Voľná nedeľa dôležitá pre zdravie. + Ďalšia migrácia: Milionári z Európy sa masívne sťahujú do Spojených štátov

Viedeň, 7.4.2016 (KAP) 018 986 – „Sociálny týždeň“ siedmych dní je z lekárskeho hľadiska „absolútne zmysluplný a rovnako dôležitý ako denný rytmus človeka“. Zdôraznil to chronobiológ Maximilián Moser v utorok na plenárnom zhromaždení rakúskej Aliancie za voľnú nedeľu Rakúsko vo Viedni. Zaradenie spoločného voľného času v rámci týždňa má preto „pre zdravie človeka veľký význam“, povedal vedec z Lekárskej univerzity v Grazi.

Pochod za nedelu
Týždenný rytmus síce nie je ešte tak dôkladne vyskúmaný ako denný rytmus, ktorého narušenie prácou na smeny už veda spoznala ako rizikový faktor vzniku rakoviny. V každom prípade sedemdňový týždeň slúži tomu, „aby sa organizmus znova našiel a regeneroval“.
„Voľnú nedeľu ohrozuje predovšetkým sociálna nerovnosť,“ napomínala Doris Lutzová z Viedenskej komory zamestnancov vo svojom referáte. Až 44-percentný nárast majetkov bez nejakého výkonu u 62 najbohatších osôb sveta iba za päť rokov, ako to ukázala štúdia Oxfamu, k tomu prispieva: „Čo sa dáva celkom nahor, to sa berie zdola: zo zarobených príjmov, zo sociálnej bezpečnosti a z voľného času,“ povedala odborníčka na sociálnu politiku.

Su dve cesty do biedy

Zamestnanci ako aj podnikatelia účinky tohto dramatického vývoja výrazne cítia, ako zdôraznila Lutzová. Sú tým zasiahnutí zvlášť samostatní podnikatelia: Každý tretí z nich má príjem, ktorý zodpovedá zamestnancom v sektore s nízkymi mzdami, ako ukazujú dáta z Nemecka a aj v Rakúsku je 13,8 percenta z nich ohrozených chudobou, čo je dvakrát taký veľký podiel ako u zamestnancov!
AZN vyzýva všetkých ľudí dobrej vôle na dokončenie zberu podpisov pod petíciu za nedeľu

Lutzová hovorí:
„Samostatní podnikatelia pracujú priemerne 48,6 hodín týždenne. A že to nejde bez nedeľnej práce netreba zvlášť spomínať. Plány EÚ v oblasti napomáhania samostatného podnikania vo veľkom štýle preto sledujeme dosť kriticky.“

azn
„Masívne ohrozenie prácou“ konštatuje hovorca „Aliancie za voľnú nedeľu“ Franz Georg Brantner v jave „Crowd Work“ (tímová práca), pri ktorom sa činnosti rozdeľujú do malých úloh a vypisujú cez platformy. „Pripomína nám to 19. storočie, keď práca bola úplne nechránená a voľný čas bol nedosiahnuteľným luxusom tých, ktorí vlastnili kapitál.“
„Aliancia za voľnú nedeľu Rakúsko“ je širokým združením vyše 50 organizácií z oblastí detí a mládeže, občianskych spolkov, dobrovoľných organizácií, cirkví a odborov. Za nového člena prijala na jarnom plenárnom zasadnutí „Frakciu kresťanských odborárov súkromných zamestnancov z oblasti tlače, žurnalizmu a výroby papiera“.
Minulý rok založili aj „Alianciu za voľnú nedeľu Salzburg“ a na budúci týždeň založia aj alianciu Tirolska. -zg-

(Informácie: http://www.freiersonntag.at)

 

Ďalšia migrácia: Milionári z Európy sa masívne sťahujú do Spojených štátov

Zo správy organizácie New World Wealth vyplýva, že tisíce milionárov migrujú z EÚ do USA. Týka sa to obzvlášť Grécka. Náboženské napätie v Európe tento exodus v najbližších rokoch urýchli, tvrdí organizácia

Podľa správy organizácie New World Wealth (NWW) v uplynulom roku emigrovalo so svojimi finančnými aktívami 3000 milionárov z Grécka. Pri celkovom počte 55.000 gréckych milionárov ide o percentuálny pokles o päť percent. Z Francúzska v rovnakom období emigrovalo 10.000 z 323.000 milionárov, čo zodpovedá miere odchodu tri percentá.

NWW hlási, že napätie medzi moslimami a kresťanmi vo Francúzsku sa bude stupňovať. To povedie v nasledujúcich desiatich rokoch k urýchleniu migrácie milionárov. Rovnaký proces sa bude konať v krajinách, ako je Belgicko, Nemecko, Švédsko a Veľká Británia.

Z Talianska vlani emigrovalo 6.000 z 305,000 milionárov (dve percentá) a v Španielsku 2.000 z 105.000 milionárov (dve percentá). Rusko tiež zaznamenalo tempo odlivu milionárov o dve percentá (2.000 zo 127 tisíc milionárov).

V budúcnosti majú byť migráciou milionárov ovplyvnené najmä Turecko a Nigéria. “Očakávame, že v najbližších rokoch dôjde v Nigérii a v Turecku k zvýšeniu migrácie milionárov. Obe krajiny majú vážne politické a ekonomické problémy. Okrem toho, obe krajiny sú nepriaznivo ovplyvnené terorizmom a náboženským násilím, “hlási NWW vo svojej správe.

Tí čo tvrdia, že migrácia do Európy je riadená a to práve z USA majú tak ďalší dôkaz pre svoje tvrdenia. Odliv milionárov z Európy do USA totiž jednoznačne oslabí Európu a posilní zaoceánsku mocnosť, čo je podľa tvrdení konšpirátorov hlavný cieľ organizovania tejto migrácie.

http://www.hlavnespravy.sk/dalsia-migracia-milionari-z-europy-sa-masivne-stahuju-do-spojenych-statov/764794

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.