Bola smrť poslanca Ondreja Bindera účelová? Kotleba podozrieva štát z jeho zabitia

V súvislosti s tragickou smrťou poslanca NR SR Ondreja Bindera podal predseda ĽS Naše Slovensko a banskobystrický župan Marian Kotleba interpeláciu na ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Marian Kotleba včera vystúpil na pôde parlamentu s interpeláciou na ministra vnútra Kaliňáka s pochybnosťami ohľadom adekvátneho zásahu záchranných zložiek v súvislosti s tragickým úmrtím poslanca Ondreja Binderu. V interpelácii sa zaujíma o činnosť integrovaného záchranného systému a jednotlivých záchranných zložiek pri zachraňovaní poslanca Bindera, ktorá vyvoláva veľké otázniky a podozrenia o ich zásadnom zlyhaní.

Kotleba vytkol, že k umierajúcemu poslancovi záchranné zložky vyslali záchrannú službu bez lekára a čakajúc na hasičov ani sa nepokúšali poslanca dostať z auta von a následne, keď sa čakalo na hasičov, ktorí mali prísť poslanca z auta vyslobodiť, tí volali svedkovi nehody po jeho tiesňovom telefonáte naspäť s otázkou, o akého poslanca sa jedná.

Vo vystúpení povedal: “Dňa 13. mája o 10:18 zomrel poslanec NR SR za ĽSNS Ondrej Binder. V súvislosti s činnosťou integrovaného záchranného systému a jednotlivých záchranných zložiek pri zachraňovaní poslanca mám dve otázky:

Prečo bola na miesto činu vyslaná záchranná služba bez lekára, len so záchranárom a prečo sa ani nepokúsili vytiahnuť poslanca z jeho motorového vozidla, ale len pasívne čakali na hasičov, ktorí na miesto prišli zhruba o 6 minút?

Druhá otázka, 13. mája o 10:28 Mgr. Ľubomír Krno volal tiesňové číslo hasičov 150, že sa stala havária a že je zakliesnený poslanec, tak nech sa ponáhľajú, lebo možno umiera. Rozhovor trval 38 sekúnd. V čase 10:29 mu volali späť, že ktorý poslanec havaroval. Tento rozhovor trval 59 sekúnd. Čo mala táto otázka zo strany hasičov znamenať?

Máme to chápať tak, že akcieschopnosť a ochota záchranných zložiek v SR závisí od politickej príslušnosti občana v núdzi?”

Na záver si kladie otázku: “Znamená to, že poslanca za LSNS štát nechal možno naschvál umrieť? Ale k poslancovi za vládnu stranu by kompetentní vyslali aj záchranárský vrtuľník…”

http://www.hlavnespravy.sk/bola-smrt-poslanca-ondreja-binderu-ucelova-kotleba-interpeluje-kalinaka-preco-sa-zachranne-zlozky-pred-prichodom-na-miesto-havarie-zaujimali-o-akeho-poslanca-sa-jedna/786322

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.