Potratová klinika poskytovala neporušené mozgy nenarodených detí tínedžerom v letných táboroch. + Kresťanské školy už nebudú môcť mať výnimky v súvislosti s presadzovaním LGBT zákonov

Tínedžeri mali v rámci letného tábora pitvať mozgy nenarodených detí zabitých potratom

Viaceré americké portály priniesli šokujúcu informáciu o tom, akými “prostriedkami” univerzitné Centrum pre zdravovedu v štáte Nové Mexiko sponzorovalo letný tábor tínedžerov v USA. Centrum poskytovalo neporušené mozgy ale aj iné orgány potratených detí tínedžerom, aby sa na nich učili pitvať. Zatiaľ nie je isté, či tínedžeri a ich rodičia vôbec vedeli, že sa jedná o ľudské orgány nenarodených detí zabitých potratom.

orgány-detí
Snímka zo skrytej kamery, kedy sa aktivistovi podarilo preniknúť do potratovej kliniky a odhaliť kupčenie s orgánmi nenarodených detí minulý rok, v súvislosti s podobným prípadom, kedy rôzne farmaceutické firmy kupovali tieto orgány pre svoje vlastné záujmy. Aktivista David Daleidon čelí súdnemu procesu kvôli nedovolenému snímaniu kamerou

Portál LiveAction konkrétne píše, že boli zverejnené poznámky z verejného obstarávania od laboratórneho technika, ktorý pracoval pre dané Centrum. Centrum spolupracovalo s juhozápadnou potratovou klinikou (Southwestern Women´s Options) a zamestnanec do nej chodieval preberať telíčka a údy potratených detí.

Záznamy tohto preberania do detailov popisujú rôzne časti tiel detí a v niektorých prípadoch aj to, čo presne sa týmto deťom stalo. Najotrasnejšie odhalenie zo zápiskov sa týka popisu mozgov potratených detí, ktoré boli určené pre účastníkov mládežníckeho letného tábora:

“24. mája 2012: “Klinika bola požiadaná o 24 – 28.týždňové tkanivá ošetrené digoxínom kvôli štúdiu, pretože [meno nečitateľné] chce celé mozgy vhodné na pitvu / pre študentov letného tábora.”

Detaily o aktivitách letného tábora sú obmedzené, no predstava, že tínedžeri mali (pravdepodobne bez ich vedomia) pitvať mozgy potratených detí, ktoré boli s veľkou pravdepodobnosťou životaschopné, je hrozivá.

Iný portál popisuje, ako k odberu mozgov plodov dochádzalo: “Jedným z viacerých smutných dôkazov je správa, ktorá sa zmieňuje o využívaní “neporušeného” potrateného dieťaťa v 30,5. týždni, ktoré by už bolo schopné prežiť, ak by sa v tom období narodilo a minimálne 20 potratených detí, ktoré boli už v období za 20.týždňom.”

Ďalej sa v poznámkach laboratórny technik zmieňuje o niektorých srdcervúcich detailoch o potratených deťoch, ako napríklad dvojčatá, ktoré len mali vrodenú vadu na nohách (tzv. konskú nohu), ako aj o ďalších dvojčatách, u ktorých bol potrat prevedený tak “dôkladne”, že ich mozgy mohli následne odobrať neporušené. Spomína sa tiež využitie potrateného dieťaťa s Downovým syndrómom, ako aj 26. týždňové dievčatko, ktoré malo rázštep pery.

Podľa záznamov univerzita spolupracovala s potratovou klinikou najmä na odoberaní mozgov, sŕdc, pľúc, očí-sietnice, obličiek, slezín, čriev, žalúdkov, nadobličiek, či kostnej drene potratených detí.

Správy sa tiež pochvalne vyjadrujú, keď boli lekári schopní odobrať orgány neporušené. Zo zápiskov je jasné, kedy boli nadšení a kedy sklamaní po obdržaní orgánov: “Žalúdok je natrhnutý, pankreas žiaden”, za čím nasledoval emotikon ” 🙁 “. Následne sa objavuje zápis: “CELÝ PANKREAS! Hurá!”.

Marína Kovačičová

http://www.hlavnespravy.sk/potratova-klinika-poskytovala-neporusene-mozgy-nenarodenych-deti-tinedzerom-v-letnych-taboroch/801837

 

Kresťanské školy už nebudú môcť mať výnimky v súvislosti s presadzovaním LGBT zákonov

Kresťanské vysoké školy a univerzity v USA tvoria zatiaľ výnimku a ich konanie je vyňaté z antidiskriminačnej legislatívy proti osobám LGBT. No v blízkom čase by sa to malo zmeniť, čo sa v súčasnosti prerokúva v Kongrese amerického štátu Kalifornia.

Konkrétne by malo ísť o kresťanské semináre a teologické školy, ktoré samozrejme vyžadujú od svojich študentov dodržiavanie kresťanských princípov. Tie však nie sú v súlade s antidiskriminačnými zákonmi, čo sa týka postoja voči homosexualite a transsexualite.

Ak by teda návrh zákona prešiel, skupiny LGBT by mohli žalovať vysoké školy a univerzity za diskriminačné postoje a vyjadrenia, napríklad ak by vyžadovali návštevu inštitúcií s náboženským zameraním, účasť na náboženských oslavách či oddelené bývanie v internátoch.

Kým skupiny LGBT v tom nachádzajú inštitucionálnu diskrimináciu, pre kresťanské organizácie je to pokus o útok na ústavou chránenú náboženskú slobodu. Kto má teda pravdu?

http://www.hlavnespravy.sk/krestanske-skoly-uz-nebudu-moct-mat-vynimky-v-suvislosti-s-presadzovanim-lgbt-zakonov/802306

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.