Kollár a Kotleba v jednom šíku. Rozzúrila ich akcia základnej školy. + Dáni sa búria: Sýrčanovi s tromi ženami a 20 deťmi majú zaplatiť 28 800 eur na prídavkoch

Kollár a Kotleba v jednom šíku. Rozzúrila ich akcia základnej školy. Padli aj slová o ukájaní sa na chlapcoch v sukničkách
Správa o akcii banskobystrickej základnej školy, počas ktorej sa vraj budú deti prezliekať za opačné pohlavie, zdvihla zo stoličky kotlebovcov aj Borisa Kollára. Zatiaľ čo prví menovaní hovoria o práci mimovládok platených zo zahraničia, ktoré sa snažia rozvrátiť morálku a tradičné kresťanské hodnoty, podľa Kollára za tým musí stáť nejaký deviant, ktorý sa bude ukájať pohľadom na chlapcoch v sukničkách a pančuškách. Riaditeľka školy však tvrdí, že všetko je inak.

„Základná škola SSV na Skuteckého ulici v Banskej Bystrici plánuje v dňoch 30. 5. až­ 3. 6. 2016 uskutočniť Tematický týždeň na základe iniciatívy žiakov školy. Témy na jednotlivé dni schválili v rôznych variantoch, pričom žiak sa nemusí zúčastniť ani jedného z nich, prípadne si vyberie ten variant, ktorý mu vyhovuje. Pôjde skôr o zábavu, na ktorú sa všetci tešíme,“ píše sa na stránke školy, ktorá patrí k najlepším na Slovensku.

Na prvý pohľad nevinná iniciatíva však spôsobila nečakaný rozruch, keď portál Hlavné správy kontaktoval majiteľ zbrojárskej firmy Grand Power Jaroslav Kuracina, ktorého syn je žiakom Základnej školy Slovenského slobodného vysielača (ZŠ SSV). Kuracina tvrdí, že v rámci Tematického týždňa sa majú žiaci prezliekať aj za iné pohlavie.

„Tak som sa dozvedel, že budúci týždeň budú mať v škole, kde chodia moje deti, prezliekací týždeň. Že prvý deň by mali byť v retro štýle, druhý v profesijnom. To by bolo v poriadku. Až na to, že vo štvrtok majú prísť prezlečené za INÉ POHLAVIE!!! Za mojich čias nebola pre chlapca hroznejšia potupa, než ho donútiť ísť na verejnosť v dievčenských šatách!!! A ešte aj s iným účesom!!! S mašľou vo vlasoch!!! Syn má z toho traumu!!! Bol som na škole za pani riaditeľkou. Našťastie, bez pripomienok akceptovala môj názor a sľúbila vydať obežník týkajúci sa štvrtka s tým, že deti nemusia prísť prezlečené za iné pohlavie,“ napísal rozhorčený rodič.

Nie je to pravda, bráni sa riaditeľka

Riaditeľka školy Zuzana Sedláčeková označila informácie za nepravdivé, pričom škola na medializáciu akcie reagovala týmto odkazom: „Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že sa začínajú šíriť nepravdivé informácie ohľadom akcie, ktorá sa bude konať na našej škole budúci týždeň pod názvom ,Tematický týždeň’. Akciu sme naplánovali s tým najlepším úmyslom, spríjemniť deťom vyučovací proces pri príležitosti MDD.“

Kotlebovci v pozore

Správa však stihla rozhnevať banskobystrického župana Mariana Kotlebu a jeho Ľudovú stranu Naše Slovensko, ktorá vyhlásila, že „mimovládky platené zo zahraničia sa opäť snažia rozvrátiť morálku našej spoločnosti a tradičné kresťanské hodnoty“. Prezliekací týždeň pritom ľudáci označili za súčasť akcie „Mesiac LGBTI pod Urpínom“, ktorú organizuje banskobystrická iniciatíva Inokraj. Zatiaľ čo aktivisti chcú podľa svojich vlastných slov dosiahnuť „vytvorenie príjemného prostredia pre členov LGBTI komunity v krajskom meste a ukázať, že práve dúha vie rozjasniť deň“, podľa kotlebovcov sa Inokraj zameriava na „propagáciu rôznych sexuálnych úchylov a zvrhlostí“.

Sympatizovať Profil Položiť otázku Odpovede Hodnotiť Štítky
„Je však najviac znepokojivé, že do tejto akcie sa neváhala zapojiť aj Základná škola Slobodného slovenského vysielača, ktorá je práve v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica,“ píše sa vo vyhlásení ĽSNS. Mesiac LGBTI pod Urpínom pritom škola v súvislosti s tematickým prezliekacím týždňom nijako nespomína.

Kollár: To urobil nejaký deviant

Celá záležitosť zdvihla zo stoličky aj poslanca Borisa Kollára. „To aký idiot vymyslel takúto sprostosť? To musela byť pekne vypatlaná hlava, čo vymyslela prezliekanie za iné pohlavie. Predpokladám, že to urobil nejaký deviant, ktorý sa bude ukájať pohľadom na chlapcoch v sukničkách a pančuškách. Zobrať palicu a poriadne ho vymlátiť po tej sprostej hlave,“ napísal poslanec na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/Boris Kollár

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Kollar-a-Kotleba-v-jednom-siku-Rozzurila-ich-akcia-zakladnej-skoly-Padli-aj-slova-o-ukajani-sa-na-chlapcoch-v-suknickach-269577

 

Dáni sa búria: Sýrčanovi s tromi ženami a 20 deťmi majú zaplatiť mastnú sumu na prídavkoch

LONDÝN/KODAŇ – Sýrsky prisťahovalec, ktorý prišiel do Európy so svojou ženou a ôsmimi deťmi, dostal teraz súhlas, aby si priviedol zvyšných 12 detí a ďalšie dve manželky. Politici v Dánsku odsúdili azylovú politiku, ktorá umožní Dahamovi Al Hasanovi (47) získať tisíce eur na dávkach, akonáhle sa jeho rodina znovu spojí. Muž totiž tvrdí, že je príliš chorý na to, aby pracoval, a preto sa ešte nestihol ani začať učiť po dánsky.

Exšéf tajnej služby hovorí o nacionalistickom povstaní v Európe: Za všetko môže migračná kríza

Muž ušiel z vojnou zničenej Sýrie pred dvoma rokmi spolu manželkou a ôsmimi deťmi, teraz sa však k nemu majú v Dánsku pridať aj zvyšné dve ženy a ďalších 12 potomkov. Daňoví poplatníci sa tak zložia na podporu detí v tejto rodine každý rok 214 128 dánskymi korunami, čo je v prepočte cca 28 800 eur.

Pobúrení úradníci sú znepokojení azylovou politikou a podľa nich muž zneužíva sociálny systém. Hovorca konzervatívcov Naser Khader sa vyjadril, že by nemalo byť možné, aby niekto, kto nemá v úmysle pracovať, dostával také obrovské sumy. Zároveň vyzval, aby Dánsko zaviedlo horný limit pre počet detí, na ktoré si môže osoba nárokovať príspevok.

Niekoľko popredných strán, vrátane Dánskej ľudovej strany a Sociálnych demokratov, podporilo Khaderov názor na začatie verejnej diskusie o implementácii obmedzení na prídavky. V nadväznosti na kritiku namierenú proti nemu, sýrsky prisťahovalec trval na tom, že je stále príliš chorý na prácu. „Nemám len psychické problémy, ale aj fyzické. Mám bolesti v chrbte a nohách,“ uviedol Al Hasan pre miestne médiá a dodal, že bolesť bola taká ohromujúca, že sa doteraz nemohol ani učiť po dánsky.

Vlna hnevu sa zdvihla po tom, čo vyšlo najavo, že päť sýrskych migrantov zažalovalo dánsku vládu a ministerstvo zahraničia kvôli sprísneniu azylovej politiky. Zlúčenie rodín žiadateľov o azyl by mohlo trvať až tri roky, čo viedlo Sýrčanov k tvrdeniu, že sa porušujú ich ľudské práva. Informoval portál express.co.uk.

http://www.topky.sk/cl/1000851/1550207/Dani-sa-buria–Syrcanovi-s-tromi-zenami-a-20-detmi-maju-zaplatit-mastnu-sumu-na-pridavkoch

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.