Dozrel čas na vystúpenie z EÚ? Európska komisia k nám chce navoziť imigrantov z Afriky. + Z Afriky prišla správa, že utečencov si späť nezoberú

Európska komisia má ďalší “skvelý” plán. Chce k nám navoziť imigrantov z Afriky
Po stupídnych návrhoch ohľadne prerozdeľovacích kvót a pokute 250 000 eur za každého neprijatého imigranta prišla Európska komisia s ďalším skvostom. Tentokrát chce privážať imigrantov priamo z Afriky do Európy
ISIS poprava ukrizovanim
S deviatimi krajinami Afriky a Blízkeho východu chce uzavrieť dohody o vrátení imigrantov podľa tureckého vzoru. Únia, štáty aj súkromné firmy majú vo vybraných krajinách do roku 2020 minúť až 62 miliárd eur. Brusel tiež zjednoduší legálnu migráciu, migrantov chce voziť priamo z vojnou zmietaných krajín.

Nové plány predstavil v rozhovore pre nemecký denník Die Welt eurokomisár pre migráciu Dimitris Avramopoulos. Únia sa podľa neho v prvej fáze zameria na deväť štátov: Jordánsko, Libanon, Tunisko, Niger, Mali, Etiópiu, Senegal, Nigériu a Líbyu.

„Cieľom je boj s príčinami úteku a spomalenie neregulárnej migrácie do Európy. Celá myšlienka je založená na skúsenostiach, ktoré nám nedávno priniesla dohoda medzi Európskou úniou a Tureckom, “vysvetlil eurokomisár. “Nebude to však čistá kópia, nie je možné prenášať rovnaké opatrenia na všetky štáty. Chceli by sme ich pre každú krajinu ušiť na mieru,” doplnil.

Každá z deviatich uvedených krajín by sa podľa Avramopoulosa mala zaviazať, že bude prijímať späť nelegálnych migrantov, ktorých Európania zadržia. Európska únia naopak plánuje, že by priamo z Afriky a táborov na Blízkom východe vo vlastnej réžii privážala imigrantov.

Generál zarezal do živého: Nesmieme nechať utečencov, aby sa vylodili

Spolupracujúce Africké štáty by sa na ešte mohli tešiť na prísun európskych peňazí a investícií. “V rokoch 2016 až 2020 bude na financovanie migračného partnerstva poskytnuté zhruba osem miliárd eur,” uvádza eurokomisár. Ďalšie tri miliardy eur plánuje vyčleniť na podporu investícií mieriacich do uvedených krajín.

Okrem prijímania vojnových utečencov plánuje Európska komisia tiež zjednodušenie podmienok pre cudzincov, ktorí chcú v Európe pracovať. Plánuje zmierniť podmienky pre vydanie takzvanej Modrej karty, ktorá migranta oprávňuje na pobyt a zamestnanie v EÚ. Kariet bolo napríklad v roku 2014 naprieč Európou vydaných iba 13 852, z toho asi 12 tisíc len v Nemecku. Komisia počíta s tým, že by ich každý rok mohlo byť až 137 tisíc. Modrú kartu môže získať človek , ktorý si bude schopný nájsť zamestnanie aspoň na pol roka (ešte bola potreba ročná zmluva). Výrazne klesne požadovaný ročný príjem a doba, počas ktorej je možné požiadať o povolenie na trvalý pobyt, klesne z piatich rokov na tri. Prisťahovalec si po novom bude môcť do EÚ priviesť celú rodinu.

Európska komisia je už dlhodobo odtrhnutá od reality a prijíma jeden problematický zákon za druhým. V tomto prípade je na mieste podozrenie, že cieleným privážaním imigrantov z Afriky a Blízkeho východu chce úplne premiešať Európu, aby národné štáty zanikli a aby vznikli multikultúrne Spojené štáty Európske. Preto je na mieste otázka ohľadne vystúpenia z Európskej únie.

Samuel Gdovin

http://www.hlavnespravy.sk/europska-komisia-ma-dalsi-skvely-plan-chce-k-nam-navozit-imigrantov-z-afriky/791875

 

Tak na to rovno zabudnite. Z Afriky prišla správa, že utečencov si späť nezoberú

Migračná kríza, ktorej už niekoľko mesiacov čelí Európa, nekončí, aj keď sa po uzavretí tzv. balkánskej trasy trochu zmiernila. Nervózni však nie sú len Európania, ale aj samotní utečenci. Dokazuje to správa, podľa ktorej štyridsať žiadateľov o azyl v pondelok podpálilo kontajnery s odpadkami a dva veľké stany postavené humanitárnymi organizáciami v stredisku pre utečencov na gréckom ostrove Chios. Migranti v prijímacom centre na Chiose tak podľa polície protestovali proti zdĺhavej azylovej procedúre. V oblasti sa sústreďuje približne 8 500 utečencov.

Tak na to rovno zabudnite. Z Afriky prišla správa, že utečencov si späť nezoberú

Zatiaľ čo s návratom tých utečencov, ktorí v Európe nedostanú azyl a ktorí prišli cez Turecko, by na základe dohôd s Ankarou nemal byť problém, iná situácia bude s tými, ktorí na starý kontinent priplávali z Líbye. Tamojší premiér al-Sarraj Fayez totiž pre denník Welt am Sonntag uviedol, že líbyjská vláda odmieta prijímať späť utečencov zadržaných na ceste na európsky kontinent. „Líbya nebude akceptovať podobnú zmluvu, akú uzavrelo s EÚ Turecko. Európa si musí sama nájsť spôsob, ako vracať utečencov do ich domovských krajín. Utečenci tu s nami žiť nemôžu,“ cituje premiéra nemecký denník.

Predseda vlády národnej jednoty tak reagoval na vyjadrenie rakúskeho ministra zahraničia Sebastiana Kurza, ktorý pre Presse am Sonntag uviedol, že Európa by mala postupovať rovnako ako Austrália, utečencov držať na stredomorských ostrovoch a vracať ich späť.

Objavila sa tiež správa, že v snahe zabrániť utečencom dostať sa do Európy Európska únia zvažuje partnerstvo so Sudánom, ktorého prezident je obžalovaný z vojnových zločinov, a s Eritreou, ktorej vládu obvinila OSN zo zločinov proti ľudskosti. Sudán aj Eritrea sú totiž podstatným zdrojom utečencov snažiacich sa dostať do Európy.

Podľa oficiálneho dokumentu EÚ, ktorý by mal byť zverejnený v utorok, prisľúbila EÚ, že zrealizuje projekt, v rámci ktorého bude Európa poskytovať sudánskym bezpečnostným službám zariadenie a peniaze na zastavenie prúdu utečencov a súčasne bude pomáhať súdnictvu v Eritrei.

Na tieto návrhy reagovali aktivisti za ľudské práva a ľavicoví europoslanci s rozhorčením. Barbara Spinelliová, talianska europoslankyňa za GUE/NGL, ľavicovú koalíciu v Európskom parlamente, zdôraznila: „Týmto by sme sa podieľali na sprisahaní s diktatúrami a odopreli by sme základné ľudské práva ľuďom utekajúcim pred vojnami, hladomorom a extrémnou chudobou. Európska komisia by sa mala za tento návrh hanbiť.“

Písali sme:
Janek Ledecký k imigrantom: Politici zošaleli. Hlavne Merkelová

Perverzné. Impotentná Európa, hrozí nám povstanie. Hráme sa s ohňom, tvrdí exšéf britskej tajnej služby

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Tak-na-to-rovno-zabudnite-Z-Afriky-prisla-sprava-ze-utecencov-si-spat-nezoberu-270212

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.