Podporila poslankyňa Jurinová sektárov? Rozhodli sme sa konferenciu zrušiť,“ povedala Záborská

Čo jej to napadlo?! Poslankyňa Jurinová podporila sektárov: Jej vysvetlenie vás dorazí!
Dala sa nachytať? Predsedníčka výboru NR SR pre ľudské práva Erika Jurinová prevzala záštitu nad konferenciou Rodina v 21. storočí, výzvy a vyhliadky.
Ušľachtilá myšlienka, no toto podujatie organizuje Univerzálna mierová federácia (UPF), ktorej zakladateľom je Sun-mjung Mun. Ten istý človek, ktorý pred viac ako 60 rokmi založil Cirkev zjednotenia – nebezpečnú sektu, ktorá ničí rodiny po celom svete. Po záujme Nového Času však prišla zmena, konferencia sa konať nebude!

„Nemám vedomosť, že by aktivity UPF boli pochybné. Podobná konferencia bola aj v Prahe a tam to svoj cieľ dosiahlo,“ povedala Jurinová pre Nový Čas. UPF si vraj Jurinová preverovala, no nenašla žiadne indície, že robí niečo nedobre. Na internete sa však pomerne jednoducho dá nájsť video, kde Sun-mjung Mun reční ako zakladateľ UPF, samotná organizácia sa priznáva k autorstvu stránky o jej zakladateľovi. „UPF je samostatná mimovládna organizácia. S UPF spolupracujú ľudia, ktorí sú členovia Munovej cirkvi, ale aj katolíci, moslimovia či ľudia bez vyznania,“ povedal pre Nový Čas Milan Klas zo slovenskej pobočky UPF.

Avšak už len prevzatie záštity šéfkou parlamentného výboru nad akciou, kde je spomenutá aj UPF, je na zváženie. „Takýmto spôsobom NR SR dodáva legitimitu sektám,“ vysvetľuje Soňa Vinczeová, ktorá sa rôznym druhom siekt venuje už viac ako desať rokov. Potom, ako sa o celú vec začal Nový Čas zaujímať, sa Jurinová spoločne s europoslankyňou Annou Záborskou rozhodli konferenciu zrušiť. „Téma konferencie mohla byť zatienená polemikou o tom, kto sa môže a nemôže vyjadrovať k téme rodina, rozhodli sme sa s pani poslankyňou Jurinovou konferenciu zrušiť,“ povedala Záborská. Podľa jej slov nemá zmysel hovoriť na konferencii, ktorá by bola hneď od začiatku spochybňovaná. K téme sa však po lete chcú opäť vrátiť.

Kto sú munisti?

– Zakladateľovi Sun-mjung Munovi sa mal v šestnástich rokoch zjaviť Ježiš

– Komunikovať mal aj s Mohamedom, Abrahámom, Budhom, ale aj so samotným Bohom.

– Organizácia sa stala známou najmä hromadnými sobášmi, toho správneho partnera si pritom človek nevyberá sám, ale je mu pridelený na základe vnuknutia cirkevného lídra.

– Nový člen má údajne do dvoch týždňov odovzdať spoločenstvu celý svoj majetok.

– Buduje sa nedôvera k okolitému svetu, každý, kto je mimo cirkvi, má byť pod vplyvom satana.

http://www.cas.sk/clanok/407749/co-jej-to-napadlo-poslankyna-jurinova-podporila-sektarov-jej-vysvetlenie-vas-dorazi/

Tento obsah bol zaradený v Správy. Zálohujte si trvalý odkaz.