L. Eremiášová: Rok 2023: Čipovanie ľudí. + Nemecká sporiteľňa sa pripravuje na rozpad eurozóny. + Čeští poslanci schválili návrh ústavního zákona o referendu o vystoupení Česka z EÚ

Životná úroveň sa stále zhoršuje. Zo spojenca sa stáva nepriateľ, z nepriateľa spojenec. Veľký Brat nikdy nemení svoje rozhodnutia, lebo on má vždy pravdu

Tieto slová pozná každý, kto čítal Orwellov román 1984, v ktorom si hlavný predstaviteľ Winston začne zapisovať, aký bol život pred nastolením diktatúry. Vie, že musí byť opatrný, lebo na každom kroku, aj v súkromí ho sleduje myšlienková polícia pomocou všadeprítomnej techniky. Kým Winston v románe dostal rozum, ľudia v reálnom živote ho strácajú.

„A videl som vystupovať od východu slnka iného anjela, ktorý mal pečať živého Boha a mohutným hlasom zvolal na štyroch anjelov, ktorí dostali moc škodiť zemi a moru: 3„Neškoďte zemi ani moru, ani stromom, kým neoznačíme na čele služobníkov nášho Boha!“ (Zjv: 7, 2-3)

Denne dobrovoľne odovzdávajú systému svoje údaje, podrobujú sa kontrole a vzdávajú sa súkromia. Nik sa nepozastavuje nad tým, že naše ulice a cesty snímajú kamerové systémy, takmer bežnou súčasťou áut sú kamery, GPS, v parkovacích domoch systém zaznamená EČV.

Pápež František ukončil vojnu o interpretácie posynodálneho dokumentu Amoris Laetitia. “Dokument mení učenie Cirkvi, a bodka!” + Zjevenie Panny Márie v Akite

Zjv 13, 15-18  „A bolo jej dané, aby do obrazu šelmy vložila ducha, aby obraz šelmy aj hovoril a pôsobil, že každý, kto sa nebude klaňať obrazu šelmy, bude usmrtený. 16 A pôsobí, že všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak, 17 a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena. 18 V tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy; je to číslo človeka a jeho číslo je šesťstošesťdesiatšesť“.

Samozrejme, všetko je v rámci „ochrany“ a na všetko dohliada na Slovensku takmer 23-tisíc policajtov a 16-tisíc vojakov. Azda najväčší fenomén súčasnosti je Facebook. Ten môžeme pokojne nazvať novodobou tajnou službou založenou na nerozvážnosti ľudí. Sociálne siete sa snažia zhromaždiť čo najväčšie množstvo údajov o svojich užívateľoch, ktoré im neskôr údajne pomôžu pri cielenom predaji inzercie. Užívatelia Facebooku by mali mať na pamäti, že všetko, čo kedy na ňom zverejnili, ostáva dlhodobo, ak nie navždy uložené. Zvykli sme si, že takmer každý obchod ponúka vernostné karty, ktoré nám vraj prinášajú výhody. Zabúdame, že obchodníkom za pár drobných odovzdávame totálny prehľad o našich potrebách, zvyklostiach, ale aj intímnych informáciách. Dávame im k dispozícii podrobný prehľad, ako často a čo nakupujeme. Nikto sa nedozvie, ako s týmito údajmi obchodníci narábajú a komu ich odovzdávajú. Pri opakovanom nakupovaní liekov majú lekárnici prehľad, akými ochoreniami trpíme.

„Ak sa niekto bude klaňať šelme a jej obrazu a prijme znak na svoje čelo alebo na svoju ruku, 1010aj ten bude piť z vína Božieho hnevu, nezriedeného, naliateho do čaše jeho hnevu, a bude mučený ohňom a sírou pred svätými anjelmi a pred Baránkom. 11A dym ich múk bude stúpať na veky vekov a nebudú mať oddychu vo dne v noci tí, čo sa klaňajú šelme a jej obrazu, ani ten, kto by prijal znak jej mena.“ (Zjv: 14, 10-11 )

Vydavatelia kariet sa tvária, že ide o priateľské gesto, ale v skutočnosti ide o zásah do nášho súkromia. Veľké nebezpečenstvo pre spoločnosť však bude zrušenie bankoviek a zavedenie úhrad len platobnými kartami. „Najpokrokovejšie“ v tomto smere sú severské krajiny Švédsko, Dánsko, Nórsko a Estónsko, ktoré uvažujú o zrušení hotovosti už v roku 2020. Bankovky a mince považujú Švédi za prežitok. Varovne znie vyjadrenie exprezidenta ČR Václava Klausa, že zákaz hotovosti značne obmedzí slobodu ľudí. Tvrdí, že celý proces prebehne veľmi rafinovane, postupne sa budú rušiť bankovky s najvyššou hodnotou, až budú klasické peniaze zakázané, čím človek stratí možnosť slobodne sa rozhodovať.

„Odišiel prvý a vylial svoju čašu na zem: a povyhadzovali sa zhubné a zlé vredy na ľuďoch, čo mali znak šelmy, aj na tých, čo sa klaňali jej obrazu“. (Zjv: 16, 2)

Najväčšie riziko pre ľudstvo predstavuje čipovanie. Záležitosť, ktorá sa ešte pred pár rokmi javila ako konšpirácia, sa čoskoro stane realitou.

Armáda USA pracuje na miniatúrnych implantátoch, ktoré majú ich vojakom poskytnúť nadľudské schopnosti. Za kontroverzným projektom stojí DARPA, agentúra realizujúca výskumy v oblasti pokročilých technológií a robotiky. Konečný cieľ by mal predstavovať úspešné bezdrôtové prepojenie ľudského mozgu s počítačom. Ešte ďalej však zašli účastníci zasadnutia Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose, na ktorom o vízii čipovania ľudí hovorili veľmi vážne a do praxe by mohla prísť v roku 2023.

„Ďalej som videl tróny; sadli si na ne tí, čo dostali moc súdiť. Videl som aj duše tých, čo boli sťatí pre Ježišovo svedectvo a pre Božie slovo, aj tých, čo sa neklaňali šelme ani jej obrazu a neprijali jej znak na čelo a na ruky. Tí ožili a kraľovali s Kristom tisíc rokov“. (Zjv: 20, 4)

Zahŕňala by komerčné implantovanie čipov pod kožu ľudí. Samozrejme, všetko sa udeje pod rúškom bezpečnosti a komfortnosti. Po týchto predpovediach mi ostáva len veriť, že príde deň, keď sa človek prebudí zo zabudnutia a konečne pochopí, kým je, komu prenechal opraty svojej existencie a kto ho drží v otroctve. Len aby už nebolo neskoro.

Lenka Eremiášová

http://www.hlavnespravy.sk/lenka-eremiasova-rok-2023-cipovanie-ludi/775658

 

Nemecká sporiteľňa sa pripravuje na rozpad eurozóny

Sporiteľňa v nemeckom Zittau sa pripravuje pre prípad, že jednotlivé krajiny opustia eurozónu a vrátia sa k svojim vlastným menám. Tento scenár je realistický v prípade, že ECB okamžite nezmení svoju politiku

V rozhovore s nemeckým spravodajským portálom Deutsche Wirtschafts Nachrichten reagoval Michael Brauer, výkonný riaditeľ sporiteľne Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien v meste Zittau na otázku, ako škodia nízke úrokové sadzby sporiteľom: „Teraz ešte stále ťažíme z vysokých úrokových sadzieb z minulosti. Ale čím dlhšie trvajú nízke úrokové sadzby, tým menší je tento účinok. Môžeme teda sporiteľov chrániť pred najhoršími účinkami negatívnej úrokovej politiky ECB. To ale nemusí byť odolné v dlhodobom horizonte. Nízke úspory sú neatraktívne. Extrémne nízke úrokové sadzby podporujú dlžníkov, aby si požičiavali ešte viac.“

CEO sporiteľne tvrdí, že zákazníci im za posledný rok zverili viac ako 100 miliónov eur. Väčšina sporí aj napriek nízkej úrokovej sadzbe. I keď existujú obavy, k sporeniu nie sú žiadne alternatívy. Ak chce sporiteľ vyššie úrokové sadzby, musí prijať vysoké riziká. A to väčšina sporiteľov nechce, tvrdí výkonný riaditeľ.

Brauer sa vyjadril aj k súčasnej finančnej situácii v Európe: „Problém menovej únie je ten, že situácia kolíše ako stolička s tromi nohami. Aj keď máme spoločnú menu a spoločné pravidlá – nemáme spoločnú hospodársku a fiškálnu politiku. Hrozí nebezpečenstvo, že vzhľadom na demotivujúci finančný systém bude eurozóna v strednodobom až dlhodobom horizonte výrazne destabilizovaná. Okrem toho sú nežiaduce účinky významné. Dôchodkové systémy v Nemecku sú zničené. To je dôvod, prečo je naša prognóza negatívna, ak ECB nezmení svoju politiku.“

Podľa Brauera sporiteľňa vyvíja scenár, čo sa stane, ak sa krajiny vrátia k svojim pôvodným menám. Brauer ako príklad použil rozdelenie Československa, kedy ako Česká republika, tak aj Slovensko zaviedlo svoju vlastnú menu.

V takomto prípade je však na mieste otázka, ako ochrániť svoje úspory. „V sporiteľniach sú úspory v bezpečí. Menová stabilita a úrokové trendy sú však významne ovplyvnené ECB. ECB podľa mnohých odborníkov prekračuje svoje zákonné právomoci. Otázka, či ECB môže beztrestne prekročiť svoje zákonné právomoci, je však politická otázka,“ odpovedá Michael Brauer.

http://www.hlavnespravy.sk/nemecka-sporitelna-sa-pripravuje-na-rozpad-eurozony/775790

 

Poslancům Úsvitu se podařilo na program jednání dostat jejich návrh, referendum o vystoupení z Evropské unie. Ale nakonec se k němu poslanci do konce jednacího dne nedostali

Už jen ale výsledek hlasování o tom, zda se tím poslanci chtějí zabývat, byl překvapivý. Ještě před schůzí totiž šéf lidoveckého klubu Jiří Mihola řekl, že „podobné nesmysly“ se na program dostat nemohou.

Lidovci to také nepodpořili, až právě na Miholu. Pro byli ale někteří poslanci ČSSD, třetina poslanců ANO, všichni přítomní komunisté a většina poslanců ODS. Pro nebyl nikdo z TOP 09 (hlasování najdete zde).

Ale nakonec ke zklamání odpůrců EU na projednávání návrh nedošlo, mělo jít totiž o šestý bod úterního jednání, ale ve vymezené době stihli poslanci mluvit jen o předchozích pěti. Kdy se k návrhu Úsvitu vrátí, není nyní jasné.

Mihola iDNES.cz řekl, že pro jednání o návrhu Úsvitu byl proto, aby opozice dostala šanci na projednávání některých jejích návrhů. „Zákon nepodpoříme, považuji ho za zcestný. K mnoha záležitostem a nařízením v rámci EU jsem kritický, ale výhody a přednosti jednoznačně převažují. Nejsložitější současné problémy a výzvy nelze řešit jinak než evropsky. Nemáme jinou alternativu než EU, dobře to víme,“ řekl iDNES.cz šéf lidoveckých poslanců.

Do programu jednání se referendum o vystoupení z EU dostalo ve stejný den, kdy české politiky pobouřilo, že podle Evropské komise by měla Evropská unie dát „podmíněný“ souhlas s bezvízovým stykem s Tureckem. Ve hře je i to, že by se země odmítající kvóty pro rozdělení migrantů z přijetí uprchlíků „vykoupily“ tím, že by zaplatily určitou částku, v přepočtu kolem sedmi milionů korun za jednoho odmítnutého běžence (o reakcích českých politiků více zde).

„Je naprosto nepřijatelné, aby sedmdesátipětimilionová muslimská země, která vědomě spolupracuje s Islámským státem, získala volný přístup do Evropy a do České republiky. EU už dávno není společenství, které hájí zájmy evropských občanů, stala se z ní diktátorská organizace,“ prohlásil v úterý ve Sněmovně lídr Úsvitu Miroslav Lidinský. Podle jeho kolegy, poslance Martina Lanka, není cílem zničit to, co je na EU dobré, ale aby byla zastavena sebevražedná politika evropských elit.

Autor: Josef Kopecký

http://zpravy.idnes.cz/poslanci-kyvli-na-to-ze-chteji-jednat-o-referendu-o-vystoupeni-z-eu-1dn-/domaci.aspx?c=A160503_151811_domaci_kop

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.