Švédska policajná správa o “sexuálnom obťažovaní žien migrantami”. + Veľký krok späť v právach moslimských žien: Šialený návrh zákona ospravedlňuje fyzické násilie!

„Migranti sa snažia ukázať svoju moc nad ženami“, cituje z policajnej správy francúzsky týždenník Valeurs actuelles
Čo je príčinou explózie sexuálneho obťažovania žien imigrantmi a množstva znásinení k v krajinách západnej Európy? Vo Švédsku, ktoré na počet obyvateľov prijalo najviac imigrantov z prevažne moslimských krajín, bola zverejnená policajná správa venujúca sa tomuto neblahému fenoménu, s ktorým má krajina veľký problém. Švédsko má najvyššiu mieru fyzického a sexuálneho násilia v celej Európskej Únii.

focus

„Migranti sa snažia ukázať svoju moc nad ženami“, cituje z policajnej správy francúzsky týždenník Valeurs actuelles. Podľa týždenníka švédska polícia pripisuje sexuálne násilie spáchané migrantami práve snahe ukázať svoju moc a kontrolu nad ženami kvôli tomu, že európske ženy odmietajú prijať „tradičnú úlohu“ žien tak, ako je ponímaná v kultúre, odkiaľ migranti prichádzajú.

„Kontrola nad ženami je vykonávaná násilím, aby ich prispôsobili idealizovanej vízii úlohy muža voči žene. Inými slovami, násilie umožňuje to, čo je považované za mužské a môže poskytnúť výhody tomu, kto ho uplatňuje“, uvádza sa v správe nazvanej „Aktuálna situácia sexuálnych napadnutí a návrhy na ich riešenie“.

Správa zdvôvodňuje násilie páchané na ženách „dezorientáciou migratov úlohou, ktorú ženy hrajú v západnej spoločnosti“ a ďalej v správe násilníkov ospravedlňuje tým, že nie sú zvyknutí na „severskú kultúru alkoholu“ a teda si pod jeho vplyvom „neuvedomujú následky svojich činov.“

Týždenník zároveň uvádza, že krajina sa aktuálne chystá vyhostiť 80 000 imigrantov, ktorým bola zamietnutá žiadosť o azyl.

Katarína Hanzlíková

http://www.hlavnespravy.sk/svedska-policajna-sprava-o-sexualnom-obtazovani-zien-migrantami/787529

 

Veľký krok späť v právach moslimských žien: Šialený návrh zákona ospravedlňuje fyzické násilie!

Návrh zákona podporuje násilie na ženách
Rada islamskej ideológie (CII) predložila v Pakistane nový návrh zákona.
Podľa toho môžu muži „zľahka biť“ svoje manželky, ak ide o „disciplinárne opatrenie“. Napísal o tom pakistanský denník Express Tribune. CII je ústavný orgán, ktorý v Pakistane pre tamojší parlament formuluje odporúčania ohľadom nových zákonov. Jej odporúčania však poslanci nemusia brať do úvahy.

V návrhu zákona CII sa uvádza, že „muž by mal mať povolené zľahka biť svoju ženu, ak nedodržiava jeho nariadenia alebo sa odmieta obliekať podľa jeho želania“. Návrh predpokladá uplatnenie fyzického trestu v prípade, že si žena napríklad odmieta obliecť hidžáb, rozpráva sa s neznámymi ľuďmi, hovorí tak nahlas, že jej bez problémov môžu porozumieť aj náhodní okoloidúci, poskytuje finančnú podporu bez manželovho súhlasu, nedbá na hygienu počas menštruácie a po pohlavnom styku, alebo bez prijateľného náboženského dôvodu odmieta súlož.

Predtým CII zamietla návrh zákona o ochrane žien pred násilím a označila ho za protiislamský. Najnovší návrh CII je zrejme reakciou na liberálny zákon o ochrane žien, ktorý prijalo zákonodarné zhromaždenie najľudnatejšieho pakistanského štátu Pandžáb. Návrh CII vyvolal búrlivú reakciu v tradičných i internetových médiách vrátane sociálnych sietí, a to aj napriek tomu, že v 200-miliónovom Pakistane hrozí za urážku proroka Mohameda smrť. Kritiku zožal tento návrh aj od Pakistanskej komisie pre ľudské práva, ktorá ho označila za smiešny a vyzvala na rozpustenie „rady fanatikov“.

„Ťažko si predstaviť, že človek so zdravým rozumom by si mohol myslieť, že v Pakistane treba podporovať a ospravedlňovať násilie na ženách,“ uvádza sa vo vyhlásení ľudskoprávnej komisie. Pakistanky pritom už roky bojujú za uznanie svojich práv vo svojej vlasti, kde ešte stále veľmi často dochádza k vraždám zo cti či k zmrzačeniu žien obliatím ich tváre alebo tela kyselinou.

http://www.cas.sk/clanok/406133/velky-krok-spat-v-pravach-moslimskych-zien-sialeny-navrh-zakona-ospravedlnuje-fyzicke-nasilie/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.