Politický analytik Baránek na Binderovom (†46) pohrebe: Vláda by sa mala hanbiť! + Za obec Svätý Anton sa s Ondrejom Binderom rozlúčila starostka Simona Guláková

Posledná rozlúčka s poslancom Národnej rady SR zo strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Ondrejom Binderom (†46) sa uskutoční dnes o 15:00 v Svätom Antone.
Pohreb O. Bindera kostol
Posledná rozlúčka s poslancom za ĽS Naše Slovensko Ondrejom Binderom. Posledná rozlúčka s poslancom za ĽS Naše Slovensko Ondrejom Binderom. Posledná rozlúčka s poslancom za ĽS Naše Slovensko Ondrejom Binderom. Posledná rozlúčka s poslancom Ondrejom Binderom.
Pohrebná omša sa začala pred pár minútami, pred dorazil Boris Kollár a aj hokejový brankár Ján Lašák.

Pohrebu sa zúčastnil aj politický analytik Ján Baránek, ktorému bol Binder za svedka na cirkevnej svadbe, aj primátorka Banskej Štiavnice Nadežda Babiaková. Objavil sa aj Ľudovít Kaník.

Autor: Vlado Benko jr.

„Ondro mi bol svedkom na cirkevnej svadbe, ja som krstný jeho najmladšiemu synovi. Bol to dobrák od kosti… Za to, že je v ĽSNS sa nebudem tváriť, že ho nepoznám,“ povedal Baránek.
Pohreb O. Bindera kostol 1

„Je hanba, že neprišiel nikto z vlády či z vedenia parlamentu,“ dodal.

Posledné zbohom poslancovi Binderovi prišli dať aj jeho kolegovia zo strany ĽS Naše Slovensko. Pohrebu sa zúčastnil aj predseda strany a banskobystrický župan Marian Kotleba.

V kostole sme medzi smútiacimi zahiadli aj „majstra n“ Jozefa Nodžáka.

Na pohreb prišli medzi prvými kotlebovci.

Minútou ticha za zosnulého poslanca Ondreja Bindera dnes otvorili štvrtú schôdzu poslanci NR SR.

Video: Pohreb Ondreja Bindera

Poslanec Ondrej Binder zomrel v piatok 13. mája na ceste medzi Banskou Belou a Banskou Štiavnicou. Podľa výsledkov predbežnej pitvy bol dôvodom infarkt, ktorý poslanca postihol počas šoférovania.

Binder so svojím vozidlom prešiel do protismeru a bočnou stranou auta narazil do zvodidiel. Privolaným záchranárom sa už nepodarilo poslanca zachrániť.

Ondrej Binder bol členom strany KDH, ktoré však opustil. Binder bol podporovateľom rôznych kultúrnych a športových aktivít v obci Svätý Anton, v ktorej žil.

V tejto obci bol aj poslancom a istý čas zastával post zástupcu starostu. Inicioval aj vznik Komisie športu a mládeže Banskobystrického samosprávneho kraja.

Mal stolársku firmu a ranč Nádej. V poslednom čase ho postihli aj finančné problémy, ktoré však poslanec netajil a pre denník Plus Jeden Deň povedal, že je dôležité, že chce a snaží sa splácať.

Pod číslom 7 kandidoval v parlamentých voľbách 5. marca 2016 za Kotlebovú Ľudovú stranu Naše Slovensko (ĽS NS). Bol členom Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre kultúru a médiá.

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/rozlucka-poslancom-binderom-46-blizki-mu-daju-posledne-zbohom-mieste-bydliska.html

 

Za obec Svätý Anton sa s Ondrejom Binderom rozlúčila starostka Simona Guláková 
Vážená smútiaca rodina, vážené smútiace zhromaždenie,

sú chvíle, akou je aj táto, keď by sme chceli, aby nikdy nenastala. Je to chvíľa posledného rozlúčenia s človekom, s ktorým sme sa dlhé roky stretávali, prežívali radostné i tie smutnejšie situácie. Ten človek, s ktorým sa už nikdy nebudeme môcť porozprávať, poradiť, či len vzájomne sa na seba pousmiať. Dnes sa lúčime s naším drahým synom, bratom, otcom a priateľom Ondrejom Binderom. Zvesť o jeho smrti nás zasiahla nepripravených.

Pohreb O. Bindera cintorin

Prijali sme ju ako nečakaný blesk, čo pretrhuje pieseň…Ťažko nám je , keď musíme hovoriť o tebe v minulom čase. A preto chvíľa, keď prichodí sa nám s tebou rozlúčiť, je pre nás nesmierne smutná. Cez závoj sĺz hľadíme na tvoju rakvu a uvedomujeme si krutú pravdu, že si odišiel naveky. Odišiel si v mladom veku a nám ostal v srdci žiaľ a smútok. Určite každý z nás má pred očami jeho láskavú tvár, úprimné oči, znie nám jeho hlas a smiech. Je to neuveriteľné, veď len pred niekoľkými dňami sa tešil zo života. No jeho životná púť sa skončila, tak ako sa raz skončí život každého z nás. Keď umrie človek je to vždy smutné. Práve vtedy si uvedomujeme veľkú stratu, uvedomíme si, čo pre nás znamenal. Ondrík Binder bol človek s veľkým srdcom, žijúci pre svojich najbližších.

Človek nesúci v sebe dobro a lásku, ktorú dával iným. Nemôžem nespomenúť jeho čestnosť, zmysel pre spravodlivosť, svedomitosť a pracovitosť. Vlastnosti, ktoré bezpochyby patrili k jeho osobnosti a kvôli ktorým si ho ľudia vážili.

Narodil sa v Banskej Štiavnici 11. 4. 1970. Svoje stredné odborné vzdelanie ukončil v r. 1987 vo Zvolene v špecializácii stolár-nábytkár. Od roku 1991 svoje zručnosti s drevom využíval prostredníctvom svojej stavebno-stolárskej firmy, s ktorou zrekonštruoval a vybudoval množstvo objektov, chrámov, historických budov. Od založenia spoločnosti významným spôsobom podporoval množstvo verejných, kultúrnych a športových aktivít v našej obci, neskôr aj na úrovni okresu Banská Štiavnica. Pričinil sa o vznik viacerých občianskych združení na podporu zdravého životného štýlu detí a mládeže.

Bol jedným zo zakladateľov Klubu priateľov pohybu a zdravia vo Svätom Antone. V septembri 1999 navrhol a zrealizoval Kaplnku a reliéf Svätého Huberta v parku pri Kaštieli vo Svätom Antone. Na jeho podnet v roku 2002 jeho firma zrekonštruovala objekt vo Svätom Antone a vytvorila ojedinelý Ranč Nádej, ktorý slúži predovšetkým na rozvíjanie medziľudských a rodinných vzťahov. Oslovuje najmä deti a mládež, ale aj dospelých. Inicioval udeľovanie Ceny Nádeje na pozdvihnutie sebavedomia a ocenenie snahy najmladších alebo najslabších súťažiacich v rôznych športových a kultúrnych podujatiach. Bol i zakladateľom tradícií rôznych turnajov.

V r. 2004 začal písať svoju autobiografiu a získal ocenenie primátora mesta Banská Štiavnica za podporu športu a kultúry.

V roku 2007 bol autorom návrhu, sponzorom a spoluorganizátorom postavenia svetového unikátu – kostolíka zasväteného Božskému srdcu Ježišovmu v obci Kozelník, ktorý je zhmotneným snom don Bosca spred 150 rokov. V roku 2009 bol zakladateľom spoločenstva Nádejákov – detí a dospelých, ktorí nikdy nestrácajú nádej, pretože ako sám vždy hovorieval: „Kto nestratí nádej, má vždy nádej. Ježiš Kristus je tá pravá nádej.“ Dlhoročne spolupracoval s Múzeom vo Svätom Antone, s Inštitútom Krista Veľkňaza v Žakovciach, s hudobnými a tanečnými zoskupeniami, podporoval viacero občianskych združení. Usilovnou prácou prispieval k procesu blahorečenia Otca biskupa Mons. ThDr. Michala Buzalku.

V politickej a verejnej činnosti sa angažoval od roku 1994 až po súčasnosť. V obci pôsobil ako poslanec OZ a v rokoch 1998-2000 ako zástupca starostu, ďalej v rokoch 2005-2008 ako poslanec regionálneho parlamentu Banskobystrického samosprávneho kraja za okres Banská Štiavnica, ako člen Komisie podnikania a cestovného ruchu BBSK, a bol iniciátorom založenia a podpredsedom Komisie športu a mládeže BBSK. Mandátu poslanca OZ v obci Svätý Anton sa po rokoch vzdal len na základe tohoročných výsledkov parlamentných volieb, v ktorých kandidoval, bol zvolený a prijal mandát poslanca NR SR.

Jeho osobnosť skrývala za vonkajšou zdržanlivosťou veľkú srdečnosť. Vedeli sme a vieme, že za jeho činmi stálo vždy jediné prianie: nasadiť svoje sily ku prospechu všetkých, s ktorými sa cítil byť spojený.
Jeho dobro a láska nech žije ďalej v jeho synoch.

Milý Ondrík, všetci vieme, že nevieme dňa ani hodiny nášho odchodu z pozemskej púte. Zostáva nám robiť a správať sa tak, aby sme mali čisté svedomie, a tí, čo po nás zostanú, spomínali na nás v dobrom. Verím, že ty si to dokázal. Chcela by som preto za všetkých občanov Svätého Antona, za poslancov Obecného zastupiteľstva, za DHZ Ti z úprimného srdca za všetko naposledy poďakovať a vysloviť presvedčenie, že zotrváš natrvalo v našich pamätiach a srdciach.

Česť Tvojej pamiatke!

Simona Guláková
Starostka Obce Svätý Anton


Hanba vlády a parlamentu: Ondrej Binder urobil toľko, čo by neurobil jeden človek za tri životy

O smrti poslanca NR SR za ĽS NS Ondreja Bindera, dlhoročného člena KDH, som sa dozvedela od môjho priateľa cez SMS. Neskôr som si v médiách prečítala, že nováčik v parlamente dostal infarkt za volantom svojho auta. Záchranná služba, ktorá mimochodom bola v regióne zriadená práve vďaka jeho snahám, mu už žiaľ nedokázala pomôcť.

Mediálna žranica

Samozrejme bulvárne médiá mali niekoľko dní o čom písať, rýpať sa v súkromí človeka, prinášať zvedavcom správy o bolesti a utrpení, ktoré jeho najbližší prežívali. A ako býva dobrým zvykom, mnohí diskutéri na internetových fórach, nelenili a „nakladali“ Ondrejovi Binderovi aj po smrti. Médiá pľujú na všetkých, ktorí sú v ĽS NS, všetky dobré skutky zatracujú. A tak je to aj v prípade Ondreja Bindera. Márne by ste v médiách hľadali informácie o tom, čo tento človek v milovanom Svätom Antone a okolí vytvoril. Na poslednej rozlúčke bol aj Jozef Nodžák (Majster N), ktorý bol dlhoročným priateľom zosnulého poslanca. V našom telefonickom rozhovore mi povedal „Ondrej urobil toľko, čo by neurobil jeden človek za tri životy. Bol človek s veľkým srdcom, keby mal posledný krajec chleba, ver, že by Ti ho dal, hoci by on bol tri dni hladný. Ľudia na rozlúčke hovorili, že odišla duša Svätého Antona a len ťažko ju nahradí niekto iný. My sme sa s Ondrejom zoznámili na akciách, ktoré pravidelne organizoval pre deti na svojom Ranči Nádej. Tento rok by sme boli 29. mája oslávili 25. výročie vzniku, Ondrej sa však toho už nedočkal. Nedávno sa vrátil z Ameriky, kde sa stretol s arcibiskupom Jánom Sokolom, ktorého uznával ako morálnu autoritu a údajne sa chcel u neho vyspovedať. Ondrej bol hlboko veriaci človek, ktorý pomáhal ľuďom a chcel urobiť svet lepším“ uzavrel Majster N.

Kde boli?

Posledné zbohom prišlo dať Ondrejovi Binderovi takmer dve tisíc ľudí. Medzi smútiacimi bol poslanec NR SR Boris Kollár, Ľudovít Kaník, hokejový brankár Janko Laššák, či politológ Ján Baránek. Samozrejme dôstojne sa prišli so svojím kolegom rozlúčiť 14-ti členovia poslaneckého klubu ĽS NS na čele s predsedom Mariánom Kotlebom, ktorého smrť kolegu silno zasiahla a nedokázal zadržať smútok a slzy. Na poslednej rozlúčke však chýbali zástupcovia vlády, či prezidenta. Je to hanba slovenskej politickej scény. Kto tam však rozhodne nemal chýbať bol, predseda NR SR Andrej Danko. Zrejme by za normálnych okolností, svoju neúčasť odôvodnil zdravotnýmni problémami, lenže verejne vyhlásil, že do úradu opätovne nastupuje od pondelka 16. mája a rozlúčka bola 17. mája. Je to absolútne žiadúce, aby sa šéf zákonodarného zboru rozlúčil so svojim parlamentným kolegom. Bolo by to znakom slušnosti a úcty, hodného predsedu parlamentu, hoci odmieta komunikovať a diskutovať so zástupcami ĽS NS, ktorý zastupujú vôľu vyše dvestotisíc voličov. Treba však mať na pamäti, že smrť politické strany nepozná.

Lenka Eremiášová, Extra plus

http://www.hlavnespravy.sk/hanba-vlady-a-parlamentu-ondrej-binder-urobil-tolko-co-by-neurobil-jeden-clovek-za-tri-zivoty/783008

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.