Vatikán v ohrození: Zatkli islamistov, ktorí plánovali útok na baštu katolíckej Cirkvi. + Klaus podporil nemeckú populistickú pravicu, polícia vo veľkom zatýkala

“Prisahám, že zaútočím vo Vatikáne, ak tak boh chce”

V Taliansku zatkli štyri osoby podozrivé z plánovania útokov na Vatikán a na izraelské veľvyslanectvo v Ríme. Zatknutých považujú za sympatizantov „Islamského štátu“. Informoval o tom „Die Welt“. Milánsky prokurátor Maurizio Romanelli vo štvrtok povedal, že podozriví si zvolili Rím „ako centrum všetkých kresťanov“ za možný cieľ útoku. Noviny „Kölner Stadtanzeiger“ informovali, že pri odpočúvanom telefonáte sa jeden z podozrivých vyjadril:
Papez Times
„Prisahám, že budem prvý, kto na toto Taliansko zaútočí svojimi križiackymi rytiermi. Prisahám, že na neho zaútočím vo Vatikáne, ak tak boh chce.“

Zatýkanie nasledovalo podľa polície v rámci veľkej razie proti teroristom na severe Talianska. Poukazy na plánované zločiny našla polícia v telefonických a hlasových správach. Podozriví sú 2 mladí Maročania a je medzi nimi 23-ročný muž, ktorého brat bol už v r. 2015 pre podozrenie z terorizmu vykázaný z Talianska. Je tam aj manželský pár, ktorý žije v Lecco pri Komskom jazere. Pár s deťmi vo veku 2 a 4 roky plánoval podľa prokurátora vycestovať do Sýrie a tam sa pridať k IŠ. Zatknutých obvinili zo založenia združenia „medzinárodného terorizmu“, ako napísal „Die Welt“.

Všetci štyria podozriví boli podľa prokurátora v kontakte s manželmi, ktorí tiež žijú v Leccu a vo februári 2015 vycestovali s tromi deťmi zo Sýrie. Otec rodiny, tiež Maročan, mal zo Sýrie vyzývať k teroru voči talianskemu štátu. Matka manželky v máji ohlásila zmiznutie páru. Našli sa fotografie detí na App preoblečených za bojovníkov IŠ ako s palcom vystretým k nebu vyzývajú na džihádistické „martýrium“. Talianska matka detí sa obrátila na islam.

http://www.hlavnespravy.sk/islamisti-planovali-utok-na-vatikan/774623

 


Klaus podporil nemeckú populistickú pravicu, polícia vo veľkom zatýkala

So zhruba hodinovým oneskorením začal v Stuttgarte zjazd pravicovo populistickej strany Alternatíva pre Nemecko, ktorý bude rozhodovať o novom programe.

Demonštranti zablokovali vstup
Keď zhruba dve tisícky účastníkov zjazdu prichádzali do konferenčného centra, demonštranti na nich kričali: „Utečenci zostať, nacistov vyhnať!“. Protestujúci dočasne zablokovali neďalekú cestnú komunikáciu a na ďalšej ceste vedúcej do kongresového centra podpaľovali pneumatiky.
V mieste udalosti bolo prítomných asi 1000 policajtov, ktorí mali dohliadať, aby nedošlo k násilnému stretu medzi členmi ultrapravicovej AfD a demonštrantmi. Polícia zadržala približne 400 ľavičiarov.
Mnohí účastníci protestu sa však aj napriek tomu začali správať násilnícky; niektorí mali na tvárach masky a mávali železnými tyčami, priblížil hovorca polície. Očitý svedok zase hovoril o tom, že policajti použili na rozohnanie demonštrujúceho davu paprikový sprej.

Klausa prerušovali potleskom
Klaus sa vo svojom vystúpení označil za „naozajstného fanúšika“ strany, ktorá je podľa neho „dôležitá aj pre nás v susednej krajine“. „Démonizovanie“ AfD v nemeckých politických a akademických kruhoch aj v médiách považuje za „absurdné“ a „lživé“. „Brutalita útokov ukazuje, že máte pravdu a že vaši kritici dostali strach. Títo ľudia nechcú pluralitu a demokraciu,“ povedal exprezident s tým, že strana musí „odmietnuť zničujúcu politickú korektnosť“.
Účastníkov kongresu Klaus vyzval, aby sa pokúsili jasnejšie definovať ideologické zakotvenie svojej strany. K tomu podľa neho patrí napríklad to, aby strana povedala „niečo k Európe, k migrácii, k stále rastúcej regulácii a manipulácii nášho hospodárstva a súkromného života, ku zničujúcim útokom na naše tradície, zvyky, obyčaje a hodnoty, ktoré patria nám a ktoré sme zdedili od našich rodičov a starých rodičov. Musíte opísať beznádejnú slepú uličku dnešného európskeho vývoja a ukázať cestu z nej,“ dodal exprezident.
Klaus podporil AfD už v polovici marca na zhromaždení pred voľbami v troch nemeckých spolkových krajinách – Bádensku-Württembersku, Porýní-Falcku a Sasku-Anhaltsku. Európu vtedy označil za „nebezpečné bojisko“.

Zákaz šatiek a obriezok
Predstavitelia AfD vyzvali ku všeobecnému zákazu nosenia burky a nikábu, teda odevov, ktoré zakrývajú celú tvár moslimských žien. Žiadajú tiež, aby v školách bolo učiteľkám aj žiačkam zakázané nosiť na hlave šatku, ktorá je podľa strany prejavom utláčania žien. Strana tiež žiada zákaz chlapčenskej obriezky, ktorá patrí k tradičným náboženským rituálom moslimov aj židov.
AfD vznikla pôvodne ako strana, ktorá odmietala spoločnú európsku menu. Vlani v nej však prevládlo nacionalistické krídlo, ktoré sa ostro stavia proti imigrácii. Tento rok strana výrazne uspela v troch krajinských voľbách, keď získala od 12 do 25 percent hlasov a v Sasku-Anhaltsku sa stala druhou najsilnejšou frakciou v krajinskom sneme.

http://www.ta3.com/clanok/1082879/klaus-podporil-nemecku-populisticku-pravicu-policia-vo-velkom-zatykala.html

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.