Za kritiku genderideológie hrozí kardinálovi Cañizaresovi súd. + Pád vlády SR je na obzore

Za kritiku genderové teorie hrozí kardinálu Cañizaresovi soud
Valencijský kardinál Antonio Cañizares prohlásil, že „gender je nejzákeřnější ideologií v historii lidstva“. Nejenže se kvůli tomu stal okamžitě terčem útoků liberálů a levičáků, ale hrozí mu i soud. Byl totiž obviněn z homofobie a šíření nenávisti.

Odporcovia genderideologie

„Rodina dnes čelí velkému ohrožení. Máme zákonodárství, které rodinu poškozuje, a máme co do činění i s aktivitami ze strany politických a společenských sil, na nichž se podílejí i četné proudy mající kořeny v homosexuálním lobby. Šíří se koncepce radikálního feminismu a potom i nejhorší ze všech – teorie gender,“ prohlásil bývalý prefekt Kongregace pro posvátné obřady při homilii pronesené při mši sloužené 13. května, tedy na výročí fatimského zjevení.

Na tato slova zareagovalo hned 55 prohomosexuálních organizací, mj. i skupina pomáhající migrantům, obviněním kardinála z homofobie. Podle nich totiž kardinál Cañizares „překročil hranice svobodu projevu a jeho slova mohou být brána jako jazyk nenávisti“.

V pondělí 13. června na něj organizace pomáhající migrantům podala žalobu za jeho slova proti generové teorii, která se údajně rovnají „zločinu nenávisti“, stejně jako jiná jeho slova z loňského října ohledně politiky migrace. Tehdy si položil řečnickou otázku (jako reakci na papežovu výzvu přijímat všechny), zda přichází jen pšenice a jak bude Evropa vypadat za pár let. Vyjádřil pak obavu, že řada z nich může být Trojskými koni.

Krom obvinění z šíření nenávisti mu předhazují, že zamýšlí svrhnout stávající legislativu a že se mu stýská po „časech, kdy imigranti, lesby, bisexuálové, transsexuálové a ženy byli podrobeni diktátu společnosti řízené katolickou církví“.

Obvinění opomnělo jednu skutečnost, a sice tu, že Cañizaresova diecéze pomohla jen vloni asi 40 000 migrantům. Kardinál apeloval na objektivní právníky, aby se s jeho homilií seznámili a ukázali, kteréže jeho části jsou protiprávní. Současně vyzval věřící Valencie, aby rozhodně vystoupili proti návrhu ústavy, který by nezletilým umožňoval změnit operativním zákrokem své pohlaví bez souhlasu rodičů, a to z veřejných prostředků. Shoda rodičů je přitom nutná, chce-li se nezletilý nechat potetovat.

Kardinála Antonia Cañizarese je možné kromě modlitby podpořit i prostřednictvím petice.

http://www.tedeum.cz/2016/06/18/za-kritiku-genderove-teorie-hrozi-kardinal-canizaresovi-soud/

 

Pád vlády je na obzore: Krajniak sebavedomo vyhlásil, po TOMTO príde koniec!

BRATISLAVA – Po skončení predsedníctva Slovenska v Rade EÚ príde koniec tejto vládnej koalície. Myslí si to opozičný poslanec Milan Krajniak (Sme rodina), ktorý v dnešnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 povedal, že predčasné voľby budú veľmi skoro.

„Nie preto, že by sme to chceli, ale preto, že sú vnútorne tak rozhádaní a rozpadnutí.“ Najlepším riešením podľa Krajniaka je ukončiť túto agóniu, vyviesť štát z krízy a dať priestor ľuďom, ktorí chcú s ním niečo urobiť. „Tá atmosféra je taká, že si ľudia vyžadujú, aby sa už konečne niečo urobilo. To, čo treba urobiť, je vymeniť celú túto garnitúru takzvaných štandardných politikov,“ povedal. Ako tvrdí, hnev ľudí nemožno napínať donekonečna, pretože koalícia potom nebude riešiť otázku, či Robert Kaliňák (Smer-SD) bude ministrom vnútra počas predsedníctva, ale to, ako bude fungovať samotná vláda.

„Tu sa nehrá o to, či Kaliňák odíde, alebo neodíde, ale čo bude potom. Či dostanú priestor ľudia, ktorí budú mať do toho čo hovoriť a postupovať zákonne, v zmysle demokratických štandardov,“ povedal Krajniak s tým, že je potrebné vymeniť celý systém. Problém s kauzou Bašternák podľa neho nemá len minister vnútra Kaliňák, ale celý parlament. „Ľudia sú na politikov tak naštvaní, že nám všetkým hrozí, že jedného dňa prídu a nahádžu nás všetkých do Dunaja,“ upozornil.

Predseda koaličnej strany #Sieť Radoslav Procházka na otázku, či hrozia turbulencie v slovenskej politike po slovenskom predsedníctve v Rade EÚ, uviedol, že sa to môže stať kedykoľvek, aj počas predsedníctva. „Veď tých vecí, ktoré sa dejú okolo nás, je strašne veľa. Veľa je toho doma aj vonku,“ povedal.

Podľa Procházku nie je riešením prinavrátiť dôveru ľudí v politikov spôsobom, že jedna skupina politikov sa vymení za druhú. „Nestačí ľuďom teraz povedať, dajte šancu modrým namiesto červeným, zeleným namiesto bielym, a spoľahnite sa, že to bude fungovať,“ skonštatoval. Táto vláda podľa neho môže postaviť 1000 kilometrov diaľnic, dvojnásobne zvýšiť dôchodky, uľaviť malým a stredným podnikateľom a zvýšiť kvalitu života. „Ak však ľudia nezískajú pocit rovnosti pred zákonom, tak to bude nanič,“ podotkol.

http://www.hlavnespravy.sk/krajniak-myslim-si-ze-po-predsednictve-v-rade-eu-pride-koniec-vlady/797235

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.