Londýn zaplavia autobusy s nápismi “Sláva Alahovi”. Maďarský parlament rozhodol o referende k utečeneckým kvótam

Londýnske autobusy budú mať reklamy velebiace Alaha. Oficiálne to je súčasť podpory najväčšej britskej moslimskej charity na pomoc obetiam sýrskej občianskej vojny počas ramadánu

genocida5

Predstavitelia organizácie Islamic Relief dúfajú, že plagáty, ktoré nesú slová “Subhan Alah”, čo v arabčine znamená “Sláva Alahovi”, budú vykresľovať islam a medzinárodnú pomoc v pozitívnom svetle. Tieto reklamy budú umiestnené na autobusoch v Londýne, Birminghame, Manchestri, Leicesteri a Bradforde na konci tohto mesiaca.

Vedúci charity dúfajú, že reklamy podporia veľkorysé dary počas náboženského festivalu, ktorý začína 6. júna. Organizátori sa navyše nazdávajú, že kampaň bude pomáhať mladým moslimom, aby sa zamerali na humanitárnu prácu.

Imran Madden, britský riaditeľ Islamic Relief, povedal: “V istom zmysle to možno nazvať kampaňou na zmenu klímy, pretože chceme zmeniť negatívnu klímu okolo medzinárodnej pomoci a okolo moslimskej komunity v tejto krajine.”

“Medzinárodná pomoc pomohla znížiť počet ľudí žijúcich v extrémnej chudobe za posledných 15 rokov na polovicu a britskí moslimovia sú neuveriteľne veľkorysou komunitou, ktorá počas Ramadánu prispieva medzinárodnými charitatívnym organizáciám príspevkami vo výške viac než 100 miliónov libier.”

Konvertujte na islam, alebo zomrite 1

Reklamy prichádzajú práve v čase, kedy si Londýn zvolil za starostu Sadiqa Khana, prvého moslimského starostu v histórii. Hlavné mesto Veľkej Británie je domovom asi polovice britských moslimov, ktorých celkový počet sa odhaduje na 3 milióny.

Spoločnosť Transport for London, ktorá upravuje reklamy objavujúce sa na mestských autobusoch, neumožňuje propagovať plagáty viazané na “politické strany alebo kampane”, ale nebráni sa náboženským reklamám.

http://www.hlavnespravy.sk/londyn-zaplavia-autobusy-s-reklamou-na-islam-a-napismi-slava-alahovi/779048

 

Maďarský parlament rozhodol o referende k utečeneckým kvótam: Otázka, ktorá môže veľa zmeniť

BUDAPEŠŤ – Poslanci maďarského parlamentu dnes v zrýchlenom konaní rozhodnú o referende o povinnom prerozdeľovaní utečencov, informovala agentúra MTI. O zrýchlenom konaní rozhodol v pondelok zákonodarný zbor z iniciatívy vládnuceho bloku Fidesz-KDNP.

V prípade schválenia uznesenia o plebiscite sa budú môcť Maďari vyjadriť k referendovej otázke: „Ste za to, aby Európska únia aj bez súhlasu maďarského parlamentu mohla stanoviť povinné presídlenie nemaďarských občanov do Maďarska?“

Iniciatívu vypísať ľudové hlasovanie oznámil 24. februára maďarský premiér Viktor Orbán. Spôsob, pre ktorý sa vláda rozhodla, je podľa jeho vyjadrenia európsky – referendum je totiž súčasťou európskej politiky. „Kvóty by prekreslili kultúrnu a náboženskú tvár Európy. Na takéto rozhodnutie nemá mandát žiadny európsky orgán,“ zdôvodnil vtedy premiér.

Návrh Európskej komisie na zavedenie finančných sankcií vo výške 250.000 eur za každého odmietnutého migranta označil Orbán minulý piatok za „ranu pod pás“. Dodal, že takúto sumu zarobí priemerný Maďar za 39 rokov.

Ďalej zdôraznil, že ide o veľa: Maďarom totiž chcú vziať právo rozhodnúť o tom, s kým chcú a s kým nechcú žiť spolu. „Toto právo chcú delegovať do cudzej krajiny, niekde do nejakého mesta Brusel,“ formuloval ministerský predseda. Zároveň vyzval Maďarov, aby sa zúčastnili referenda proti povinným kvótam.

Parlament nariadil uskutočniť referendum k utečeneckým kvótam

Poslanci maďarského parlamentu dnes v zrýchlenom konaní schválili uznesenie, ktoré nariaďuje uskutočniť referendum o povinnom prerozdeľovaní utečencov, informovala agentúra MTI.
„Ste za to, aby Európska únia aj bez súhlasu maďarského parlamentu mohla stanoviť povinné presídlenie nemaďarských občanov do Maďarska?“ znie otázka ľudového hlasovania, za ktoré hlasovalo 136 poslancov vládneho bloku Fidesz-KDNP a ultrapravicovej opozičnej strany Jobbik. Proti bolo päť nezávislých poslancov.

V zmysle schváleného uznesenia môžu náklady referenda dosiahnuť najviac 4,9 miliardy forintov (15,6 milióna eur), z čoho 500 miliónov forintov (1,6 milióna eur) bude možné čerpať zo zdrojov Národnej volebnej kancelárie (NVI). Voči uzneseniu parlamentu je podľa MTI možné do 15 dní podať sťažnosť na ústavný súd, ktorý musí o nej do 30 dní rozhodnúť. Ľudové hlasovanie v zmysle platného zákona vypisuje prezident do 15 dní tak, aby sa referendum uskutočnilo v období medzi 70. a 90. dňom po vypísaní, nie však v nedeľu.

Parlament schválil sprísnenie zákonov týkajúcich sa žiadateľov o azyl

Žiadatelia o azyl v Maďarsku dostanú nižšiu sociálnu podporu než doteraz a namiesto dvoch mesiacov budú mať nárok na pobyt v zbernom tábore len na jeden mesiac. Podľa agentúry MTI to vyplýva z úprav príslušných zákonov, ktorých návrh dnes schválili poslanci parlamentu.

Za návrh novely zákonov týkajúcich sa migrácie, ktorý predložil minister vnútra Sándor Pintér, hlasovalo 113 poslancov, 40 bolo proti a 21 sa zdržalo hlasovania. Podľa nových pravidiel bude možné zadržať migranta vráteného v rámci dublinského procesu v prípade, že v krajine, z ktorej ho vracajú do Maďarska, požiadal o azyl, ale v Maďarsku nie je žiadateľom. Cieľom tohto opatrenia je, aby sa zabezpečila účasť migranta na procese posudzovania jeho pobytu v Maďarsku.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1546361/Madarsky-parlament-rozhodol-o-referende-k-uteceneckym-kvotam–Otazka–ktora-moze-vela-zmenit

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.