Ondrej Binder zomrel na ceste do Bratislavy aby tam bojoval za voľnú nedeľu, DEŇ PÁNA

Na rozlúčku s Ondrejom Binderom

Posledná rozlúčka s poslancom NRSR za ĽS Naše Slovensko, veľkým kresťanom, bojovníkom za ľudské práva a náboženskú slobodu, ctiteľom Panny Márie a patriotom Ondrejom Binderom, ktorý zahynul na ceste v boji za voľnú nedeľu – Deň Pána sa bude konať v utorok 17. 5. 2016 o 15:00 hod. vo Svätom Antone

Mirko Ondro, Tono 2

Ondrej Binder (napravo), Miroslav Šuňal (v strede) a Anton Čulen

Tak náhle prišla správa žiaľna, už nás Ondrej delí diaľava diaľna. Sokolík Ondrej, ty ešte krúžiš tam hore slovenskej po oblohe, v objatí mračien meníš sa v malú bielu bodku vo vlasteneckej slohe, bodku bielej duše, čo v brány nebeské vchádza, tam patrí duša toho, čo nikdy nezrádza.

 

Ty si už v nebi, no kde skončia tí s Démonom moci v objatí? V pekelnom ohni zhorí skaza podlých duší, no nám verné srdce za národ stále búši.

Dotĺklo ti srdce Ondrej, čo tak krásne znelo, doznelo slovo, čo duše verných rozochvelo, už iba rakva – nemý svedok do temnej doby kričí, po tebe prídu ďalší… darmo z útrob pekiel plamenný had syčí.

A my, čo sme zostali – túžime svorne prisahať, že nedáme na našu vlasť cudzím rukám siahať, že dokončíme Ondrej tvoj dobrý boj, hoc´ v čierne súkno odel Tatry odchod tvoj.

Nie si prvý či posledný, čo životom svedectvo vydal, za tú pravdu rodu najvyššiu obetu si dal. Teraz už hľadíš na nás z nebeského raja, vlastne, veru – hľadíte na nás dvaja, po boku Hlinku sníš náš dávny sen známych rodoľubov i zabudnutých mien.

Ďakujeme ti, my všetci bratia, čo nemo tu stojíme, slzy smútku z tvárí strieme, bôle vlasti zhojíme. Pros za nás u Boha, lebo doba, do ktorej nás vložil, je plná lží, pomsty, falše a v takej si dožil…

Médiá pľujú na nás a všetko dobré boria, do neba vychvaľujú tých, ktorých duše v pekle zhoria i politikov, čo zratúvajú judášske groše, hoc´ vládnuť nevedia – no zbojstiev plné noše i tápaví, čo váhajú do urien vložiť vlastenecký hlas, možno sa teraz spamätajú – už je čas, už je čas!

Tak bdej nad nami Ondrej v tú pochmúrnu dobu, čo je to za éra, keď dobro predčasne kladú do hrobu? Nezabudneme na teba bratku, hoc´ si prežil len púť krátku v bezútešnej dobe, ktorú zmeniť vieme, no nežičia nám démoni tejto zeme, no raz Kristus zvíťazí a my spolu s ním, snívaj bratku svoj večný sen aj ja ho s tebou sním.

S úctou Ján, Lenka a členovia ĽS Naše Slovensko

http://www.naseslovensko.net/nezaradene/na-rozlucku-s-ondrejom-binderom/

 

Kollára zasiahla smrť kotlebovca Bindera. Chce, aby poslanci pomohli jeho rodine. A keď sa nepridajú, tak spraví toto
Na smrť poslanca Ondreja Bindera už reagujú viacerí politici. Výnimkou nie je ani Boris Kollár. Líder hnutia Sme rodina oznámil, že chce pre rodinu zosnulého v parlamente iniciovať zbierku.

Kollára zasiahla smrť kotlebovca Bindera. Chce, aby poslanci pomohli jeho rodine. A keď sa nepridajú, tak spraví toto
„Poslanec NR SR Ondrej Binder tragicky zahynul, zostali po ňom štyri deti, takéto tragédie by sa nemali stávať. Trpia opäť len deti,“ napísal Kollár na sociálnej sieti Facebook s tým, že poslanecký klub vyjadruje rodine pána Bindera účasť na jej smútku.

Zdroj: Facebook/ Boris Kollár

„Ja osobne budem iniciovať v pléne súkromnú pomoc poslancov celej NR SR pre rodinu s deťmi, pokiaľ sa nepridajú, tak sa určite pridáme za Sme rodina k takejto iniciatíve, nech vzíde z ktorejkoľvek strany,“ prezradil.

Poslanca Bindera osobne poznal aj exminister sociálnych vecí a práce Ľudovít Kaník, ktorý sa dnes tiež na Facebooku vyjadril k situácii. „S Ondrom sme všeličo prežili. Keď bol v KDH, vzájomne sme sa podporovali. Naučil som sa u neho na ranči jazdiť na koni, pracoval často pre nás so svojou stavebnou firmou. Politicky v poslednom čase podľa mňa zablúdil, ale bol to stále dobrý chlap, až tak, že by ste ho mohli na chlieb natrieť,“ vyjadril sa bývalý poslanec SDKÚ.

Zdroj: Facebook/ Ľudovít Kaník

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Kollara-zasiahla-smrt-kotlebovca-Bindera-Chce-aby-poslanci-pomohli-jeho-rodine-A-ked-sa-nepridaju-tak-spravi-toto-268587

 

Denníku Plus jeden deň sa podarilo preraziť dno slovenskej žurnalistiky

S primitivizmom a zavádzaním v médiách sú čitatelia a diváci konfrontovaní denne. Denníku Plus jeden deň sa však podarilo posunúť hranice ešte ďalej

Po smrti poslanca za ĽSNS Ondreja Bindera, otca 4 detí, uverejnil denník Plus jeden deň anketu s otázkou : Poslanec Binder z Kotlebovej strany sa zabil v aute. Zanechal za sebou manželku, deti a niekoľkotisícové dlhy. HLASUJTE: Mali by sa na ne poskladať Kotlebovci?

Ondrej Binder bol dlhoročný člen KDH, odkiaľ vystúpil potom, čo sa v župných voľbách KDH rozhodlo podporiť kandidáta Smeru Maňku na post župana BBSK proti Mariánovi Kotlebovi z ĽSNS. Bol hlboko veriaci a založil ranč nádeje v Svätom Antone, kde zamestnával ľudí bez domova. Pracoval ako stolár.

Do finančných ťažkostí sa dostal potom, čo sa pustil do realizácie projektu pre sociálne slabé rodiny spolu so štátnou agentúrou, ktorá mu pre formálne nedostatky nepreplatila faktúry, z ktorých však musel odviesť DPH. Následne ostal dlžný aj sociálnej a zdravotnej poisťovni, ktoré naňho uvalili exekúcie. S agentúrou, s ktorou sociálny projekt realizoval, prebieha súd o náhradu škody.

http://www.hlavnespravy.sk/denniku-plus-jeden-den-sa-podarilo-prerazit-dno-slovenskej-zurnalistiky/781276

 


Priateľ poslanca Bindera volal záchranku druhý raz

Aktualizované – sobota 15:48. Poslanec Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko Ondrej Binder zahynul v aute neďaleko Banskej Štiavnice. Pravdepodobne boli dôvodom zdravotné problémy.

Dlhoročný priateľ poslanca Ľudovej strany Naše Slovensko Ondreja Bindera prišiel na miesto niekoľko minút po nehode. Pochybuje o tom, že by dostal epileptický záchvat. Podľa toho, čo videl a počul od chlapov, ktorí boli pri kolízii prví, predpokladá, že mohol dostať infarkt.

Auto sa správalo zvláštne

Poslancov kamarát išiel autom od Belianskeho tajchu, keď uvidel, že nejaký muž kladie na cestu výstražný trojuholník. Spomalil a keď prechádzal okolo zakliesnených áut, uvidel na oktávii nápis Ranč Nádej.

„Hovorím si, preboha, veď to je Ondro. Ešte tam nebol nikto, záchranka ani policajti,“ rozpráva Štiavničan, ktorý sa poznal s poslancom štvrťstoročie. „Nedávno sme boli spolu,“ dodal.

Vodič, ktorý išiel za Ondrovou oktáviou, mu hovoril, že auto sa správalo zvláštne. Jazdilo nejako zo strany na stranu. „Myslel si, že má vypité. Aj ho chcel vraj predbehnúť, ale potom sa rozhodol, že pôjde za ním,“ popísal rozhovor s vodičom.

Binderova oktávia vraj zrazu zmenila smer, prešla do protismeru a narazila do zvodidiel. „Vodič, ktorý išiel oproti tvrdil, že strhol volant, ale nepodarilo sa mu zabrániť kolízii. Narazili do seba blatníkmi.“

Podarilo sa nám hovoriť aj s vodičom, ktorý krátko pred nehodou jazdil za Ondrejom Binderom a ako prvý volal záchranku. Na 112 sa mu údajne ozvalo halali, dovolal sa na 155-ku.

Keď videl čo sa stalo, okamžite zastal a rozsvietil výstražné svetlá. Tvrdí, že niekoľko vodičov evidentne videlo nehodu, nezastavili a pokračovali ďalej.

“Bavorák, ktorý išiel za mnou, nezastal. Boli to nekonečné minúty. Snažil som sa zastaviť nejaké autá, aby pomohli, skákal som im do cesty, ale obišli ma. Pokračovali v jazde hoci v havarovanom aute bol človek,” hovorí svedok nehody.

Druhý svedok situáciu na ceste potvrdil. “Len kým som tam bol ja, minimálne dve tri autá prešli popri mne,” dodal.

Ondrej Binder sedel v aute. Nemal síce žiadne viditeľné zranenia, ale dvere na aute sa nedali otvoriť.

Binderov kamarát sa pýtal chlapov na mieste, či volali záchranku. Povedali, že áno. Keď sanitka neprichádzala, volal aj on. „Zatelefonoval som na núdzovú linku a kričal som na nich, kde je záchranka. Je tu poslanec a je s ním zle. Potom mi zatelefonovali naspäť a pýtali sa, ktorý poslanec,“ opísal dlhé minúty čakania.

Prvá sanitka vyštartovala okamžite po prvom telefonáte, hovorí hovorca záchranárov Boris Chmel. Na mieste nehody bola podľa záznamov z telefónu svedka a operačného strediska do pätnástich minút od oznámenia a do približne dvadsať minút od nehody. Šofér sanitky so zdravotnou sestrou sa nevedeli dostať do auta, lebo dvere sa nedali otvoriť.

„V Štiavnici zrušili záchranku, aj interné oddelenie, lekár nemal ako prísť skôr. Pol hodinu bol bez pomoci,“ dodal svedok nehody.

O niekoľko minút po prvej sanitke prišli hasiči. Rozbili okno na dverách a jeden z nich sa dostal dovnútra. Nedarilo sa mu však otvoriť zakliesnené dvere. Nakoniec sa im to podarilo. Medzitým prišla aj druhá záchranka. Poslanca oživovali márne niekoľko desiatok minút.

https://dennikn.sk/460400/binderov-priatel-volal-zachranku-druhy/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.