(NE)ZÁVADNÉ SYMBOLY V NAŠOM ŽIVOTE. v Snemovni reprezentantov sa po stranách objavujú zväzky tzv. “fasces”, ktoré používali talianski fašisti

Posledné dni sa na sociálnych sieti a v médiách udialo niekoľko udalostí, ktoré sú dôležité z pohľadu toho, ako vnímame symboly, ako sa menia naše postoje v závislosti od miesta a času

Snemovna-reprezentantov-podium

Snemovna reprezentantov – podium

Ľudská spoločnosť je dynamická, neustále sa vyvíja. V minulosti bol tento pohyb pomalý, dnes s rozvojom informatizácie sa stal naopak skoro až extrémne rýchly. Menia sa nielen hranice štátov, ale vznikajú a zanikajú aj rôzne hnutia, ideológie a aktivity. Je už ľudskou tradíciou, že spoločné záujmy a myšlienky vyžadujú, aby sa títo priaznivci navzájom identifikovali navonok ľahko identifikovateľnými znakmi. Kresťania používajú symboliku kríža, moslimovia zas polmesiac, čiernu a zelenú farbu, priaznici rôznych hnutí majú tiež svoje symboly.

Pokiaľ vznikne nejaká nová aktivita, prirodzene si zvolí buď nejaký nový symbol, alebo použije existujúci, ktorému priradí nový význam. Takto sa z nevinného ornamentu hákového kríža (svastiky), ktorý bol v histórii symbolom večného kolobehu života a schematickým znázornením slnka stal symbol nacistického hnutia. Následky nacizmu v západnom svete dnes poznáme viac ako dobre, preto je tento symbol nežiadúci a jeho používanie minimálne podozrivé, ak nie rovno zakázané. Tam, kde sa však nacizmus nijako neprejavil, ako napríklad v hinduistickej kultúre, je svastika stále používaná v ornamentálnej tvorbe.

Fasces

Rovnaký pohľad môžeme aplikovať aj na kultúrne zvyky. To, čo bolo v minulosti nevinnou a všeobecne oceňovanou komickou zábavou, ako je napríklad fašiangové prezliekanie sa do kostýmov opačného pohlavia nadobúda na pozadí tlaku kultúrneho marxizmu v západnej spoločnosti nebezpečný podtón.

Vráťme sa ku konkrétnym prípadom zo súčasnosti. Na sociálnych sieťach sa začala šíriť zaujímavá ikonografia, ktorá obviňuje americkú vládu z propagácie fašizmu. Je to kvôli tomu, že v Snemovni reprezentantov sa vedľa vlajky za rečníckym pultom po stranách objavujú zväzky tzv. “fasces”, ktoré používali talianski fašisti ako svoj symbol.

Hoci som vedel, že slovo fašizmus je odvodený od slova fasces (Fasci italiani di combattimento), priznám sa, že som sa o tejto skutočnosti dozvedel až zo spomenutého príspevku. To však naznačuje, že použitie fasces sa nestalo zameniteľné s terorom totalitného talianskeho štátu pod vedením Duceho Benita Mussoliniho.

FascesFasces boli od čias Etruskov a neskôr aj v Rímskom Impériu symbolom moci a práva. Je to zväzok dvanástich prútov obopínajúci sekeru a dodnes sa používa v heraldike (napríklad štátny znak Kuby, Kamerunu, neoficiálny znak Francúzska), pri symboloch rôznych organizácií, škôl apod. Nedá sa teda povedať, že starobylý, všeobecne používaný symbol, náhodne zneužitý talianskymi fašistami je znakom fašizmu vo všeobecnosti. Na rozdiel od hákového kríža, ktorý bol ako symbol politickej strany použitý jedinečným spôsobom v časoch nacizmu, fasces sa v politike a v bežnom živote používali až príliš často na to, aby mohlo dôjsť k definitívnej dehonestácii symbolu. Aj preto je dnes v źápadnom ponímaní svastika negatívnym symbolom a fasces sa naďalej používa v pôvodnom zmysle na označenie práva a ako heraldický symbol moci.

Druhým prípadom bola požiadavka školy v Banskej Bystrici, aby sa deti prezliekali do šiat opačného pohlavia. Zdanlivo nevinná požiadavka, ktorá by v minulosti vyvolala búrku veselia na stranách rodičov, žiakov aj pedagogických pracovníkov. Ako som však už spomínal, to čo bolo kedysi zdrojom neviazanej zábavy, je dnes plánovitou činnosťou. Kultúrny marxizmus si zobral za cieľ zmeniť postoj spoločnosti ku svojim pevným kotvám ako sú patriotizmus, úcta ku historickým koreňom kultúry a hlavne stabilitu a pevný morálny imperatív rodiny ako základnej jednotky spoločnosti. Podpora LGBTI hnutia, homosexuálna výchova a tzv. rodové scitlivovanie sa dnes posúvajú z priestoru propagandy do priestoru výchovy od najútlejšieho veku. To má mať evidentne za následok degradáciu významu rodiny ako prirodzeného zväzku muža a ženy. Naopak vyzdvihuje sa hedonizmus, osobné slobody, ktoré umožňujú maximálne osobné pôžitky podporované a zabezpečované štátnou mocou a tzv. sociálne istoty opäť zabezpečované všemocným štátom. Niet divu, že v tejto dobe sú podaktorí rodičia viac ako nervózni pri každom náznaku podobných aktivít, zvlášť keď práve v tom období v kraji prebieha akcia “Mesiac LGBTI histórie pod Urpínom”

Zaujímavá bola reakcia vedenia školy. Napriek tomu, že existoval kamerový záznam, kde riaditeľka školy priznala zámer nariadiť žiakom prezliekať sa, po proteste jedného z rodičov Jaroslava Kuracinu, nielen zmenila program, ale dokonca poprela, že škola vôbec o prezliekaní uvažovala. Práve táto podivná reakcia vedie k zamysleniu, či išlo skutočne len o náhodu, o veselé oživenie výukového procesu v zmysle dávnych tradícií, alebo skutočne o metodický pokyn v procese prípravy žiakov na “novú spoločnosť” – bez pohlavia, bez zodpovednosti a bez budúcnosti.

Rovnako, s určitou mierou škodoradostnosti, stojí za povšimnutie aj útok vášnivých zástancov neomarximu, ktorý bez najmenších pochybností okamžite prijali “vysvetlenie” školy a naopak obvinili Jaroslava Kuracinu zo šírenia klebiet, výmyslov. Dokonca sa na na niektorých portáloch a sociálnych sieťach objavovali aj návrhy na jeho obžalobu kvôli šíreniu poplašných správ, poškodeniu “dobrého mena” školy a LGBTI organizácií

A k tomu Denník N napísal:

Riaditeľka Sedláčeková jeho verziu odmieta a stojí si za svojím vyhlásením. “Je to nedorozumenie a vysvetlila som to aj pánovi Kuracinovi. Prezliekanie za iné pohlavie nebolo témou žiadneho z dní, a už vôbec nie povinne,” zdôraznila. Samozrejme klamala a spolu s ňou aj tento denník

Tento prípad nie je vôbec tak nevinný ako sa zdá. Poukazuje na reakciu ľudí, ktorí sú vystavení propagande a nátlaku tzv elity, ktorá sa v mene svojich sociálno-inžinierskych vízií rozhodla zmeniť celú spoločnosť. Z toho, ako sa do Kuracinu hystericky obuli “liberálne” médiá, “správne mysliaci” blogeri a tzv. osobnosti vidno, že udrel na citlivú strunu. Aj keď je pravda, že v minulosti by to nebol problém, doba sa zmenila. Nielenže sa zvýšil tlak na školy, aby sa viac venovali multikultúrnej a genderovej výchove, ale sa zvýšila aj informovanosť ľudí o tejto tématike.

Myslím, že týmto prípadom sa napätie nekončí. Naopak, ešte len začína. Eldorádo mimovládok sponzorovaných zo zahraničia a cez kamarátov vo vláde či v politických stranách aj z domácich zdrojov, prestáva byť kvôli zvýšenému povedomiu ľudí úplne bezpečným a nesmierne pohodlným živobytím. Zároveň školy stále chrlia absolventov s podivnými neužitočnými odbormi ako je špecialista na genderové štúdia, či multikultúrnu, alebo multietnickú výchovu. Ak nebudú chcieť títo absolventi stráviť celý život za pokladňou v Tescu alebo ako manipulant v nejakom sklade, skôr alebo neskôr sa pridajú na “správnu stranu” a posilnia rady nadradenej elity. Voči národu, ktorý ich odmieta.

http://medzicas.sk/nezavadne-symboly-v-nasom-zivote/

 

Extrémistický denník aj riaditeľka školy vinu na propagácii gender popreli. Video natočené počas poslaneckého prieskumu ich však usvedčuje

Na základnej škole Slobodného slovenského vysielača v Banskej Bystrici sa mal 2. júna tohto roka konať deň, v rámci ktorého sa mali chlapci prezliekať za dievčatá a dievčatá za chlapcov. Informovali sme o tom v predchádzajúcom článku. Táto akcia sa mala konať práve v čase, keď v meste prebieha podujatie homosexuálnych mimovládok s názvom: „Mesiac LGBTI pod Urpínom“. Jednému z rodičov – pánovi Kuracinovi, sa riaditeľka školy pôvodne sama priznala, že takúto akciu chystala a dokonca prisľúbila nápravu. No krátko po prevalení celej aféry ona aj vedenie mesta všetko popreli a označili za „výmysel“ a „konšpiračnú teóriu“. Podľa nich „prezliekanie do šiat iného pohlavia nebolo oficiálnou témou žiadneho z dní tematického týždňa“. V inkriminovaný deň mali prísť deti oblečené ako „postavy z rozprávok, kníh a filmov“.

Riaditeľka školy Zuzana Sedláčeková tvrdí, že je to absolútna dezinformácia, a uvažuje o právnej ochrane. Základná škola robí každoročne tematické týždne, počas ktorých chodia deti oblečené podľa vlastného výberu, tvrdí na svojej stránke Denník N, ktorý zároveň obvinil Hlavné správy zo šírenia neoverených konšpirácií.

„Vôbec nie je pravda, čo sa popísalo. Prezliekanie do šiat iného pohlavia nebolo oficiálnou témou žiadneho z dní tematického týždňa, ani sme to deťom neprikázali. Deti sa pýtali neformálne, či sa môžu prezliecť aj za dievčatá alebo chlapcov, to je všetko. Celé je to nedorozumenie,“ hovorí pre Denník N riaditeľka školy.

Denník N označil informácie v našich novinách za konšpiráciu

Riaditeľka napísala redaktorom HS a upozornila ich, že publikovali nepravdivé a neoverené informácie. V maili adresovanom redakcii uvádza: Dobrý deň, nedá mi nereagovať na Váš článok “Vymývanie hláv slovenským deťom,…” Informácia, ktorú Vám podal pán Kuracina, nie je pravdivá …. Dištancujem sa od všetkých informácií, ktoré ste tam uviedli. Celé znenie mailu si môžete prečítať TU.

V ďalšom maili už prišla súdna vyhrážka z bratislavskej advokátskej kancelárie IKRÉNYI & REHÁK, s.r.o. Bratislavská advokátska kancelária nám napísala: Týmto Vás preto vyzývame, aby ste bezodkladne vykonali primerané opatrenia potrebné na zamedzenie ďalšieho porušovania práv našich Mandantov, najmä aby ste sa zdržali ďalšieho uverejňovania nepravdivých a zavádzajúcich tvrdení, ako aj odstránili/zablokovali všetky príspevky diskutujúcich, ktorými dochádza k zásahom do práv na ochranu osobnosti a ochranu dobrého mena Mandantov, znemožnili ďalšiu diskusiu pod článkom a jej obsah vymazali/zablokovali.

V prípade, ak nezabezpečíte bezodkladné zjednanie nápravy protiprávneho stavu popísaného vyššie, uplatníme v mene našich Mandantov voči Vašej spoločnosti súdnou cestou nárok na poskytnutie primeraného zadosťučinenia a nárok na náhradu škody, pričom Mandanti zvažujú aj podanie podnetu na preskúmanie veci orgánmi činnými v trestnom konaní.

V ďalšom maili bratislavská advokátska kancelária píše: ….nepravdivé je napríklad tvrdenie, ze vo štvrtok majú deti prísť prezlečené za iné pohlavie, s iným účesom, s mašľou vo vlasoch. Nepravdivé je ďalej tvrdenie, že riaditeľka školy akceptovala názor pána Kuracinu ….
S pozdravom, JUDr. Viktor Ewerling, PhD.

Riaditeľka zároveň na stránkach školy zverejnila oznam, v ktorom sa snaží celú vec objasniť. „Akciu sme naplánovali s tým najlepším úmyslom spríjemniť deťom vyučovací proces pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Dištancujeme sa od všetkých informácií, ktoré boli uvedené v médiách, alebo na sociálnych sieťach,“ informovala škola.

V rozhovore s poslancami Kuracinom a Mórom, však štvrtkové prezliekanie chlapcov za dievčatá a dievčatá za chlapcov potvrdila. Ďalej pridala aj zmenu účesov a nejaké sponky, ktoré si odsúhlasil školský parlament spolu s pani výchovnou poradkyňou. Na záver povedala, “tak v poriadku zrušíme ten štvrtok a dáme tam niečo úplne iné”. Video si môžete pozrieť tu:

Boris Garman
http://www.hlavnespravy.sk/extremisticky-dennik-aj-riaditelka-skoly-vinu-na-propagacii-gender-popreli-video-natocene-pocas-poslaneckeho-prieskumu-vsak-hovori-nieco-ine/787724

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.