Erdogan: Poslanci Bundestagu s tureckým pôvodom by mali za prijatie uznesenia o genocíde Arménov osmanskými Turkami podstúpiť krvné testy

Pamatnik genocidy armenskych krestanov v Petrzalke mana autorvTurecký prezident Recep Tayyip Erdogan pritvrdil svoju kritiku nemeckého Spolkového snemu (Bundestagu) za prijatie uznesenia, ktoré označuje masové zabíjanie Arménov osmanskými Turkami počas prvej svetovej vojny za genocídu. Podľa jeho výrokov, ktoré priniesla dnes agentúra DPA, by mali poslanci Bundestagu hlásiaci sa k tureckému pôvodu podstúpiť krvné testy.
genocida5
“Niektorí vravia, že sú Turci. Čo je to, prosím vás, za Turkov?” ponosoval sa Erdogan počas nedeľňajšieho vystúpenia v Istanbule. “Ich krv musí byť preskúmaná v laboratóriu,” dodal. Podľa DPA sa Erdogan zameral na poslancov Bundestagu tureckého pôvodu aj v sobotu.

“Malo by tam byť 11 Turkov. Lenže oni nemajú s tureckosťou nič spoločné. Nakoniec, ich krv je skazená,” tvrdí turecký prezident, ktorý nemeckých zákonodarcov zároveň obvinil, že sú “predĺženou rukou” teroristickej organizácie Strana kurdských pracujúcich (PKK).

Pamatnik genocidy armenskych krestanov v Petrzalke

Nemecký zákonodarný zbor prijal sporné uznesenie minulý týždeň i napriek varovaniu Erdogana, že sa to prejaví vo vzťahoch medzi Ankarou a Berlínom. Turecko v tejto súvislosti povolalo svojho veľvyslanca v Nemecku na konzultácie do vlasti.

http://www.hlavnespravy.sk/erdogan-poslanci-bundestagu-s-tureckym-povodom-by-mali-podstupit-krvne-testy/791224

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.