Českí “slniečkári”: imigranti nahradia bielu populáciu, ktorú chceme vyhladiť. + Erdogan sa vyhráža EÚ otvorením brány miliónom utečencov

Pozoruhodnú otázku o tom, ako prebiehajú “slniečkárske” debaty, odhalila komentátorka Michaela Julišová. V polemike s ľuďmi, z ktorých jeden je pedagógom Univerzity Karlovej a ďalší kandidoval na predsedu parlamentnej strany Zelených
Najbeštiálnejší masaker Islamského štátu na VIDEU: Masová poprava 200 nevinných detí!
Ľavicová komentátorka Michaela Julišová, ktorá publikuje na webe Literárne noviny a odmieta sa radiť k dienstbierovskej “modernej liberálnej” ľavici, zavesila na svoj facebook výňatok z diskusie, ktorú podstúpila s liberálnejšie orientovanými ľavičiarmi.

“Úryvok z diskusie so sympatizantmi Novej ľavice nad témou úspešnosť asimilácie imigrantov. Ocitla som sa v tej najlepšej spoločnosti,” opísala. K ich úrovni vraj po prečítaní diskusie nie je celkom čo dodať. “Sú to samí hlboko oduševnení myslitelia. S týmito nemusíme mať strach o osud Európy, oni nás zachránia,” dodala ironicky.

Diskusiu s ňou viedol Ondřej Slačálek, politológ prednášajúci na filozofickej fakulte Univerzity Karlovej. Na oficiálnom profile na Wikipédii je tento prispievateľ serverov Britské listy a A2larm predstavovaný ako “ľavicový anarchista, publicista a prekladateľ”. Pridal sa tiež Tomáš Schejbal, takisto publikujúci na webe A2larm a tiež na webe Denník Referendum vplyvného dienstbierovského sociálneho demokrata Jakuba Patočku.

Teraz v debate s Julišovou obaja hájili utečencov. Slačálek namietal, že prišli z odlišnej kultúry a tiež musia dlho čakať v detenčných zariadeniach, či im bude udelený azyl. “Máte pravdu, videla som podrobné tabuľky zo západnej Európy, kde bolo celkom konkrétne rozpísané, ako sú na tom so zamestnanosťou imigranti, ktorí sú v Európe už dlhšiu dobu, či v 2. alebo 3. generácii. Nezamestnaných bolo v rozmedzí 65-80 percent,” poznamenala Julišová. Preto by sme ich vraj nemali ťahať sem, ale nechať ich doma a zorganizovať pomoc tam. “Apelujte na mocnosti, nech ukončia svoje dobyvačné vojny, predovšetkým USA. To, čo sa deje v Európe, je šialenstvo a škaredo sa to vypomstí všetkým zúčastneným,” dodala.

Na to zareagoval Schejbal poznámkou: “No, ale kto potom nahradí bielu európsku populáciu, ktorú chceme v rámci nášho židobolševického sprisahania vyhladiť?” Zamyslel sa ironicky niekdajší kandidát na predsedu zelených. “Choď do hája, Schejbal, ty to vždy prezradíš,” reagoval v podobnom duchu akademik z Filozofickej fakulty Slačálek. A Schejbal reagoval: “Ja viem, mám deficit sociálnej inteligencie ako Kamenev, keď do médií prezradil prípravy na Október.”

Aj keď boli uštipačné poznámky známych Českých slniečkárov myslené ironicky, prezrádzajú ich spôsob myslenia a sú aj nebezpečným precedensom. Predstavme si, ako by to vyzeralo, keby takto niekto žartoval napríklad o vyhladení židov, moslimov, černochov či Rómov. Bolo by to prípustné?

Samuel Gdovin

http://www.hlavnespravy.sk/ceski-slnieckari-imigranti-nahradia-bielu-populaciu-ktoru-chceme-vyhladit/794006

 

Unikli tajné dohody z rokovaní EÚ a Turecka: Erdogan sa vyhráža otvorením brány miliónom utečencov

BRATISLAVA – Británia sa chystá na veľké historické rozhodnutie. Vzhľadom na prichádzajúce referendum vychádzajú rôzne správy, ktoré majú vystrašiť alebo ubezpečiť občanov. Správa, ktorá vyšla v britských médiách o tajných dohodách EÚ s Tureckom, nepoteší zástancov zotrvania v Únii.

Podľa britského portálu The Sunday Times je na stole tajná dohoda, ktorá hovorí, že Európska únia urobí Turecku ústupok vo forme otvorenia hraníc, teda udeleniu bezvízového styku Turecku. Citujú pritom zdroje z britskej diplomacie. Vysokí diplomati tvrdili ministrom, že návrh EÚ v schengenskom priestore môže znamenať rovnaký status v Británii pre jeden a pol milión držiteľov so „špeciálnym držiteľom pasu“.

David Cameron
Unikli tajné dohody z
Úradníci mali zverejniť dohody až po po referende o vystúpení Veľkej Británie z Únie, teda po 23. júni, pretože sa báli dopadov tejto dohody. Uniknuté dokumenty pochádzajú od Janet Douglasovej, zástupkyňa šéfa misie v Ankare, kľúčový poradca ambasádora. Diplomatka varovala, že keď EÚ neudelí víza Turkom, Ankara otvorí dokorán brány miliónom sýrskych utečencov žijúcich v tureckých táboroch.

„Vízové cestovanie do Británie pre držiteľov špeciálnych pasov…by bolo risk, ale zároveň by to znamenalo signifikantné a symbolické gesto Turecku,“ napísala podľa britských médií. Ďalej informujú, že inštitúcie EÚ chcú tieto informácie udržať v čo najväčšej tichosti. Ministerka vnútra Theresa May a minister zahraničia Philip Hammond však podľa Daily Mailu povedali, že tieto informácie sú „absolútne nepravdivé“.

Turci musia plniť sľuby

Bezvízový styk pre občanov Turecka cestujúcich do EÚ je jedným zo sľubov, ktoré sa stali súčasťou marcovej dohody únie s Ankarou o vrátení migrantov. Dvadsaťosmička však trvá na tom, že Turecko najprv musí splniť všetky vopred dané podmienky, vrátane revízie protiteroristických zákonov.

Celkom Turecko musí splniť 72 podmienok, ktoré sa týkajú zabezpečenia dokladov totožnosti, riadenia migrácie, bezpečnosti, základných ľudských práv a readmisie migrantov. Podľa EÚ zostáva otvorených ešte päť kapitol: boj proti korupcii, ochrana dát, spolupráca súdov s únijnými štáty, spolupráca s európskym policajným úradom Europol a protiteroristické zákony.

Ankara však opakuje, že napríklad protiteroristické zákony, ktoré podľa kritikov v krajine umlčujú aj opozíciu, meniť nemieni. Dôvodom je vraj situácia, v ktorej sa teraz Turecko nachádza vzhľadom na boj proti organizácii Islamský štát (IS) a proti Kurdom.

http://www.topky.sk/cl/11/1554031/Unikli-tajne-dohody-z-rokovani-EU-a-Turecka–Erdogan-sa-vyhraza-otvorenim-brany-milionom-utecencov

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.