Rakúske hranice bude čoskoro chrániť aj armáda. + Afgánsku ženu zbili, kameňovali a nakoniec zaživa upálili

“Keďže vonkajšie hranice EÚ v súčasnosti ešte nie sú účinne chránené, zavedie Rakúsko čoskoro prísne hraničné kontroly”, uviedol rakúsky minister obrany. Rakúsko čoskoro posilní ochranu svojich hraníc, kde v súvislosti s očakávaným prílevom ďalších migrantov plánuje nasadiť príslušníkov armády.
Dohoda s Tureckom v praxi

Rakúsky minister obrany Hans Peter Doskozil to uviedol v rozhovore pre dnešné vydanie nemeckého denníka Die Welt, z ktorého cituje agentúra DPA.

“Keďže vonkajšie hranice EÚ v súčasnosti ešte nie sú účinne chránené, zavedie Rakúsko čoskoro prísne hraničné kontroly. To znamená masívne hraničné kontroly v Brenneri, aj s nasadením vojakov,” povedal Doskozil, pričom spomenul významný hraničný priechod medzi Rakúskom a Talianskom.

Podľa Doskozila sa musí európska bezpečnostná politika v budúcnosti sústreďovať práve na ochranu vonkajších hraníc EÚ. “Tu ležia v Európe ladom vojenské zdroje, ktoré by mali byť využité,” upozornil minister, pričom navrhol zriadenie “civilno-vojenskej misie EÚ” na podporu činnosti hraničnej agentúry Frontex v Grécku, Bulharsku či Taliansku.

Uvedenej téme by sa mali venovať na svojom nadchádzajúcom stretnutí ministri obrany EÚ, informoval Doskozil.

http://www.hlavnespravy.sk/rakuske-hranice-bude-coskoro-chranit-aj-armada/762755

 

Afgánsku ženu zbili, kameňovali a nakoniec zaživa upálili. Tento trest vykonali bez súdu. Zábery nevhodné pre slabšie povahy
Presne na konci marca prešiel jeden rok od tragickej smrti 27-ročnej Farkhundy, ktorá bola neprávom obvinená z podpálenia koránu

Vlani v marci v uliciach hlavného mesta Afganistanu bola 27-ročná žena Farkhunda Malikzada zbitá, kameňovaná a upálená zaživa davom mladých mužov vykrikujúcich “Allahu Akbar”.

Obvinili ju totiž z podpálenia koránu a rozhodli sa ju svojvoľne potrestať. Celú situáciu pokojne sledovala poriadková polícia, ktorá okrem jedného varovania neurobila nič, aby sa zabránila tomuto krutému zločinu. Súd nad ženou prebehol až o dva dni po jej vražde, navyše s prekvapivým rozsudkom – bola nevinná.

Tresty smrti boli pre zmenu udelené niekoľkým mužom, zúčastneným na tomto verejnom lynčovaní. Jedným z nich bol muž pracujúci v blízkosti miesta, kde sa celý incident stal, ktorý počas pracovnej prestávky vyšiel na ulicu, schmatol skalu veľkosti melóna a hodil ju do ženinej hlavy. Ďalší bol vo veku 40 rokov a na Facebooku sa chválil, že on zasadil žene poslednú ranu.

No tresty pre mužov viedli k masovým protestom v Kábule, a tak po roku od rozhodnutia súdu sa rozsudok zmiernil na niekoľko rokov väzenia.

Zábery nie sú vhodné pre ľudí mladších ako 18 rokov a pre slabšie povahy

Verejna poprava zeny v Saudskej Arabii

http://www.hlavnespravy.sk/afganksu-zenu-zbili-kamenovali-a-nakoniec-zaziva-upalili-tento-trest-vykonali-bez-sudu-zabery-nevhodne-pre-slabsie-povahy/762347

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.