Svodka po útoku konšpirátorov na naše noviny. + V Nórsku veriaci opúšťajú chrámy, ktoré sa menia na Sodomu-Gomoru

Slovak na historickej fotografii

Po dobyti ostrova Ivo Jima v Tichom oceane na vrchole Sirubaci americki vojaci vztycuju zastavu USA. Medzi vojakmi je aj Slovak Michal Strank rodak z vychodneho slovenska z dediny menom Jarabina pri Levoci. Socha z tejto fotografii je na narodnom cintorine Vo Washington D,C. Len na slovensku vlada nechce, aby to Slovaci vedeli, aby oni neboli hrdy na svojich velikanov. Tak ako povedal Fico, ze nad hlupakmi sa lahsie vladne.

Po tom, čo denník SME cez zorganizovanú skupinku konšpirátorov, spustil ohováračskú a očierňujúcu kampaň proti svojej konkurencii, teda hlavne Hlavným správam, ktoré sú lídrom nového spravodajstva, čakal som, že budeme rátať škody

Táto špinavá kampaň, ku ktorej sa pridali ďalšie mainstreamové pravdoláskarké médiá, ale i katolícky Lumen (verím, že z nevedomosti), ma mrzela, ako človeka, ktorý robí svoju prácu na solídnej profesionálnej úrovni a zato je pranierovaný tým najprimitívnejším spôsobom, zahádzaný blatom výmyslov a lží, lebo niekto sa cíti ohrozený a nevie sa vyrovnať s tým, že stráca vplyv.

Prekvapujúci však je samotný výsledok tejto primitívnej kampane denníka SME. Zatiaľ sa totiž zdá, že po prebehnutí prvého kola tejto očierňovacej kampane, naša denná čítanosť narástla o 20 až 30 percent. Nechcem to samozrejme zakríknuť a chce to ešte čas na ďalšie pozorovanie a počítanie.

Ak by to však bola pravda, tak by to znamenalo, že veľká časť verejnosti je už úplne inde ako som si, priznám sa, aj ja myslel. Znamenalo by to totiž, že veľmi veľa ľudí na Slovensku si už uvedomuje, že ak vedie denník SME a ostatné mainstreamové média proti niekomu takúto ideologickú ohováračskú kampaň, tak to s najväčšou pravdepodobnosťou znamená, že dotyčný robí pre občana prospešnú a bohumilú činnosť.

Dosvedčovať by to mohol aj nárast príspevkov od darcov ako aj zvýšený záujem o spoluprácu od veľmi kvalitných ľudí, ktorý v posledných dňoch hmatateľne cítime. Ozývajú sa nám novinári, ale aj bežní ľudia, ktorí s nami chcú spolupracovať a chcú nám pomôcť šíriť pravdu.

Ak je to naozaj tak, ako sa to posledný týždeň z môjho pohľadu javí, znamenalo by to, že naša, slovenská spoločnosť, je už úplne inde. Inde ako bola, ale aj inde, ako som si ja myslel a za túto nedôveru v slovenského človeka si týmto sypem popol na hlavu.

Ak ohováračská kampaň mainstreamu spôsobí prílev čitateľov novinám, ktoré sa tento snaží poškodiť, tak to znamená, že ľudia chápu fungovanie zákulisia spoločnosti, uvedomujú si už aspoň zčasti, kto za koho kope a aké ciele sleduje a nepodliehajú tejto cielenej propagande.

To si inak myslím, že je pre mainstream najhoršia správa. Iste, časť spoločnosti ešte prijíma ich zavádzanie bez reptania, ale iná časť, ktorej veľkosť dnes ešte nie je možno presne odhadnúť, už tieto výplašky odmieta.

Partička konšpirátorov nabáda ľudí ku kritickému mysleniu. Samozrejme myslia to tak, aby rozlišovali a odmietli nepravdivé informácie a teda odmietli stránky, ktoré prinášajú iný pohľad na dianie ako oni, ale zdá sa, že ľudí ku kritickému mysleniu už netreba pobádať. Zdá sa, že ľudia toto kritické myslenie používajú, len dochádzajú k iným záverom, ako by si partička konšpirátorov priala a závadný, nekvalitný obsah (klamstvo, nepravdy a hoaxy) nachádzajú v ich vlastných novinách.

Každopádne, aj keby sa nárast čitateľov našich novín potvrdil, nič to nemení na tom, že SME prekročilo červenú čiaru. Ich kampaň prekročila hranice normálneho konkurenčného správania a mám zato, že svojim konaním mohli naplniť paragraf trestného činu nekalej súťaže.

Skupinka konšpirátorov, ktorú tvoria prevažne ľudia spojení s denníkom SME, totiž navádzaním neinzerovať na uvedených webových portáloch vedome poškodzuje podnikateľské subjekty, ktoré im konkurujú, čo s najväčšou pravdepodobnosťou napĺňa skutkovú podstatu trestného činu nekalej súťaže parazitovaním z iného zlej povesti, a iné konanie v rozpore so zákonom z čoho môžu sami profitovať.

Ak sa potvrdí, že táto skupina osôb pácha túto trestnú činnosť v spolupáchateľstve, v rámci organizovanej skupiny, ako sa to teraz javí, trestná sadzba sa posunie vyššie a súd stratí možnosť uložiť podmienečné tresty.

Zatiaľ ešte nevieme o žiadnom zadávateľovi reklamy, ktorý by kvôli tejto kampani odmietol u nás inzerovať. Verím, že sa obchodné spoločnosti ani nedajú vtiahnuť do tejto rafinovanej pastičky, ktorú im konšpirátori nachystali, že sa nedajú vtiahnuť do ideologického zápasu, ktorý prebieha v spoločnosti a ktorý aj proti nám pravdoláskari vedú.

Každopádne, zašla to až tak ďaleko, že ak skutočne dôjde k situácii, ku ktorej inzerentov konšpirátori nabádajú, budeme sa brániť aj právnymi prostriedkami.

Róbert Sopko

šéfredaktor

http://www.hlavnespravy.sk/svodka-po-utoku-konspiratorov-na-nase-noviny/773659

 

V Nórsku veriaci opúšťajú chrámy, ktoré sa menia na Sodomu-Gomoru

Evanjelickú cirkev v Nórsku od počiatku roka opustilo vyše 4200 veriacich. Väčšina tak urobila po tom, čo začiatkom apríla synoda tejto cirkvi prijala rozhodnutie o možnosti sobášenia homosexuálov. Zo 115 členov synody bolo až 88, teda len 27 z nich sa rozhodlo držať sa v tejto otázke Svätého Písma

Za najbližšiu úlohu si synoda určila skomponovať špeciálny obrad, ktorý by sa mohol používať i pri sobášení homosexuálov. Predpokladá sa, že takéto obrady by Evanjelická cirkev v Nórsku mohla začať vykonávať od začiatku roka 2017.

Tlačový tajomník Nórskej evanjelickej cirkvi Ole Inge poznamenal, že situáciu s odchodom veriacich nepovažuje za „dramatickú“, jednako však takéto „signály“ v cirkvi vnímajú „so žiaľom a zármutkom“.

Nórska evanjelická cirkev bola založená v roku 1537 a hlási sa k luteránskemu smerovaniu protestantizmu. Do roku 1969 sa nazývala „štátnou cirkvou“, jej formálnou hlavou je nórsky kráľ. V roku 2012 bola Nórska evanjelická cirkev oddelená od štátu. Nijaké nórske oficiálne zdroje neuvádzajú, kedy bola po prvýkrát oddelená od Evanjelia.

Vladimír Mohorita

http://www.hlavnespravy.sk/v-norsku-veriaci-opustaju-chramy-ktore-sa-menia-na-sodomu-gomoru/773698

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.