Až 250 policajtov muselo chrániť „Pochod za život“. + Moslim zaželal ‘radostnú Veľkú noc’ a zavraždili ho

Až 250 policajtov muselo chrániť „Pochod za život“

Münster, 22.3.2016 (kath.net/idea/red) 018 943 – „Modlitbovým pochodom“ demonštrovalo 100 kresťanov 19. marca v nemeckom Münsteri proti potratu. Proti nim sa postavilo dvakrát toľko ľavicových extrémistov a feministiek.

ISIS-crucifixion

Až 250 policajtov sa muselo postarať sa o pokojný priebeh pochodu, ako informovalo ekumenické združenie „EuroProLife“. Pod heslom „1000 krížov za život“ niesli účastníci pochodu biele kríže. Chceli pripomenúť, že v Nemecku každý pracovný deň zabijú v tele matky asi 1000 nenarodených detí.
Počas tichého pochodu došlo k incidentom. Tri ľavičiarky sa vpašovali medzi demonštrantov. Po ceste svoje biele kríže prudko šmarili o zem, čím sa rozlomili. Polícia ženy odviedla. Na kresťanov občas hádzali aj vrecká s farbami a kondómy. Ako povedal koordinátor pochodu, Klaus Hengstebeck (Münster), pre agentúru „idea“ protivníci demonštrantov boli stále bojovnejší a urážlivejší. Vykrikovali napr.: „Proti každému fundamentalizmu – dolu s Ježišom a za feminizmus“. Kresťanom „zobrať ulicu“, čím podkopávali právo na demonštrácie.

Nenávisť ľavičiarov vohnala kresťanov do dómu
„No ľavicovým extrémistom s ich bohorúhavými vyjadreniami nesmieme ulicu prenechať. Niektorí demonštranti boli tou nenávisťou takí rozrušení, že sa oddelili a išli sa modliť do dómu. Väčšina účastníkov sa však nedala vyprovokovať. Ticho sa za protivníkov modlili a žehnali ich,“ povedal Hengstebeck.
„EuroProLife“ chce kresťanov všetkých vyznaní povzbudiť, aby sa modlitbami zasadzovali za ochranu života. Preto organizuje pravidelne modlitbové pochody so smútočnými ceremóniami.
Aj „Humanistická tlačová služba“ napriek svojmu odmietaniu postojov ochrancov života jasne hovorila o násilí proti nim.
„Jeden proti-demonštrant vytrhol vedúcemu pochodu za ochranu života mikrofón z ruky a na to nakrátko hrozilo vyostrenie situácie. Jeden žurnalista scénku nafilmoval mobilom, za čo zasa dostal zopár úderov od proti-demonštrantov, ktorí sa tiež pokúsili ukradnúť mu mobil,“ uviedla tlačová služba.
Dokonca aj „záverečnú modlitbu pri pamätníku Galen narušili zrazu protivníci pochodu, ktorí sa už na začiatku zamiešali medzi účastníkov“. „Počas toho, čo ochrancovia života kľačali, vyskočili a vykrikovali heslá proti kresťanskému fundamentalizmu, kým ich polícia neuzemnila a nezatkla.“ -zg-

 

Osud uneseného kňaza v Jemene nejasný

Abu Dhabi, 28.3.2016 (kath.net/ KAP/KNA) 018 953 – V prípade uneseného a údajne ukrižovaného katolíckeho kňaza Toma Uzhunnalila v Jemene sú nejasnosti. Biskup tejto oblasti Paul Hinder pre nemeckú katolícku agentúru KNA sa v nedeľu vyjadril s opatrnou dôverou: Doteraz má dôvod predpokladať, že rehoľník žije a nachádza sa v rukách únoscov. Správy o údajnej poprave islamistami potvrdiť nemôže, úsilie o prepustenie kňaza a rehoľníka sa naďalej vyvíja.

images (14)
S nádejou sa pre rakúsky „Kathpress“ vyjadril aj kardinál Christoph Schönborn: „Ešte je nádej,“ povedal kardinál v nedeľu po tom, čo sa porozprával s biskupmi z arabských krajín.
Informácie o údajnom ukrižovaní kňaza pochádzajú z prostredia sestier Matky Terézie v jemenskom hlavnom meste Adene. Modlitbové spoločenstvo „Corpus Christi Dubai“, ktoré je so sestrami v úzkom kontakte, správu o ukrižovaní kňaza uverejnilo na svojej arabskej internetovej stránke. Spoločenstvo sa odvolalo na informácie katolíckeho arcibiskupa indického mesta Bangalore, Bernarda Morasa.
Z Indie pochádzajúci salezián don Tom Uzhunnalil pôsobí v Jemene ako jeden z dvoch katolíckych kňazov. Od útoku na kresťanský domov seniorov v Adene, 4. marca, niet o ňom správ. Pri atentáte islamisti zabili 16 ľudí, medzi nimi 4 sestry Matky Terézie. Minulý týždeň sa na sociálnych sieťach objavili špekulácie, že Uzhunnalil by mohol byť na Veľký piatok ukrižovaný. Dôveryhodné zdroje na overenie správy však nie sú k dispozícii.
Hovorca saleziánskej rehole v indickom Bengaluru, Mathew Valarkot, pre noviny „Indian Express“ z nedele povedal, že nie je potvrdené, či je za únosom „Islamský štát“. S druhým saleziánom v Jemene sú v kontakte. Indický minister zahraničných vecí Sushama Swaraj v sobotu na Twitteri oznámil, že vláda podniká všetko úsilie, aby bol Uzhunnalil oslobodený. –zg-

 

Moslim zaželal ‘radostnú Veľkú noc’ a zavraždili ho

Glasgow, 26.3.2016 (kath.net) 018 951 – V noci na Veľký piatok zavraždili vo Veľkej Británii moslima po tom, čo na Facebooku zaželal „milovanému kresťanskému národu“ radostnú Veľkú noc. Zavraždil ho iný moslim vyše 30 bodnutiami nožom. Informoval o tom britský denník „Daily Mail“ a túto správu priniesli aj iné britské médiá.

images (12)
Obeťou bol 40-ročný Asad Shah, z Pakistanu pochádzajúci vlastník malého obchodu s novinami a tabakovými výrobkami v Glasgowe. Shah, ktorý bol známy ako priateľský a skromný človek, sa na Facebooku zjavne stále znova vyjadroval pozitívne o kresťanoch aj židoch. Po atentáte v Bruseli s 35 mŕtvymi a vyše 300 zranenými dal na Facebook video, v ktorom konštatoval: „My tu nie sme na to, aby sme s inými ľuďmi bojovali, alebo vyvolávali krviprelievanie.“ Shah bol veriaci moslim a vždy znova prejavoval záujem o medzináboženský dialóg.
Podľa informácií BBC medzitým už zatkli 32-ročného moslima podozrivého z vraždy, ktorý tiež pochádza z Pakistanu. Polícia prípad vyšetruje s podozrením na nábožensky motivovaný nenávistný zločin. Miestne obyvateľstvo smúti so sviečkami a kvetmi nad zavraždeným a robí zbierku pre pozostalých. -zg-

 

Poľsko odvoláva prísľub prijatia utečencov

Varšava, 24.3.2016 (kath.net/KNA) 018 949 – Po teroristických útokov v Bruseli poľská vláda stiahla prísľub prijať 400 utečencov.
«Hovorím to celkom jasne: Nevidím nijakú možnosť, aby v tejto chvíli prišli migranti do Poľska,» zdôraznila premiérka Beata Szydlová 23. marca v interview pre televíziu Superstacja. Predtým sa poslanci jej strany PiS a pravicovo-populistickej opozície rozhodne vyslovili proti prijatiu utečencov a odôvodnili to útokmi v Bruseli.
Vládny hovorca Rafal Bochenek povedal, že pre premiérku je bezpečnosť Poľska najdôležitejšia. Občania krajiny musia byť chránení pred «takými udalosťami ako teraz v krajinách západnej Európy».
Od novembra úradujúca nacionálno-konzervatívna vláda rozhodla, že prísľub predchádzajúcej vlády prijať asi 6100 utečencov z Grécka a Talianska splní až v r. 2017. Iba 400 z nich sa malo prijať v Poľsku v tomto roku. Podľa aktuálneho prieskumu sú dve tretiny Poliakov proti tomu, aby do krajiny prišli utečenci. -zg-

 

Salafisti chcú ovládnuť umiernené mešity

„Nevylučujú sa pouličné boje medzi nenávistnými salafistami a inovercami Ak teraz nezasiahneme – nebude už možné Nemecko kontrolovať!“

Wiesbaden, 22.3.2016 (kath.net) 018 942 – Nemecký poslanec CDU a poverenec pre integráciu Ismail Tipi varuje:
„Po školách a po utečeneckých ubytovniach sa teraz salafisti v Nemecku zameriavajú na spoločenstvá okolo mešít: Salafista Pierre Vogel vyzýva svojich prívržencov, aby spoločenstvá mešít dostali pod kontrolu. Pomaly uskutočňuje to, čo už pred rokmi požadoval – a síce založiť v Nemecku 100 000 centier Dawa.“
Tipi, ktorý je sám moslim pôvodom z Turecka, reagoval tým na video nenávistného kazateľa Pierre Vogela, ktorý svojich prívržencov vyzval, aby „mešity v Nemecku zabrali a podmanili si ich“ a aby ich predsedníctva obsadili osobami radikálneho islamistického zmýšľania.

Nenávistný kazateľ Vogel a jeho prívrženci budú – ak sa im to podarí – mešity infiltrovať, vybudujú ich na teroristické bunky v našej nemeckej spoločnosti. Ak nebudeme konať, bude salafistické zmýšľanie pod rúškom náboženskej slobody ovládať členov spoločenstiev,“ varoval Tipi ďalej.
Umiernené mešity sú salafistickým kazateľom tŕňom v oku, ako povedal Tipi. Vogel ich obvinil ich, že islam nežijú v zmysle salafistického zmýšľania. Veľkými výzvami a videovými posolstvami sa pokúša ovplyvňovať mešity aj svojich prívržencov v celom Nemecku, aby sa salafisti vpašovali do predsedníctiev umiernených mešít.

„To je veľké nebezpečenstvo pre našu demokraciu, pre náš vnútorný pokoj a pre naše spoločenské spolunažívanie. Pretože aj nemecké spoločenstvá mešít majú demografický problém a je ťažké obsadzovať predsedníctva novými členmi. Takže radikáli to majú ľahké, vpašovať sa do mešít. Títo ľudia majú v priemere menej ako 30 rokov. Keď budú salafisti v mešitách vládnuť, bude to veľká prekážka pre náš právny štát, našu demokraciu a integračnú prácu. Musíme si potom robiť starosti, pretože potom salafisti budú viesť nielen skryté mešity, ale aj verejné umiernené spoločenstvá a diktovať im.“

„Čím viac mešít sa pridá k salafistom, čím viac mešít bude kázať nenávisť, tým drastickejšie sa zmení spoločenský obraz v Nemecku. Tým sa bude právo v Nemecku stále viac posúvať zlým smerom. Pritom sa nevylučujú pouličné boje medzi nenávistnými salafistami a inovercami. Ak tento hororový scenár nastane, tak bude mať Nemecko veľký problém, lebo už ho nebude možné kontrolovať. Preto musíme teraz konať, aby sa salafistické bahno včas vysušilo. Preto potrebujeme čo najskôr zákaz ich pôsobenia a zákaz ich propagačných stánkov.“ -zg-

 

USA: Protikresťanský televízny seriál

Chicago, 16.3.2016 (kath.net/idea) 018 936 – Nová filmová komédia v USA o homosexuálnom mladom katolíkovi vyvolala veľké rozhorčenie medzi kresťanmi. Ako sa uvádza na internetovej stránke „Charisma News“, v seriáli „The Real O’Neals“ televízie ABC o manželoch s tromi deťmi z Chicaga, sa zosmiešňuje kresťanstvo a uráža katolícka viera. Už v prvých dvoch dieloch je 93 situácií, v ktorých sa katolíci zosmiešňujú. V prvom diele sa zjavuje Ježiš, ale iba homosexuálny 16-ročný syn ho môže vidieť a rozprávať sa s ním.

 

Palacinky matka tvaruje ako Ježišovu tvár – tak sa pokúša svojho 17-ročného syna posadnutého chudnutím, podnietiť k jedeniu. Mariánska soška je zavesená nad toaletou, aby deťom pripomínala, že po použití majú WC zakryť. Dcéra chce dokázať, že Boh neexistuje a kradne peniaze, ktoré oficiálne zbiera na dobročinné účely. Rodina je tak „veľmi narušená“. ABC ju však označuje ako „dokonalú írsku katolícku rodinu“.
Evangelikálne združenie rodín „American Family Association“ medzitým začalo na internetovej stránke „One Million Moms“ (Milión mamičiek) podpisovú akciu proti sponzorovi seriálu, ktorým je Coca-Cola: „Tento podnik má svoju podporu stiahnuť, pretože týmito peniazmi podporuje rastúce nepriateľstvo voči kresťanom.“ –zg-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.