Božie znamenie: Obrazy svätcov začali roniť slzy, naposledy plakali pred pádom Sovietskeho zväzu!

Plačúca ikona

rusko-katastrofa-vojna-ukrajinaMOSKVA – V Rusku a Ukrajine už desiatky rokov dochádza k podivnému fenoménu. Vždy pred nejakou veľkou udalosťou sa v tamojších kostoloch rozplačú ikony. Stalo sa tak aj nedávno, čo je vzhľadom na napätú situáciu na Kryme podľa mnohých znamením, že sa blíži katastrofa.

Boh varuje ľudí, že Rusko a Ukrajina sa rúti do záhuby, napísal šéfredaktor poľského katolíckeho portálu Fronda.pl Tomas Terlikowski. K týmto hrozivým predpovediam ho vedie fakt, že vo viac ako desiatich kláštoroch v týchto dvoch krajinách zaznamenali v rovnakom čase plakať ikony svätých. Červené či biele slzy sa objavili na tvárach sakrálnych obrazov napríklad v ukrajinských mestách Odesa a Rivne a ruských mestách Novokuzneck a Rostov nad Donom.

rusko-katastrofa-vojna-ukrajina 2
Božie znamenie: Obrazy svätcov

Prvýkrát bol tento fenomén zaznamenaný pred Októbrovou revolúciou, ozbrojenému prevratu, ktorý sa odohral v Rusku 7. novembra 1917. Druhý raz sa tak stalo pred rozpadom ZSSR koncom roka 1991. V oboch prípadoch tieto zmeny predchádzali krvavé konflikty s veľkým počtom obetí. Zatiaľ posledný krát sa ikony rozplakali pred pár mesiacmi.

rusko-katastrofa-vojna-ukrajina III
Božie znamenie: Obrazy svätcov

„Je to očividné. Slzy ikon sú znamením, že na Ukrajine a v Rusku nastanú veľké sociálne zmeny. Bohužiaľ, zas budú zrejme krvavé,“ uviedol chorvátsky teológ Don Anton Šuljič.

rusko-katastrofa-vojna-ukrajina IV

Jeho slová vyznievajú hrozivo v súvislosti s napätou situáciou na ukrajinskom Kryme, ktorý obsadzuje Rusko. To už od stredy rokuje so západnými mocnosťami, zatiaľ však strany nedospeli k žiadnemu konkrétnemu výsledku. Dnes sa navyše koná mimoriadny summit o Ukrajine, ktorého sa zúčastní aj slovenská delegácia.http://www.topky.sk/cl/13/1382321/Bozie-znamenie–Obrazy-svatcov-zacali-ronit-slzy–naposledy-plakali-pred-padom-Sovietskeho-zvazu-

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.