Liberáli v akcii: Symbolický cintorín pre nenarodené deti nevedeli predýchať. + V Bruseli zatvoria tretinu kostolov

Zničili 3000 krížov postavených pre nenarodené deti.
Pro-life študenti z Južnej Metodistickej Univerzity v Dallase v štáte Texas, postavili v hlavnej časti areálu univerzity 3000 krížov pre nenarodené deti.

nenarodení
Liberáli vandalizovali symbolický cintorín pre nenarodené deti

Študenti, ktorí strávili hodiny času postavením tohto symbolu, nechali postaviť aj vývesnú tabuľu, ktorá vysvetľuje ich počin: “V USA je denne zabitých 2904 nenarodených detí”. Toto je “Pamätník nevinných, kde 1 kríž znamená 1 život stratený v potratovej klinike”.


Kríže začali stavať minulú Nedeľu večer okolo 19:30 a práce boli dokončené o 21:00. Len niekoľko hodín neskôr, boli všetky kríže uprostred noci zničené. Pro-life študenti ihneď zalarmovali políciu, ktorá začala vyšetrovanie.

Ich to však neodradilo a hneď ráno všetky zničené kríže nahradili novými.

“Toto je pro-life generácia v akcii,” povedala Kristan Hawkinsová, prezidentka organizácie “Americkí študenti za život” (Students for Life of America). “Toto je druh vytrvalosti, ktorá nám dáva nádej v tom, že raz potraty nadobro skončia.”

Tým to však neskončilo. Pro-life študenti začali dostávať vyhrážky o zničení celého symbolu, dokonca jedna osoba sa vyhrážala, že ho vypáli. Preto dňom i nocou sa študenti striedajú a spolu s políciou strážia kríže, aby zabránili ďalšiemu vandalizmu.

Podľa lifenews.com, reprezentanti zo Spoločnosti pre Plánované rodičovstvo navštívili túto univerzitu a stretli sa s pro-choice študentmi. Správy zo sociálnej sieťe Facebook naznačujú, že zrejme tento týždeň chystajú protest proti pro-life symbolu.

Vandalmi dole hlavou pozapichované kríže sú zároveň symbolom satanizmu, čo možno nechtiac, ale presne poukazuje na myšlienkový pôvod propotratového zmýšľania.

Branislav Zaujec

http://www.hlavnespravy.sk/liberali-v-akcii-symbolicky-cintorin-pre-nenarodene-deti-nevedeli-predychat/772601

 

V Bruseli zatvoria tretinu kostolov

V kostoloch postupne prestanú slúžiť liturgické obrady a neskôr ich dekonsakrujú

V Bruseli čoskoro zatvoria až 35 kostolov z celkových 110 v rámci jednej z najväčších reorganizácií, ktoré kedy katolícka Cirkev zažila v tomto európskom hlavnom meste.

Správu o tom priniesol belgický denník La Libre. Táto skutočnosť zaťala u veriacich do živého, a odzrkadľuje krízu kresťanstva nielen v Belgicku ale v celej Európe.

Katolíkov je málo a spoločnosť je multináboženská

Už od roku 2005 sa v Bruseli rozpráva o budúcnosti farností a celkovo o budúcnosti Cirkvi. Monsignor Jozef De Kesel, vtedajší biskup bruselského vikariátu, ktorý patrí k ďalším dvom vikariátom v rámci rozdelenej diecézy Malines-Brusel, v tom roku ohlásil v pastierskom liste budúcu reorganizáciu jednotlivých farností. Dôvodom mali byť dve perspektívy: “pravdepodobnosť, že aktuálny počet farských spoločenstiev bude nad naše sily a možnosti kvôli klesajúcemu počtu katolíkov” a na druhej strane skutočnosť, že “vyšší počet farností a ich prítomnosť na celom území už nekorešponduje s reálnou pozíciou Cirkvi v našej modernej spoločnosti, ktorá je multináboženská a multikultúrna” (dnes už je v Bruseli viac praktizujúcich moslimov než praktizujúcich katolíkov).

Belgicko, ktoré je rozdelené do troch jazykových skupín, je kvôli tomu komplexnejšia krajina než ostatné európske štáty a podobne je to aj s organizáciou Cirkvi v tejto krajine. V oblasti Bruselu jestvuje 107 farností, v ktorých pôsobia 250 kňazi a ktoré sú rozdelené na 11 holandsky hovoriacich jednotiek, 25 francúzskych a 42 cudzokrajných. Celkovo vytvárajú 4 dekanáty.

Hoci toto náhle zatváranie kostolov neznamená, že budú hneď aj desakrované, postupne však v nich ukončia kňazi všetky aktivity (katechizmus, krst, birmovku, omše).

Správa o tom vraj prekvapila veriacich. Údajne chápu, že je nízky počet veriacich a že majú finančné problémy, no nerozumejú, prečo je nutné zatvoriť toľko farností, keď počet kňazov je dostatočný a mohli by tieto farnosti postupne zveľaďovať.

Je riziko, že sa zrušia aj tie komunity, ktoré sú živé, atraktívne, majú veľa veriacich, a to len preto, že nepatria do toho správneho “plánu mestskej štvrte”, ako sa píše v jednom z kritérií zrušenia farností.

Ako príklad možno uviesť prípad kňaza kostola v malej bruselskej štvrti, ktorý má byť kvôli reorganizácii dekonsakrovaný. Kňaz žiadal, aby kostolík radšej ponúkli miestnej poľskej komunite, ktorá ešte nemá miesto pre liturgické obrady. Žiadosť mu zamietli.

http://www.hlavnespravy.sk/v-bruseli-zatvoria-tretinu-kostolov/771217

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.