Masaker kresťanov v pakistanskom veľkomeste: 65 mŕtvych a stovky ranených, skoro samé deti a ženy! + MAĎARSKÝ PREMIÉR BURCUJE EURÓPU DO BOJA PROTI BRUSELU A MIGRÁCII

Výbuch v Pakistane zasiahol najmä deti a ženy
LÁHAUR – Bombový útok v meste Láhaur na východe Pakistanu si dnes vyžiadal najmenej 65 mŕtvych a viac ako 280 zranených. S odvolaním sa na oficiálne zdroje o tom informuje agentúra Reuters.
vybuch-Pakistan-Lahaur
Odštiepenecká frakcia pakistanského Talibanu sa prihlásila k zodpovednosti za dnešný bombový útok v pakistanskom meste Láhaur, pri ktorom zahynulo najmenej 65 ľudí. Skupina Džamáatul Ahrár tvrdí, že terčom jej útoku bola kresťanská menšina v krajine, informovali tlačové agentúry Reuters a AP.

Bombu na parkovisku pri vstupnej bráne do verejného parku Gulšan-e-Ikbál odpálil samovražedný útočník, pričom podľa polície zahynuli väčšinou ženy a deti. Zranenia utrpelo ďalších okolo 300 ľudí.

Útok na kresťanov

„Terčom boli kresťania,“ vyhlásil hovorca frakcie Ehsanulláh Ehsan s varovaním pred ďalšími útokmi. „Chceme poslať premiérovi Navázovi Šarífovi odkaz, že sme vstúpili do Láhauru. Môže robiť, čo chce, ale nedokáže nás zastaviť. Naši samovražední útočníci budú v týchto útokoch pokračovať,“ povedal v narážke na to, že premiér Šaríf pochádza práve z Láhauru, druhého najväčšieho pakistanského mesta.

Reuters píše, že nálož explodovala len niekoľko metrov od detských hojdačiek. Televízie priniesli zábery detí a žien stojacich v plači v kalužiach krvi pred parkom, zatiaľ čo záchranári, policajti a okoloidúci nosili zranených do sanitiek a vzhľadom na ich nedostatok i do súkromných vozidiel, ktorými ich prevážali do nemocníc. Do tých prišli stovky ľudí darovať krv.

Vláda provincie Pandžáb krátko po útoku nariadila zatvorenie všetkých verejných parkov a oznámila trojdňový smútok v provincii. Hlavné nákupné strediská uzavreli a mnohé z hlavných ciest v meste boli prázdne. Na zvládnutie chaotickej situácie pri mieste útoku privolali armádu.

Park Gulšan-e-Ikbál pri univerzite v Láhaure je obľúbeným miestom pre členov tamojšej kresťanskej komunity – a tento víkend bol rušnejší ako inokedy vzhľadom na oslavy Veľkej noci. Islamskí militanti v Pakistane za posledné desaťročie často útočili na kresťanov a iné náboženské menšiny v juhoázijskej krajine. Kresťania obviňovali vládu v Islamabade z toho, že robí málo na ich ochranu.

Láhaur je správnym centrom Pandžábu, najväčšej a najbohatšej provincie Pakistanu, ktorý v posledných rokoch zápasí s násilím zo strany moslimských fundamentalistov a zločineckých gangov. Situácia v Pandžábe je však tradične pokojnejšia ako v iných častiach šiestej najľudnatejšej krajiny sveta.

http://www.topky.sk/cl/100300/1536933/Masaker-v-pakistanskom-velkomeste–65-mrtvych-a-stovky-ranenych–skoro-same-deti-a-zeny-

 

MAĎARSKÝ PREMIÉR BURCUJE EURÓPU DO BOJA PROTI BRUSELU A MIGRÁCII
26. 03. 2016 Juraj Poláček
Video, ktoré uvidíte s českými titulkami sa v úryvkoch niekoľko dní spomínalo v rôznych médiách a na rôznych fórach. Dnes si ho pozrite kompletne.

Viktor Orbán je liberálny politik, ktorý nikdy neprestal obhajovať národný záujem a pôvodný význam slova libera=sloboda pre vlastný národ, vlastných občanov. Viktor Orbán sa nijako nezmenil, zmenil sa však svet okolo neho. Svet bruselských politikov prestal byť svetom slobody a stal sa svetom bezprávia, svetom, kde si mocní tohto kontinentu v tichu kancelárií plánujú podrobenie Európy zaplavením národných štátov vlnou migrácie. Toto nie je svet Viktora Orbána a preto predniesol reč, ktorá je svojim významom a silou porovnateľná s rečou Winstona Churchilla vo Fultone, kedy sa zjavila na scéne železná opona medzi socialistickým táborom a svetom demokratických krajín.

Tak ako Winston Churchill burcoval celý svet do boja za demokraciu proti svetu socialistickej diktatúry, rovnako aj Viktor Orbán sa snaží vztýčiť zástavu odporu proti tyranii, ktorá dnes prichádza z Bruselu. Sú to “skryté anonymné svetové sily,” ktoré “odstránia všetko, čo je jedinečné, nezávislé tradičné a národné” a “budeme pohltení nenažranými Spojenými Štátmi Európskymi“. Vyzýva na spojenie a obnovu jednoty v Európe, pretože “ľudia Európy nemôžu byť slobodní individuálne, pokiaľ nebudú slobodní všetci spolu.”

http://medzicas.sk/madarsky-premier-burcuje-europu-do-boja-proti-bruselu-a-migracii/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.