Socha Panny Márie ostala po zničujúcom zemetrasení zázračne nedotknutá. + Škandalózne odhalenie! Nicholsonovej asistent potopil SaS: Tisíce ulieval na vlastný účet

Padali celé budovy, socha ostala neporušená

16. apríla tohto roku postihlo Ekvádor zemestrasenie o sile 7,8 magnitúdy Richterovej stupnice. Bolo opísané ako jedno z najhorších za posledných 70 rokov. Otrasy zničili vyše 7000 budov a 650 ľudí prišlo o život.
socha-panny-Márie
socha panny Márie
Spolu so sochou Panny Márie ostal neporušený aj Bohostánok s uloženou Eucharistiou

Na zozname zničených budov sa nachádza aj škola Svätej Leonie Aviat z oblasti Manta Canton, ktorú vedú saleziánske rehoľníčky. Oblasť bola zemetrasením najviac postihnutá a škola úplne zdevastovaná. Podľa sestry Patrícií Esperanza, zo školy ostala len kopa trosiek. Avšak sklenená vitrína, v ktorej bola uložená socha Sv. Panny Márie, zostala doslova nedotknutá. Celá kongregácia sestier hovorí o zázraku.

Sestra Mária del Carmen Gómez vysvetlila, že socha bola objavená skupinou, ktorá začala demolačné práce. “Nielen Panna Mária ostala neporušená, ale aj Ježiš ukrytý v Eucharistii.”

Eucharistia bola uložená v malej kaplnke, ktorá vďaka otrasom prepadla až na prízemie školy. Aj napriek tomu sa Eucharistia našla nedotknutá spolu s ďalšími liturgickými predmetmi.

Rovnaký zázrak sa stal v meste Montecristi, kde sa kvôli zemetraseniu zrútila celá bazilika. Jediné, čo ostalo neporušené, bola socha Panny Márie Monserratskej, ktorá bola dovezená zo Španielska do Južnej Ameriky v 16. storočí.

“Ona je Matkou, ktorá nám pomáha preniesť sa cez toto zemetrasenie. Myslím, že znamením je to, že v ten deň neutrpela žiadne poškodenie,” povedal farár baziliky, Ángel Toaquiza.

Tieto zázraky sú najnovšie spomedzi série zázrakov, ktoré sa udiali za posledné roky.

Napríklad, v roku 2013, kedy Filipíny zasiahol obrovský tajfún “Haiyan”, ostala veľká socha Krista v meste Tanauan, úplne nedotknutá. V nasledujúcom roku, historický kostol Svätého Kríža v San Jose, v Kalifornii, zachvátil obrovský požiar, s ktorým muselo bojovať vyše 100 požiarnikov. Celý kostol zhorel do tla. Jedine veľký krucifix a socha Panny Márie prežili bez akéhokoľvek poškodenia.

Branislav Zaujec

http://www.hlavnespravy.sk/socha-panny-marie-ostala-po-znicujucom-zemetraseni-zazracne-nedotknuta/779584

 

Škandalózne odhalenie! Nicholsonovej asistent potopil SaS: Tisíce ulieval na vlastný účet

BRATISLAVA – S prekvapivým zistením prišiel dnes na tlačovej konferencii štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Erik Tomáš. Podľa jeho slov súčasný asistent podpredsedníčky NR SR Lucie Nicholsonovej okrádal štát o nemalé peniaze. Prípad už má na stole generálny prokurátor.

„Prepustený pracovník ministerstva školstva, si vyplácal peniaze na vlastný účet, alebo na účet spriaznených osôb,“ tvrdil Tomáš na dnešnej tlačovke a pokračoval: „Dialo sa to tak, že osoba vykonala fiktívne dohody o vykonaní práce, ktoré neprebehli, alebo vypracovala duplikáty krycích listín alebo faktúr k vykonaným platbám. Na tieto uvádzala namiesto čísiel účtov osôb, ktoré boli reálnymi prijímateľmi, svoje súkromné čísla alebo spriaznených osôb.“

Jozef Kováč – Nicholsonovej asistent

Spomínaný bývalý pracovník ministerstva školstva je súčasným asistentom podpredseníčky SaS Lucie Nicholsonovej Jozef Kováč. Podľa Tomášových slov na jeho podvody došli jednoducho. Kontrolovali čísla účtov, na ktoré odchádzali peniaze z ministerstva. Zistili, že sa zhodujú s číslom účtu asistenta, ktoré je z dôvodu jeho súčasnej funkcie oficiálne zverejnené. „Prepustený pracovník MPC je v súčasnosti asistentom podpredsedníčky Národnej rady SR Lucie Nicholsonovej a na to, aby ním mohol byť, musel uzavrieť zmluvu o zabezpečení služieb asistenta poslanca NR SR. Táto zmluva, ktorá je zverejnená na internete, obsahuje aj jeho číslo účtu,“ vysvetlil Tomáš a ďalej pokračoval. Doteraz je známe, že prevody prebehli v celkovej sume 38-tisíc eur, pričom sa zrealizovalo 16 platieb. Kováč mal vyplatiť 15 menších platieb a jednu väčšiu v hodnote 20.000 eur. Kontrola rokov 2011-2016 na MPC sa podľa ministerstva neskončila, posledná takáto podozrivá platba bola zistená v júni 2011. Dotyčný pracovník pracoval na ministerstve školstva od roku 2009. Prípad úhrady peňazí na podvodný účet odhalila kontrola všetkých finančných transakcií na MPC.

Lucia Nicholsonová
„Možno sa pýtate, ako je možné, že peniaze nechýbali. Odpoveď je jednoduchá. Osoba mala v MPC komplicov, preto to zahladili. Tento trestný čin bol teda páchaný organizovanou skupinou. Obrátili sme sa na Generálnu prokuratúru SR, podali sme trestné oznámenie pre podvod,“ ozrejmil štátny tajomník s tým, že síce majú dôkazy, médiám ich poskytnúť nateraz nemôžu, aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania.

Politický rozmer

Kauza má podľa Tomáša aj politický rozmer. „V čase, keď sa kauza prevalila, strana SaS začala hovoriť o zodpovednosti vtedajšieho ministra Draxlera a vyzývala Fica, aby odstúplil z funkcie. SaS z osoby, ktorá vyrobila tento problém, urobila „bielu vranu“, martíra. Nicholsonová si ho vzala za asistenta. Pevne verím, že podpredsedníčka parlamentu s okamžitou platnosťou rozviaže pracovný pomer s touto osobou,“ vyzval Tomáš a doplnil, že jej asistent by minimálne do vyšetrenia prípadu nemal zobrať zo štátneho rozpočtu ani cent. Štátny tajomník mal na mysli plat asistenta, ktorý je hradený z rozpočtu štátu.

Danka Kapucianová

Riaditeľka MPC Danka Kapucianová uviedla, že keby nedala zrealizovať kontrolu, na tento prípad by sa neprišlo. „Následné kontroly, ktoré som urobila, až do roku 2011 poukazujú na tieto značné pochybenia,“ skonštatovala s tým, že už v auguste 2015 prijala rad opatrení, aby k takýmto podvodom nedochádzalo.

V auguste minulého roka odišlo z MPC takmer 460.000 eur na falošný účet. Platba a faktúry sa týkali národného projektu, v ktorom mala firma Kvant poslať na školy socializačné balíčky pre deti z osád. Splatnosť faktúr bola k 1. júlu 2015, koncom júna však dostal ekonóm z MPC falošný mail s informáciou o zmene účtov. Napokon prišiel o prácu, hoci, ako tvrdí, nemal s tým nič spoločné.

http://www.topky.sk/cl/10/1546649/Skandalozne-odhalenie–Nicholsonovej-asistent-potopil-SaS–Tisice-ulieval-na-vlastny-ucet

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.