Po útokoch v Bruseli zapálili najväčšiu mešitu v Madride. + Ďalší otrasný sexuálny útok v Nemecku: Päť Arabov malo znásilniť iba 7-ročné dievčatko

Brusel: Slávnostnú svätú omšu v katedrále odriekli
Zábery z útoku zverejnila dnes na sociálnych sieťach miestna ultrapravicová skupina s názvom Hogar Social Madrid. Skupina ultrapravičiarov v reakcii na výbuchy v Bruseli podnikla podpaľačský útok voči hlavnej mešite v španielskej metropole Madrid. Oznámila to dnes madridská polícia, ktorú citovala agentúra DPA.
Poziar v mesite v Madride

Terčom útoku, ku ktorému došlo v utorok večer, sa stala Ústredná madridská mešita, známa aj ako M-30 podľa označenia neďalekej diaľnice.
Zábery z útoku zverejnila dnes na sociálnych sieťach miestna ultrapravicová skupina s názvom Hogar Social Madrid. Vidno na nich horiacu strechu budovy na jednom z objektov v areáli mešity, uviedol spravodajský server Local.es.

“Prvé zábery akcie… proti islamskému terorizmu v mešite M-30 v Madride, ktorá financuje Islamský štát. Mešity preč z Európy,” píše sa v sprievodnom texte k fotografiám.

Samotní radikáli označili svoj čin za “protest” voči terorizmu. Na horiacej budove súčasne vyvesili nápis “Dnes Brusel, zajtra Madrid?”. Väčšie škody na objekte mešity však nespôsobili.

Španielske úrady v roku 2014 zistili, že reštauráciu v mešite M-30 využívala islamská extrémistická skupina na nábor bojovníkov pre organizáciu Islamský štát (IS). Skupina bola následne odhalená a zlikvidovaná.

Madridská islamská komunita v reakcii na podpaľačský útok odsúdila výbuchy v Bruseli a zdôraznila, že ich rovnako odmietajú moslimovia po celom svete. Zdôraznila tiež, že medzi obeťami bruselských útokov boli aj moslimovia. Predstavitelia islamskej komunity zároveň apelovali na španielsku verejnosť, aby odsúdila počínanie pravicových extrémistov.

Ľavicová strana madridskej starostky Manuely Carmenovej v reakcii na podpálenie mešity odmietla všetky pokusy o plošnú kriminalizáciu moslimov a zdôraznila potrebu spolupráce v boji proti terorizmu.

http://www.hlavnespravy.sk/pravicovi-extremisti-podpalili-najvacsiu-mesitu-v-madride/759394

 

Ďalší otrasný sexuálny útok v Nemecku: Päť Arabov malo znásilniť iba 7-ročné dievčatko

HAMBURG – Nemecká polícia vyšetruje ďalší hrozný prípad znásilnenia, ktorého obeťou sa malo stať iba sedemročné dievčatko, žijúce v azylovom stredisku. K incidentu údajne došlo v Hamburgu v mestskej časti Bahrenfeld.

V 21. storočí sa udiali vo svete strašné zverstvá: Silné spovede obetí obludných znásilnení

Polícia boli privolaná na miesto minulý utorok podvečer po hlásení, že dievčatko sa stalo obeťou znásilnenia v dome na ulici Albert-Einstein-Ring. Podozriví útočníci boli v nemeckých médiách opísaní iba ako piati arabskí muži, hoci zatiaľ nie je známe, či boli len na návšteve v azylovom stredisku, alebo tam aj žili.

„Otvorili sme vyšetrovanie proti piatim ľuďom. Okolnosti alebo čo sa stalo, sú stále nejasné. Vyšetrovanie pokračuje,“ uviedla prokurátorka Nana Frombachová.

Azylové centrum, kde došlo k incidentu, je bývalá administratívna budova, ktorá v súčasnosti poskytuje ubytovanie pre 550 utečencov, informoval nemecký denník Bild.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1535935/Dalsi-otrasny-sexualny-utok-v-Nemecku–Pat-Arabov-malo-znasilnit-iba-7-rocne-dievcatko

 

Brusel: Slávnostnú svätú omšu v katedrále odriekli

Brusel, 22.3.2016 (kath.net/KNA) Po teroristických útokoch Arcidiecéza Mecheln-Brusel odriekla tradičnú svätú omšu svätenia olejov vo Veľkom týždni v Katedrále sv. Michala a sv. Guduly. Svätú omšu nemožno sláviť z bezpečnostných dôvodov, ako oznámili bruselský arcibiskup Jozef De Kesel s pomocným biskupom Jeanom Kockerolsom v spoločnom vyhlásení v utorok. Hlavným celebrantom omše, na ktorej sa svätia oleje na krsty, birmovky a pomazanie chorých a na ktorej sa vždy zúčastňujú kňazi celej diecézy, ako aj početní veriaci, mal byť biskup Kockerols.
„Tak ako všetci obyvatelia Bruseli sme šokovaní a zranení týmito udalosťami,“ uvádzajú biskupi a vyzývajú k modlitbám za mŕtvych a ich rodiny, príbuzných a priateľov.
Už predtým vyjadrili katolícki biskupi Belgicka v stanovisku svoje zhrozenie nad sériou útokov: „Zdieľame strach tisícov cestujúcich a ich rodín, zamestnancov letísk a bezpečnostných síl, ktorí opäť raz stoja vo frontovej línii,“ uvádza Biskupská konferencia Belgicka. Biskupi hovoria o «novej dramatickej situácii». Vyzývajú k modlitbám za obete a k rozvahe. Na letisku Zaventem pôsobia duchovní pastieri, aby pomohli všetkým, čo potrebujú duchovnú útechu.
V utorok ráno nastali na letisku dva výbuchy a ďalšie detonácie v metre na stanici Maelbeek vo štvrti inštitúcií EÚ. O život prišlo najmenej 34 ľudí a vyše 200 je zranených. -zg-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.