Košická revolúcia: Bezradní občania vtrhli do zasadacej miestnosti poslancov počas hlasovania o kontroverzných zmenách v parkovaní. + Aby veriaci “nevyrušovali” migrantov, mali sa ísť modliť do iného kostola

Košická revolúcia: Bezradní občania vtrhli do zasadacej miestnosti poslancov počas hlasovania o kontroverzných zmenách v parkovaní prostredníctvom prenájmu spoločnosti EEI
Dnes v ranných hodinách sa košický Mestský magistrát stal dejiskom protestu vyše tisícky nespokojných Košičanov kvôli kontroverzným zmenám v parkovaní, ktoré sťažia život obyvateľom mesta. Poslanci napriek nespokojnosti občanov zmeny hlasovaním odsúhlasili.

Revoucia v Kosiciach
Dnešným dňom mesto Košice odsúhlasilo zásadné zmeny v parkovaní, ktoré majú platiť už od júla tohto roku. Mesto plánuje dať do prenájmu parkovacie miesta spoločnosti EEI, ktorá následne bude vyberať peniaze od občanov podľa svojich regulácií. Podľa nového harmonogramu, ktorý predložila firma EEI, sa zavedie platené parkovanie v desiatich zónach Košíc, pričom krátkodobé parkovanie má byť od 5o centov do 1,5 eura za hodinu – podľa exkluzivity mestskej zóny.

Parkovanie bude spoplatnené v pracovné dni od 7:30 do 18:00 a v sobotu do 13:00. Firma EEI aj mesto argumentujú tým, že sa zefektívni parkovanie a vytvorí nových 730 parkovacích miest, na čo mnohí občania reagujú slovami: “jednoducho, prekreslia čiary”, a hovoria doslova o “výpalnom”, ktoré sa takto bude od nich vyberať prostredníctvom pochybnej spoločnosti. Pôvod tejto spoločnosti totiž mnohí označili za kontroverzný a stopy údajne vedú až na Cyprus…

Občania-rezidenti daných zón si budú musieť vybaviť parkovacie karty v sume 35 za jedno auto, ak budú ich chcieť zaregistrovať viac, druhé auto bude stáť 70 a tretie až 150 eur. Občania, ktorí nebudú mať trvalý pobyt na adrese v danej zóne, budú musieť zaplatiť “parkovné” okolo 300 eur na rok. Aj napriek tomuto poplatku pritom občania nebudú mať voľné miesto pred svojím domovom garantované.

Taktiež bude musieť platiť každá, aj krátkodobá návšteva rezidenta parkovné pred blokom rezidenta. EEI navrhuje aj celoplošnú reguláciu spoplatneného parkovania na všetkých siedmich veľkých košických sídliskách.

Kvôli týmto zmenám občania dnes protestovali na Mestskom magistráte, kvôli čomu zasahovali policajné zložky, ktoré ich nechceli pustiť do sály, kde malo prebiehať hlasovanie.

Video z protestu priniesol redaktor portálu kosicednes.sk TU:

http://www.hlavnespravy.sk/kosicka-revolucia-bezradni-obcania-vtrhli-do-zasadacej-miestnosti-poslancov-pocas-hlasovania-o-kontroverznych-zmenach-v-parkovani-spolocnostou-eei/794158

Aby veriaci “nevyrušovali” migrantov, mali sa ísť modliť do iného kostola

Veriacim v kostole na severe Talianska bolo povedané “modliť sa v tichosti” tak, aby nevyrušovali afrických migrantov, ktorí sú tam v rámci objektu ubytovaní

Veriaci v kostole svätého Antona v severotalianskom meste Ventimiglia ostali prekvapení. Dobrovoľníci z Caritas, ktorí sa starajú o migrantov ubytovaných v rámci kostola, im totiž povedali, aby sa nemodlili ruženec nahlas, ale v tichosti s ohľadom na migrantov.

Jedna zo ženských farníčok navrhla, aby boli migranti premiestnení do iného kostola. Miestny farár Don Rito sa ale zachoval tak, že vyprevadil modliacich sa veriacich do iného kostola.

Mesto Ventimiglia na francúzsko-talianskych hraniciach zaplavujú stovky migrantov, ktorí sa snažia odtiaľ dostať sa ďalej do Európy. Starosta mesta Enrico Ioculano hovorí o “neudržateľnej situácii”.

http://www.hlavnespravy.sk/aby-veriaci-nevyrusovali-migrantov-mali-sa-ist-modlit-do-ineho-kostola/794100

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.