EÚ bez Boha sa začína rozpadávať. Britskí voliči sa rozhodli vystúpiť z Európskej únie

Minúta po minúte: Britskí voliči sa rozhodli vystúpiť z Európskej únie
Libra klesla na najnižšiu úroveň za posledných 31 rokov.

Briti rozhodovali v referende o členstve krajiny v Európskej únii.
Ako prvé boli spočítané hlasy v britskom zámorskom území Gibraltár, s drvivou prevahou 95,9 percenta zvíťazili zástancovia EÚ.
Farage sa raduje z vystupenia s EU
Prvé víťazstvo zaznamenali priaznivci brexitu v Sunderlande. Výhra sa očakávala, nie však tak výrazná.
Libra klesla na najnižšiu úroveň za posledných 31 rokov.
Wales je baštou brexitu, Škótsko hlasovalo pre EÚ.
Televízie BBC, ITV a Sky News vyhlásili za víťazov odporcov EÚ.
Konečné výsledky sľúbila volebná komisia Britom k raňajkám.
Výsledky v Británii začali rátať, pozrite si naživo vysielanie SKY News
6:34 Ázijské akciové trhy kvôli vyhliadkam na odchod Británie z EÚ prudko oslabujú. Hlavný index japonských akcií Nikkei stráca viac ako osem percent. Akciový index MSCI pre Áziu a Tichomorie bez zahrnutia Japonska si odpisuje takmer päť percent. Vývoj na trhoch podľa BBC signalizuje, že britská burza začne obchodovanie so zhruba osempercentným prepadom.

6:32 Odchod z EÚ podporili najmä vidiecke oblasti Anglicka a tiež menšie mestá. Naopak obyvatelia veľkých miest boli proti, avšak nie v tak silnej miere, ako sa predpokladalo.

6:24 Európska únia stojí podľa DPA pred najväčšou krízou vo svojej histórii. Ak sa potvrdí víťazstvo zástancov brexitu, Londýn požiada Brusel o aktiváciu článku 50 únijných zmlúv. Tým sa spustí dvojročná lehota na vyrokovanie odluky Londýna.

6:21 Za vystúpenie Británie z EÚ hlasovalo aj 76 percent voličov vo východoanglickom obchodnom meste Boston, kde je najvyššia miera prisťahovalectva z východnej Európy.

6:13 Bývalý šéf komunikácie Davida Camerona Andy Coulson si myslí, že premiér bude zvažovať svoju rezignáciu.

6:06 Celé Škótsko bez výnimky hlasovalo vo všetkých svojich 32 volebných obvodoch za zotrvanie v Európskej únii, rovnako tak Severné Írsko. Naopak baštou brexitu je Wales, kde sa pre rozluku s Bruselom vyslovilo najmenej 17 z 22 obvodov, zostávajúcich päť si prialo v EÚ zostať. Londýn podľa priebežných výsledkov hlasoval prevažne v prospech EÚ, zvyšok Anglicka opačne.

6:03 Po sčítaní 319 z 382 volebných obvodov hlasovalo za zotrvanie v EÚ 12 991 972 (48.4%) voličov, za brexit 13 842 109 (51.6%) voličov.

5:59 Leeds hlasoval za zotrvanie v EÚ, na celkový zvrat vo výsledkoch to však nebude stačiť. Ne referende sa zúčastnilo 72,1 percenta voličov. Oznámili to médiá po zverejnení účasti vo všetkých 382 volebných obvodoch.

5:45 Britskí voliči sa rozhodli vystúpiť z Európskej únie – zhodne to podľa svojich prepočtov tvrdia britské televízie BBC, Sky News a ITV. Hoci verdikt považujú za nezvratný, žiadny z oboch táborov zatiaľ nedosiahol 16,4 milióna hlasov, čo je považované za hranicu pre víťazstvo.

Krátené.
http://svet.sme.sk/c/20198150/minuta-po-minute-briti-rozhoduju-o-svojej-buducnosti-v-europskej-unii.html

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.