Kaliňák je časovaná bomba. Bugára a Procházku. Minister vnútra je politicky zodpovedný za laxné vyšetrovanie obrovských daňových podvodov

Szijjártó v Dánsku: Do Európy nemôžu znova vpadnúť státisíce migrantov
Minister vnútra sa už natoľko skompromitoval, že jeho odchod by bol vykúpením aj pre Smer. Jeho koaliční partneri však stoja pred vážnou dilemou.
Opozícia žiada hlavu Roberta Kaliňáka a má na to dosť dobrých dôvodov. Minister vnútra je totiž politicky zodpovedný za laxné vyšetrovanie obrovských daňových podvodov.

Začalo to kauzou Budamar, ktorú už polícia vyšetruje tri roky. Dodnes však nikoho neobvinila, pretože v pozadí sú záujmy podnikateľov blízkych Smeru.

Pokračovalo to kauzou Chovanec, ktorú už polícia rieši deväť rokov. V tomto prípade síce obvinila desiatky ľudí, Kaliňáka ani jeho kamaráta Počiatka si však nevšíma.

A to aj napriek tomu, že obrovské podvody s DPH mali kryť aj politické špičky Smeru – vrátane ministra vnútra a exministra dopravy.

Rozprávky pre malé deti

Poslednou kvapkou je kauza Bašternák, ktorú najskôr polícia vôbec nevyšetrovala. Rozhýbala sa až po mediálnom tlaku, trestnoprávna koncovka však stále chýba.

Opozícia tvrdí, že firmy podnikateľa Bašternáka sú v obrovskej strate. Áno, toho istého Bašternáka, ktorý vraj robí biznis „cash“ a Kaliňáka to vôbec nevzrušuje.

Samozrejme, Bašternák si mohol 12 miliónov eur, ktoré vraj zaplatil v hotovosti za niekoľko bytov v centre Bratislavy, aj požičať. Lenže na rozprávky veria len malé deti.

Zrejme išlo o fiktívnu operáciu, aby mu štát vyplatil vratky DPH. Toto vnímajú aj príčetní smeráci, pre ktorých by bol Kaliňákov dobrovoľný odchod vykúpením.

Viacerí si totiž uvedomujú, že jeho tandem s Počiatkom strane dlhodobo škodil. Dnes je pre nich nepochybne prijateľnejšou dvojkou Peter Pellegrini.

Hra o prežitie

Pre vážnou dilemou však stoja najmä koaliční partneri Smeru – Most a Sieť. Ficovi poslanci totiž ministra Kaliňáka v parlamente nepotopia.

Ak ho hodia cez palubu Bugár s Procházkom, tak vláda Fico III. končí. Zrejme by boli aj predčasné voľby, ktoré by takmer určite pochovali Sieť a ohrozili Most.

Ak Kaliňáka podržia, tak najneskôr o štyri roky skončia v politike tiež. A tolerovaním ministra s najväčšími „prúsermi“ prispejú k ďalšiemu nárastu extrémizmu.

Minister vnútra je časovaná bomba. Pre Smer aj jeho koaličných partnerov. Lenže pokým tí prví ešte majú pohodlnú rezervu, tí druhí hrajú o politické prežitie teraz.

Dilema Bélu Bugára a Radoslava Procházku je napriek tomu veľmi jednoduchá. Kaliňák musí skončiť. Lebo ich hra je už len o tom, ako odísť z politiky so cťou.

Marek Vagovič

http://www.aktuality.sk/clanok/343080/komentar-mareka-vagovica-kalinak-je-casovana-bomba-bugara-a-prochazku/?utm_source=azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok2&utm_campaign=HP-new2#

Szijjártó v Dánsku: Do Európy nemôžu znova vpadnúť státisíce migrantov

Szijjártó zdôraznil, že na riešenie migračnej krízy je potrebné spoločné európske riešenie

Nemôže sa zopakovať to, čo sa stalo v roku 2015, keď státisíce ľudí nekontrolovane vpadli na európsky kontinent, povedal dnes maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó na schôdzke so šéfom dánskej diplomacie Kristianom Jensenom v Kodani.

Podľa agentúry MTI Szijjártó v rámci jednodňovej pracovnej návštevy Dánska zdôraznil, že na riešenie migračnej krízy je potrebné spoločné európske riešenie. Šéfovia diplomacie Maďarska a Dánska sa zhodli v tom, že ochrana európskych hraníc je bezpodmienečnou súčasťou boja proti ilegálnemu prisťahovalectvu, píše MTI.

http://www.hlavnespravy.sk/szijjarto-v-dansku-do-europy-nemozu-znova-vpadnut-statisice-migrantov/788754

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.