pozvanie migrantov.

Za všetkým stojí ambícia vytvoriť novú Európu a nového Európana, ktorý nebude mať národnú identitu a národné korene. Ambícia vytvoriť vyprázdneného jedinca bez identity, ktorý bude „euroobčanom“. To čo sa dnes deje, bolo podľa bývalého českého prezidenta dlho pripravované.

„Nemci sem budú vysídlovať migrantov, to je úplne jasné,” zverejnil server Parlamentní listy vyjadrenie Klausa. “Všetko je potrebné hľadať v neblahej ideológii ľudských práv,” dodal. Podľa Klausa je teraz Nemecko bojiskom Európy, kde sa strhne rozhodná bitka.

Individuálna migrácia je normálna

Jiří Weigl počas diskusie uviedol, že individuálna migrácia je normálna rovnako je normálne pomáhať individuálnym azylom. Avšak nemožno problémy národov riešiť tým, že sa do Európy masovo presťahujú.

V súvislosti s migračnou vlnou sa podľa neho útočí na city Európanov. „Hľadajú údajne záchranu, ale vyberajú si najviac sociálne štáty Európy,” povedal na adresu údajných utečencov Weigl.

Dodal tiež je úlohou politika nie je byť precitlivený nad fotografiami tragédií, ale jeho povinnosťou je hájiť záujmy občanov krajiny, ktorí mu dali mandát. Pripomenul, že sýrsky konflikt nie je jediný, v ktorom ľudia nesmierne trpia. Takýchto udalosti bolo mnoho, ale nikoho nenapadlo, aby sa ľudia z postihnutých krajín masovo sťahovali do Európy. Vysvetlil tiež, že za čínskej kultúrnej revolúcie zahynuli desiatky milióny ľudí, ale USA v tom čase neponúkli azyl všetkým Číňanom, ktorí o neho mali záujem kvôli prenasledovaniu. Keby to Spojené štáty podľa neho urobili, dnes by boli jednou z provincií Číny.

Weigl varoval, že v pohybe sú už ďalšie desiatky miliónov ľudí, ktorí môžu do Európy doraziť. Len Nemci počas nadchádzajúcich rokov očakávajú v svojej krajine ďalšie tri milióny migrantov.

Cieľom podľa Weigla nie je pomáhať utečencom, ale dostať čo najviac ľudí z Orientu a Afriky do Európy a presadiť ich prerozdelenie. Prerozdelenie je kľúčové. Merkelová nehovorí o zastavení migrácie ani o jej strope, ale stále presadzuje prerozdeľovanie. Presadzovaná dohoda s Tureckom je podľa neho iba ďalším prostriedkom na prerozdeľovanie.

Európsky azyl

Podľa Weigla je nezmysel myslieť si, že v Českej republike (rovnako aj na Slovensku – poz. red.) migranti nebudú. Vysvetlil aj postup, ako sa tam dostanú. Migranti dostanú európsky azyl, bude jednotný európsky štandard v rámci “jednotného celoeurópskeho riešenia”, EÚ presadí dane na utečencov a zo spoločných európskych peňazí budú financovaní, cudzinci budú mať volebné právo. Migranti potom objavia, že v ČR sú nižšie náklady a bude sa im tu lepšie žiť, keď bude jednotná sociálna dávka pre “utečencov”. Neziskovky sa za bruselské peniaze postarajú o to, aby tu mali migranti kde bývať. “Migranti môžu rýchlo začať spoznávať krásy Prahy a zistiť, že v Českej republike sa žije celkom dobre,” povedal Weigl.

A tak podľa neho dôjde k rovnakej situácií ako v Nemecku. Občania Sýrie majú totiž podľa jeho slov historické väzby na Francúzsko a jej elity sú frankofónne. Avšak umelo bolo vyvolané, aby utečenci išli d Nemecka. To dokazuje, že migrácia je neprirodzená a riadená. Rovnako ako môže byť riadené, aby migranti išli do stredovýchodnej Európy.

Weigl upozornil, že keď bude balkánska cesta zatvorená, milióny utečencov zo severnej Afriky prídu cez Taliansko. Migračnú vlnu je podľa neho možné pomerne jednoducho zastaviť. Ale musí existovať vôľa uzavrieť hranice a nikoho nepúšťať.

http://www.hlavnespravy.sk/klaus-nemci-k-nam-migrantov-vysidlia-bolo-to-dlhodobo-pripravovane/757190

 

Americkí kresťania vystúpili proti urážajúcemu komediálnemu seriálu

Komediálny seriál “The Real O’Neals” o homosexuálnych mladých katolíkoch sa vysmieva z kresťanstva

Evanjelikálni kresťania v USA sú pohoršení a začali s petíciou proti novej filmovej komédii “The Real O’Neals” o mladých homosexuálnych katolíkoch. Noviny “News Charizma” na svojej webovej stránke píše, že tento seriál vo vysielaní stanice ABC zosmiešňuje kresťanstvo.

Situácie v seriáli sa krútia okolo rodiny manželského páru s tromi deťmi z Chicaga, ktorá je podľa ABC “perfektná írska katolícka rodina”, ktorá je však zobrazená zosmiešňujúcim spôsobom urážajúcim katolicizmus. Už v prvých dvoch epizódach bolo údajne až 93 takýchto situácií.

Evanjelikálne združenie na podporu rodín “American Family Association” začalo preto na svojich internetových stránkach s podpisovou kampaňou proti jednému zo sponzorov – Coca-Cole. Ich fondy údajne podporujú rastúcu nechuť voči kresťanom.

http://www.hlavnespravy.sk/americki-krestania-vystupili-proti-urazajucemu-komedialnemu-serialu/757325

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.