ČESKÉ MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA PRE HISTORICKÝ PORTRÉT J. TISA OBVINILO DENNÍK N Z MANIPULÁCIE. + VIEDEŇ – TRAJA MIGRANTI ZNÁSILNILI 21 ROČNÚ ŠTUDENTKU.

ČESKÉ MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA OBVINILO DENNÍK N Z MANIPULÁCIE

Ministerstvo zdravotnictva Ceskej republiky
Agentúra ČTK uviedla vyjadrenie hovorkyne českého ministerstva zdravotníctva, že slovenský denník zverejnil informáciu o historickej galérii československých ministrov hrubo manipulatívnym spôsobom.

Jozef-Tiso
České ministerstvo zdravotníctva vo svojej budove prezentuje celú históriu vedúcich postáv úradu. Jozef Tiso bol ministrom verejného zdravotníctva a telesnej výchovy v rokoch 1927 až 1929. V tom čase bol poslancom parlamentu za Hlinkovu slovenskú ľudovú stranu (HSĽS). Do ministerskej funkcie vo vláde premiéra Antonína Švehlu ho vymenoval 15. januára 1927 prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Tiso potom v tejto funkcii pokračoval aj od 1. februára 1929 do 8. októbra 1929 v rámci prvej vlády Františka Udržala. U Tisa je práve s ohľadom na historické fakty pod obrazom doplnené vysvetlenie, že bol popravený za vojnové zločiny.

Denník N však vo svojej nespoplatnenej časti časť s ceduľkou odrezal, čo hovorkyňa ministerstva Štěpánka Čechová označila za manipuláciu najhrubšieho bulvárneho zrna. Podľa zástupcu denníka však všetky informácie v texte sú.

Proti tvrdeniu Čechovej, že redakcia denníka odrezala ceduľku s historickými faktami, sa vo vyhlásení zaslanom ČTK ohradil autor textu Vladimír Šnídl. “Rád by som upozornil na to, že pani hovorkyňa vychádza len z úvodných pasáží článku, ktoré neboli spoplatnené. V nasledujúcich pasážach sú zmienené aj fakty, o ktorých ministerstvo tvrdí, že sme ich vynechali, vrátane detailnej fotky tohto portrétu,” uviedol.

Denník sa o Tisovom portréte zmienil s poznámkou: “Čo by neprešlo zrejme ani v priestoroch banskobystrickej župy vedenej Marian Kotleba je prípustné na českom ministerstve zdravotníctva“.

Komentár
Nechápem, čo sa české ministerstvo zdravotníctva rozčuľuje. Tlač na Západe, ku ktorému rátam aj Slovensko a Česko, manipuluje a klame už celé desaťročia. Ministerstvá, ako súčasti vlád, takéto praktiky podporujú, ak je to v ich prospech. Tentoraz sa však samotné ministerstvo dostalo do krížovej paľby boja manipulátorov za deformáciu reality, keď bola ich fotka zneužitá na domácu propagandistickú kampaň.

Napriek komentáru redaktora Denníka N, považujem aj ja odrezanie vysvetlenia v nespoplatnenej časti portálu za hrubú manipuláciu. Nakoniec, text v denníku len podčiarkuje snahu manipulovať, keď sa historický portrét dal do kontextu s aktuálnym dianím na Slovensku

V minulom článku som sa vyjadril ku aktivistickej kampani za boj proti “slovenským fašistom”, kde Denník N ako súčasť mimovládkovej mafie stojí v prednom šíku. V skutočnosti, na Slovensku, kde je zakázaná propagácia fašizmu, neexistuje formálne žiadna parlamentná strana ani politik, ktorý by prejavoval otvorenú podporu fašizmu. V opačnom prípade by existovali všetky dôvody na likvidáciu takéhoto zoskupenia a jeho členovia by sa vystavovali hrozbe osobných trestných postihov. Pritom ide o cynickú účelovú kampaň, kde “fašizmus” je len zásterka. V iných krajinách totiž ďaleko horších extrémistov a skutočných vrahov rovnakí ľudia podporujú a dokonca ich vraždy, masakry a vyčíňanie označujú za prejav demokracie.

Aktivisti, novinári, alebo dokonca ani politici nemajú najmenšie právo vyvodzovať závery z toho, že niekoho subjektívne považujú za fašistu. K týmto otázkam je kompetentný vyriecť nejaký záver jedine súd. Avšak nik, z uvedených nepodal trestné oznámenie a zrejme veľmi dobre vedia prečo. Svojou kampaňou “proti fašizmu” si však prisvojujú nielen úlohu žalobcov, ale aj celej justície. Ľudia, ktorých nik nevolil, ktorých činnosť nemá žiadnu oporu v zákone sa naraz stávajú “autoritami”, ktorých výrok je záväzný a tlačia spoločnosť do pozície podriadenia sa. Lenže to je definícia absolútnej moci. O tú nakoniec mimovládkam a všetkým, ktorí ich podporujú, ide. Bez volieb, bez zodpovednosti, bez legitimity

Názor na Jozefa Tisa mám extrémne negatívny. Bez ohľadu na to, čo sa snažia jeho priaznivci dokázať, je ako hlava klérofašistického štátu zodpovedný za fyzickú likvidáciu desiatok tisíc spoluobčanov. Avšak považovať diskusiu o historickej úlohe Jozefa Tisa, možnosti osobnej voľby a veľkosti jeho priameho zavinenia je legitímna. Ak uznávame slobodu slova a názoru, nič z tohto neumožňuje nikomu nálepkovať a prezentovať jeho prípadných podporovateľov za nacistov.

Denník N a jeho redaktorov (rovnako ako aj denník SME) za demokratov nepovažujem. Značná časť jeho autorov je zbierka primitívnych fanatikov, presadzujúcich iba svoje videnie sveta, ktorí sa bránia diskusii a likvidujú oponentov resp. diskusiu všetkými možnými spôsobmi. S názorovo rovnako vidiacimi “elitami”, za účinnej podpory mimovládok, často platených zo zahraničia, sa snažia opanovať verejný priestor a úplne zničiť akúkoľvek oponentúru a odlišný názor. Či už vedome alebo nevedome, ide im o moc. Na to však právo nemajú.

Z diskusie českých čitateľov :

co je to za pitomost
byl ministrem byl, co dělal o cca deset let později a co za to vyfasoval, je věc docela jiná, navíc zmíněná. Měl být jeho portét zničen a jeho jméno vyškrabáno…to zavání starým Egyptem
Není to pitomost
Portrét visí v místě tomu určeném. Víte v kolika takových prostorách jiných organizací visí Gottwald nebo Hitler?

http://medzicas.sk/ceske-ministerstvo-zdravotnictva-obvinilo-dennik-n-z-manipulacie/

 

 

VIEDEŇ – TRAJA MIGRANTI ZNÁSILNILI 21 ROČNÚ ŠTUDENTKU

O udalosti informoval Pravý prostor, ktorý informáciu prevzal z OE24. Stalo sa tak v noci zo štvrtka na piatok (21. – 22.4. 2016).

Stalo sa tak na stanici Praterstern. Študentka počas cesty domov potrebovala navštíviť staničnú toaletu. Tam ju dostihli 3 páchatelia, ktorí pravdepodobne 2 dievčiny už nejaký čas sledovali.

Znásilnenie prebiehalo brutálnym spôsobom, počas znásilnenia traja násilníci z Afganistanu vo veku od 16násť do 17násť rokov niekoľkokrát udreli hlavu dievčiny o záchodovú misu.

Našťastie študentka sa len na chvíľu oddelila od svojej kamarátky, ktorá ju hneď po čine našla a zavolala pomoc. Dievčina skončila v nemocnici so zraneniami.

To veľmi napomohlo aj k tomu, že polícia postupne zadržala všetkých troch páchateľov.

http://medzicas.sk/vieden-traja-migranti-znasilnili-21-rocnu-studentku/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.