Fico: Islam na Slovensku ktore je postavené na cyrilo-metodských tradíciách nemá priestor. + Saudská tlač: USA dali zničiť dvojičky

Podľa premiéra ak niekto hovorí, že Slovensko chce byť multikulturálne, tak ide proti podstate tejto krajiny

V rozhovore pre TASR to uviedol premiér Robert Fico, ktorý potvrdil, že SR pod jeho vedením zotrvá na odmietavom postoji k utečeneckým kvótam. “Náš postoj je legitímny, budeme v ňom pokračovať,” uviedol Fico a poukázal na to, že správnosť postoja slovenskej vlády potvrdila aj realita. “Keby som videl tie ostatné krajiny, ktoré tak veľmi za tie kvóty bojujú, že ich aj napĺňajú, tak by tá naša pozícia nebola taká silná.
Slovensko
Ale keď sa pozriete na to, koľko ľudí premiestnili na základe kvót, tak tam vidíte dve veľké nuly,” upozornil premiér.

Deklaroval, že záujmom krajiny musí byť zachovanie vlastných tradícií. V tejto súvislosti zopakoval, že si neželá na Slovensku “ucelenú islamskú komunitu”. “Ja nechcem, aby tu bolo niekoľko desiatok tisíc moslimov, ktorí si postupne budú presadzovať svoje veci,” zdôraznil premiér a poukázal na skúsenosti Malty. “Niekoľkokrát som o tom hovoril s maltským premiérom a povedal, že problémom nie je to, že migranti prichádzajú, ale že menia charakter krajiny,” uviedol Fico.

“A my nechceme meniť charakter krajiny, ktorá je postavená na cyrilo-metodských tradíciách. Na niečom, čo je tu celé stáročia. Preto buďme k sebe úprimní a povedzme si, že to takto na Slovensku nemôže ísť,” uviedol premiér s tým, že je povinnosťou politikov o týchto veciach hovoriť veľmi jasne a otvorene.

Ak sa tak neudeje, budeme podľa Fica sledovať to, čo sa udialo v Rakúsku. “Ak toto niekomu nestačí v súvislosti s migračnou krízou ako dobrý príklad, ak niekomu nestačí to, čo sa deje v Nemecku s podporou politických subjektov… Možno, že keby sme sa my nepostavili k migračnej kríze tak, ako sme sa postavili, tak by to bolo všetko inak, boli by percentá rozdelené úplne inak,” povedal premiér.

http://www.hlavnespravy.sk/fico-islam-na-slovensku-nema-priestor/786087

 

Saudská tlač: USA dali zničiť dvojičky, aby mohli vytvoriť vojnu proti terorizmu

V tlači Saudskej Arábie ešte stále doznieva hnev Saudov voči USA kvôli hlasovaniu amerického senátu, ktorý jednohlasne schválil a posunul prezidentovi zákon umožňujúci rodinám obetí teroristického útoku na dvojičky 11.septembra 2001 žalovať Saudskú Arábiu.

V saudsko-arabskom denníku Al Hayat so sídlom v Londýne vyšiel článok o tom, že USA plánovali útoky na Svetové obchodné centrum, aby mohli vytvoriť svetovú vojnu proti terorizmu. Správu o tom priniesol denník breitbart.com

Článok napísal saudský právny expert Katib al-Shammari, ktorý v ňom tvrdí, že americké hrozby odhalenia dokumentov, ktoré dokazujú zaangažovanie Saudov v útokoch, sú len súčasťou dlhotrvajúcej americkej politiky. Al-Shammari tvrdí, že USA necháva niektoré karty neodkryté, aby ich mohla neskôr odhaliť. Jedným z príkladov má byť voľba nevykonať inváziu do Iraku v 90.-tych rokoch a ponechať Saddáma Hussaina nažive ako tromf proti iným štátom Perzského zálivu. “Až keď šiíti začali vyhladzovať región, Amerika konala, aby zabila Hussaina, lebo už ho nemali ako eso v rukáve”, píše Al-Shammari.

Ďalej tvrdí, že útoky z 11.septembra 2001 boli “ďalšou takou kartou, ktorá dala USA možnosť obviniť kohokoľvek, kto sa im vtedy nehodil – najprv obvinili Al-Kájdu a Taliban, potom Hussainov režim v Iraku a teraz Saudskú Arábiu”.

“11. september je jednou z víťazných kariet v amerických archívoch, pretože všetci odborníci na svete, ktorí sú expertmi na americkú politiku a ktorí analyzujú fotografie a videá z toho dňa, sa zhodujú, že to, čo sa stalo dvojičkám bola čisto americká akcia, plánovaná a vykonaná nimi samými. Dôkazom toho má byť videosekvencia po sebe idúcich explózií, ktoré dramaticky prešli poschodiami oboch budov… Experti budovy zdemolovali prostredníctvom explózií a lietadlá, ktoré do budov vrazili, dali zelenú spusteniu detonácie a neboli prvotnou príčinou kolapsu budov. No USA napriek tomu hádžu obvinenia do všetkých smerov”.

Podľa konšpirácie Al-Shammariho bol úmysel útokov vytvoriť “obskúrneho nepriateľa-terorizmus, na ktorý hádžu vinu americkí prezidenti za všetky ich chyby” a ktorý má oprávňovať “akúkoľvek špinavú operáciu v iných krajinách”.

Saudský právnik dokonca popiera, že vinu na útokoch nesú moslimovia. “Moslimovia pomohli Američanom poraziť Sovietov a ukončiť studenú vojnu”.

Al-Shammariho komentár je len jedným z ohromného množstva článkov v saudskej tlači, ktorá napriek tomu, že je spojencom USA, je v súčasnosti plná nenávistných článkov počnúc obvinení USA zo schizofrénie až po vyhrážky, že keď prejde “satanský zákon” (zákon o možnosti rodín obetí žiadať odškodné od Saudov), “otvorí dvere pekla.”

http://www.hlavnespravy.sk/saudska-tlac-usa-dali-znicit-dvojicky-aby-mohli-vytvorit-vojnu-proti-terorizmu/784712

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.