Pakistanskí moslimovia môžu ženám nalievať rozum úderom vreckovkou. + Deň matiek? Načase ho zrušiť

Nemáte strach, pani Merkelová?
Rada pre islamskú ideológiu Pakistanu prijala dokument, v ktorom dovolila mužom „zľahka“ biť svoje ženy: „Ak chceš, aby dostala rozum, treba, aby si jej sprvu dal radu. Ak ona odmieta podľa nej postupovať, prestaň s ňou hovoriť, deliť sa s ňou o lôžko. Ak sa situácia nezmení, prejav väčšiu prísnosť,“ objasňoval dokument predseda rady Muhammad Chan Šerani, ktorého citujú noviny Telegraph.
Mufti Saudskej Arabie o zenach
Vysvetľujúc poslednú myšlienku, islamský dejateľ poznamenal, že sa hovorí o tom, aby muž ženu udrel niečím ľahkým, napríklad vreckovkou: „Nebi ju po tvári a po intímnych miestach,“ veľkodušne dodal Chan Šerani.

Rada pre islamskú ideológiu Pakistanu má za úlohu vypracovávať odporúčania pre pakistanskú vládu a zákonodarcov. Odporúčania rady o bití žien mužmi vreckovkami a ďalšími ľahkými predmetmi sú odpoveďou na špeciálny akt, prijatý v provincii Pandžáb vo februári a zameraný na ochranu žien pred domácim násilím.
Abbas v Cesku

Stanovisko nemeckej kancelárky Merkelovej, hlavnej pozývačky moslimov, vrátane pakistanských, do Európy, ku kauze „nalej žene rozum úderom vreckovkou“, zatiaľ nie je známe.

Vladimír Mohorita

http://www.hlavnespravy.sk/pakistanski-moslimovia-mozu-zenam-nalievat-rozum-uderom-vreckovkou-nemate-strach-pani-merkelova/788274

 

Deň matiek? Načase ho zrušiť

Vo väčšine prípadov má každý človek v živote osobu, ktorá je pre neho nenahraditeľná, ktorá ho bezpodmienečne miluje a obetovala by pre neho čokoľvek. Tá osoba je matka. Žena – matka bola uctievaná od nepamäti. Aj dnes majú matky svoj sviatok tradične v máji, kedy sa oslavuje Deň matiek

Tento sviatok je veľmi populárny aj vo Francúzsku, kde sa oslavuje vždy v poslednú májovú nedeľu. Tento sviatok má vo Francúzsku dlhú tradíciu, už dlhú dobu pred samotným sviatkom je možno vidieť všadeprítomné reklamy na darčeky pre matky, deti v školách už tradične pripravujú pre svoje mamy darčeky a blahoželania. O pár týždňov neskôr sa opakuje rovnaký scenár pri príležitosti Dňa otcov. Takto to funguje už dlhé roky. Na tom predsa nie je nič kontroverzné, poviete si. A predsa.

Ako informoval francúzsky spravodajský server Boulevard Voltaire, pre niektoré skupiny „ je neznesiteľné ,aby obraz matky bol spájaný s obrazom ženy“. Francúzske feministky preto zahájili internetovú petíciu, aby tento „hlúpy“ a „sexistický“ sviatok bol zrušený. Tieto ženy nahneval pohľad na bilboardy lákajúce na nákup kozmetiky, alebo kuchynských pomocníkov, čo označujú za „ každodenný sexizmus“. Podľa ich vyhlásenia , takto zamerané reklamy majú za cieľ „vrátiť ženy do kuchyne a zredukovať ich na fyzický vzhľad.“

Známu francúzsku extrémistickú feministku Caroline de Haas, bývalú poradkyňu ministerky pre práva žien Najad Vallaud –Belkacem, propagátorku potratov, aktívnu političku zastupujúcu záujmy feministického hnutia, rozzúrila reklama slávneho reťazca parfumérii. Haas, sa okrem iného „preslávila“ výrokom v reakcii na silvestrovské útoky na ženy v Kolíne, kde označila ľudí, ktorí spájajú tieto útoky s migračnou vlnou za“zasraných rasistov“. Za tento výrok bola kritizovaná, že je pre ňu dôležitejšie obžalovávať ľudí z rasizmu, než práva tých napadnutých žien. Inkriminovaný obchodný reťazec použil v reklame pre Deň matiek plagát so sloganom „ Zrodená byť krásnou mamičkou.“ Podľa Haas je táto reklama „obrovský sexistický hnoj.“

Server Boulevard Voltaire si kladie otázku, či je teda potrebné zrušiť Deň matiek a zároveň aj odpovedá, že ani nemusí byť ďaleko od pravdy a tento proces už pomaly prebieha. Ako príklad uvádza školu v oblasti Gironde, kde sa personál školy rozhodol nahradiť Deň matiek sviatkom „ľudí, ktorých milujeme.“ V liste rodičom škola argumentuje „delikátnou rodinnou situáciou niektorých žiakov“ a „netradičnou rodinnou schémou„ iných detí.

Server ironicky konštatuje , že škola dobre pripravuje deti na dospelosť. “Ak z 30 detí jedno žije iba s jedným rodičom a druhé vychováva homosexuálny pár, tak tých zvyšných 28 detí sa poslušne zaradí, aby nezranili city „menšiny“…

Článok konči konštatovaním, že sviatok matiek nie je jediný sviatok, ktorý je tŕňom v oku. Útoky musel znášať aj Deň otcov, ktorý bol obvinený z patriarchátu. Valentín ktorý bol označený ako sexistický, Mikuláš rasistický a Veľký piatok antisemitský. „Všetko čo je kresťanské a /alebo európske teda nutne obsahuje násilie a útlak voči menšinám“ zakončil úvahu spravodajský server.

http://www.hlavnespravy.sk/den-matiek-nacase-ho-zrusit/788884

 


Európska únia sa spojila s technologickými gigantmi, aby bojovali s nenávistnými komentármi

Ešte stále máte pocit, že žijete v slobodnej krajine? Zapamätajte si dátum 31. máj 2016, pretože včerajším dňom sa schválila zmluva, ktorá ide úplne proti slobode slova a tak, ako je máj nazývaný mesiacom lásky, tak koniec tohto mesiaca je naozaj „láskyplný“, alebo, akoby povedali z Bruselu, „hate-free“

Článok v Associated press uvádza, že EÚ dosiahla dohodu s niekoľkými svetovými spoločnosťami vlastniacimi sociálne siete, vrátane facebooku a twitteru. Dohoda spočíva v tom, že nájdu cesty ako potlačiť šírenie nenávistných komentárov online.

Do podmienok správania sa na internete, firmy, zahrňajúce aj YouTube a Microsoft, vypracovali spôsob ako „rýchlo a efektívne“ bojovať s nenávisťou (hatespeach), ktorá by bola namierená voči niekomu na základe rasy, farby pleti, náboženstva, sociálneho statusu alebo pôvodu.

Do nastávajúcich pák, vrátane spôsobov ako toho dosiahnuť, schválených členmi EU exekutívy, sa firmy zaviazali vytvoriť také prostredie a podmienky, kde by zamestnanci dostali taký potrebný tréning, respektíve školenie, že by mazali nevhodné príspevky najneskôr do 24 hodín.

Taktiež súhlasili s posilnením spolupráce s mimovládnymi organizáciami, ktoré často označujú, ten obsah, ktorý podľa nich šíri atmosféru nenávisti a útokov.

Európska komisia a firmy sa dohodli na podpore mimovládnych organizácií, aby tieto prinášali „anti-hate“ kampane, teda kampane proti nenávisti.

„Internet je miesto pre slobodu slova a nie pre šírenie nenávisti“, poznamenala Vera Jurová, česká eurokomisárka pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť. Povedala, že „štandard chovania“ na internete bude odteraz pod prísnym dohľadom, čo zabezpečí to, že podnecovanie k násiliu a nenávisti nebude mať priestor na sociálnych sieťach.

Firmy samotné tvrdia, že medzi touto ich misiou a samotnou slobodou prejavu nebude konflikt, že pôjde len potlačenie nenávistných komentárov.

Ktoré komentáre medzi nenávistné spadajú a kde bude deliaca čiara, už nepovedali, zrejme to určia v praxi mimovládky.

Čelná predstaviteľka facebooku pre verejné záujmy, Monika Bickertová, apelovala na používateľov facebooku, aby používali zabudované nástroje a nahlasovali nevhodný obsah.

„Naše tímy po celom svete pracujú na preverovaní sťažností rýchlo, ako ručičky na hodinkách a vykonávajú potrebné opatrenia“. A ja dodám na záver, do 24 hodín.

Kristian Keller

http://www.hlavnespravy.sk/europska-unia-sa-spojila-s-technologickymi-gigantami-aby-bojovali-s-nenavistnymi-komentarmi/788898

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.