Analytika Baránka vyrušuje politická nesmrteľnosť Figeľa. + OHÝBAJ MA MAMKO, POKIAĽ SOM JA JANKO, ALEBO VYMÝVANIE MOZGOV OD MALIČKA

Analytika Jána Baránka vyrušuje politická nesmrteľnosť odstupujúceho predsedu KDH Jána Figeľa. „Ján Figeľ, ktorý prešiel od predsedu celofaktultného výboru Socialistického zväzu mládeže (SZM), a po roku 1989 sa vedel pretransformovať na kresťanského demokrata, keď dosiahol s KDH volebné fiasko, dokázal sa sám o seba postarať,“ vyhlásil Baránek.

Autor: Ivan Majerský, Pravda
Analytika prekvapuje, akú problematiku bude mať Figeľ na starosť. „Mám obavy, ak politik so schopnosťami Jána Figeľa sa má starať o prenasledovaných kresťanov, tak Boh im žehnaj. Prenasledovaní kresťania budú mať vo Figeľovi mizerného zástancu,“ konštatoval Baránek.

Figeľ sa stal vyslancom EÚ pre náboženské slobody vo svete
Analytik tiež pripomenul, že pred niekoľkými mesiacmi sa Figeľ ohradzoval voči tvrdeniam, že si pripravuje miesto v Bruseli. „Dnes sa potvrdilo, že Figeľ zavádzal. Vážnejšie je však to, že už vtedy tušil, že KDH bude vo voľbách neúspešné,“ povedal Baránek s tým, že Figeľ mal zrejme signály a istil sa týmto postom.

„Je to útek od zodpovednosti a od ľudí, ktorými sa obklopil, ktorí zostávajú v KDH,“ dodal Baránek, podľa ktorého Figeľ vybral svojho možného nástupcu a balí kufre a odchádza. „Je to prejav politickej nevyzretosti. Hraničí to so zbabelosťou, či ignorantstvom,“ zdôraznil analytik.

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker v piatok oznámil vytvorenie postu osobitného vyslanca EÚ pre otázky náboženských slobôd a vyznania vo svete. Vznik tohto postu inicioval v roku 2015 Figeľ.

Juncker zároveň oznámil, že vyslancom sa na jeden rok stáva práve Figeľ. Funkciu bude Figeľ vykonávať v úrade eurokomisára pre medzinárodnú spoluprácu a rozvoj Nevena Mimicu. Po roku mu môže byť mandát obnovený.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/392382-analytika-baranka-vyrusuje-politicka-nesmrtelnost-figela/

 

Padla ďalšia maska

Ján Figeľ, bývalý predseda KDH a eurokomisár, sa dnes oficiálne stal prvým osobitným vyslancom Európskej únie pre otázky náboženských slobôd a vyznania vo svete. Rozhodla o tom Európska komisia na podnet svojho predsedu Jeana-Clauda Junckera. Na podnet človeka, ktorý len pred pár dňami predstavil ukážkový príklad Bruselského diktátu – pokutovanie štátov, ktoré odmietnu prijať nebezpečných imigrantov z moslimských štátov.

Európska únia už desaťročia vedie politiku likvidácie všetkého národného a kresťanského. Ničí suverenitu členských štátov a razí cestu bezbrehému liberalizmu. Jej vedenie si pritom starostlivo vyberá svojich spolupracovníkov. Tentoraz si liberáli z Bruselu vybrali ďalšieho koňa, ktorý bude presadzovať ich zvrhlé plány – Jána Figeľa, ktorý sa navonok tvári ako „kresťanský“ politik.

Figeľovú nomináciu Juncker oznámil pri slávnostnom udeľovaní Medzinárodnej ceny Karola Veľkého pápežovi Františkovi. Čím si v skutočnosti pápež vyslúžil uznanie protikresťanskej EÚ, sa môžeme len domnievať. No už teraz vieme, že k oceneniu došlo len pár dní po tom, čo odslúžil v Ríme omšu pre 9 000 členov Rotary klubu – organizácie, ktorá je predvojom slobodomurárstva. Slobodomurárstvo pritom odsúdili viacerí predchodcovia súčasného pápeža, ako napríklad pápež Klement XII v encyklike In eminenti apostolatus alebo pápež Lev XIII v encyklike Humanum Genus.

Figeľ dôležitosť svojej novej funkcie obhajoval tým, že Európska únia chce ochraňovať „veriacich“. Pod týmto pojmom však Brusel nechápe výlučne skutočných veriacich – teda kresťanov, ale myslí tým aj moslimov, hinduistov, budhistov či židov, ktorí s pravou vierou nemajú nič spoločné. „Kresťanský“ politik Figeľ tak bude v novej funkcii chrániť aj záujmy skupín, ktoré by najradšej kresťanstvo vymazali zo sveta.

Po ministrovi Lajčákovi, ktorého na liberálnom Západe milujú (o čom svedčí aj jeho kandidatúra na post šéfa OSN), si Brusel vybral nového obľúbenca – lepšie povedané sluhu, ktorý mu poslúži v jeho protikresťanskej politike – Jána Figeľa. Padla tak ďalšia maska.

http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/padla-dalsia-maska/

J. Figeľ príliš veľa odvahy, solidaritu a silu charakteru verejne neprejavil ani v časoch, keď Rocco Buttiglione len pre svoje náboženské presvedčenie nedostal jeden z vedúcich postov v EÚ

OHÝBAJ MA MAMKO, POKIAĽ SOM JA JANKO, ALEBO VYMÝVANIE MOZGOV OD MALIČKA

Žiak strednej školy v Myjave (identitu osoby poznáme a máme v redakcii) na Facebooku vystavil témy, ktorými sa majú povinne v škole zaoberať.

Je vidno, že hoci je pre každého človeka s racionálnym myslením neprijateľné akceptovať násilnú demografickú zmenu, sociálni inžinieri sú iného názoru. Snažia sa ovplyvniť spoločnosť v absolútnej väčšine negatívne naladenú voči nanútenému masovému prílivu nekompatibilných a často dokonca násilných migrantov. To, čo je možné akceptovať v malej miere, keď sa k nám sťahujú jednotlivci, nie je možné schvaľovať pri desiatkach a stovkách tisíc prišelcov. Naviac, ako sama Únia priznala, s negatívnym ekonomickým prínosom, ktorý ohodnotila na 250 tisíc eur na každého.

Je to však plán elity na vytvorenie európskeho národa. A ako každý dlhodobý plán, ráta s krokmi na dlhé roky dopredu. Súčasťou Novej Európy budú Noví Európania, ktorí budú zmesou migrantov a novovychovaných obyvateľov.

Tie lístočky s otázkami, nie sú nevinné. Otázky nehovoria o možnosti voľby, či diskusie. Vychádzajú zo základnej myšlienky, že migranti určite prídu a je našou povinnosťou sa o nich nielen postarať, ale sa im aj prispôsobiť. Inými slovami, zlikvidovať našu kultúru, civilizáciu a namiesto nej dosadiť novú.

V skutočnosti ide o kultúrnu genocídu národa, na ktorej sa ochotne zúčastňujú aj pedagogickí pracovníci. Ako každý násilný proces, bude vyvolávať protitlak. Čím viac budú multikulturalisti tlačiť, tým vyššia bude podpora nesystémových strán a hnutí. Výsledok nakoniec nikoho nepoteší.

Raz to praskne. Ak sa zmena udeje pokojnou cestou, okrem rozumnejšej migračnej a národnej politiky, príliš veľa zmien nespozorujeme. Postihne to akurát členov mimovládnych organizácií, ktorým sa splní najstrašnejšia nočná mora. Budú musieť začať pracovať.

Nedá sa vylúčiť ani násilná zmena. Hoci revolúcia zmetie predstaviteľov súčasnej elity, chaos a možno aj obete budú cenou, ktorú bude treba zaplatiť.

http://medzicas.sk/ohybaj-ma-mamko-pokial-som-ja-janko-alebo-vymyvanie-mozgov-od-malicka/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.