Smutná správa: Slovenská misionárka, ktorú postrelili v Južnom Sudáne, dnes zomrela. + VIDEO odoberania: Zúfalé dievčatko vytrhli mame priamo z náručia!

Misionárka Veronika Terézia Racková absolvovala sériu operácií v miestnej nemocnici a v Keni

Slovenská misionárka a lekárka Veronika Terézia Racková, ktorú v Južnom Sudáne postrelili útočníci, dnes zomrela. Informuje o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS).
sudan1
Sestra Veronika Terézia Racková bola členkou Misijnej kongregácie služobníc Ducha Svätého (verbistky) a pracovala ako vedúca zdravotného strediska sv. Bakhity v meste Yei v Južnom Sudáne. V pondelok (16.5.) sa hodinu po polnoci vracala po odvoze pacienta do inej nemocnice, keď na jej auto zaútočili ozbrojenci, ktorí ju postrelili. Misionárka absolvovala sériu operácií v miestnej nemocnici a v Keni.

TK KBS v pondelok informovala, že podľa lokálnych médií boli ako páchatelia činu zadržaní traja vojaci z armádnej jednotky tzv. “Joint Operation Unit”, rozmiestnenej v oblasti na zaistenie bezpečnosti civilistov počas noci.

Racková v minulosti pôsobila v Taliansku, Holandsku, Nemecku, Rakúsku, Írsku, Anglicku, Indonézii a Ghane. Na Slovensku v minulosti pôsobila ako provinciálna predstavená.

http://www.hlavnespravy.sk/slovenska-misionarka-ktoru-postrelili-v-juznom-sudane-dnes-zomrela/783984

 

Nočná mora Slovenska! Nové VIDEO odoberania: Zúfalé dievčatko vytrhli mame priamo z náručia!

BRATISLAVA – Násilné odobratie dieťaťa úradníkmi nie je bohužiaľ na Slovensku zďaleka ojedinelý jav. Dokazuje to najnovšie video, na ktorom si pre dcérku prišiel tentokrát otec a trval na tom, aby odišla s ním. Tá však spustila hysterický plač a nechcela sa pustiť svojej mamy.

Po Marcovi tu máme ďalší šokujúci prípad násilného odobratia dieťaťa jednému z rodičov. Tentokrát ide o šesťročnú Liel, ktorej otec pochádza zo Švajčiarska. Na videu vidíme, ako si pre dcéru prišiel na Slovensko a ťahal ju preč spred materskej školy z náručia matky. Dievčatko sa veľmi bráni a je priam hysterické. Všetko sa pritom deje za asistencie polície.

„Ja chcem byť tu s mamou. Mami, musíť ísť s nimi do Švajčiarska? Ja sa bojím, ja sa bojím, mamička, mamička!, kričí malá Liel po tom, ako ju vytrhnú z rúk mamy a odovzdajú otcovi. „Toto si chcel, toto si chcel? Toto robíš vlastnému decku? Nehanbíš sa ty haj*el?!“, kričí priateľ mladej ženy, smerujúc svoje slová na otca.

http://www.topky.sk/cl/10/1548849/Nocna-mora-Slovenska–Nove-VIDEO-odoberania–Zufale-dievcatko-vytrhli-mame-priamo-z-narucia-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.