Z vyše milióna imigrantov, ktorí prišli do Nemecka, sa pracovne uplatnilo len 54. + Maďarsko posilnilo stráženie hraníc, chcú zadržať každého narušiteľa

Argumentácia priaznivcov imgrantov je založená aj na tvrdeniach, že moslimskí imigranti sa ľahko integrujú, zamestnajú a budú prínosom pre spoločnosť. Najnovšie čísla však ukazujú presný opak

figurina-Dom-sv--Martina (1)
Vlani prišlo do Nemecka vyše milión imigrantov z Ázie a Afriky. Do integrácie týchto imigrantov sa zapojili nemecké úrady aj tisíce dobrovoľníkov. Zdá sa však, že argumentácia vítačov o prospechu z imigrantov pre nemecký pracovný trh neuspela.

Podľa denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung, ktorý sa pýtal 30 najväčších Nemeckých spoločností a firiem zapísaných na Frankfurtskej burze vyplýva, že z miliónov imigrantov, ktorí vlani zavítali do Nemecka, sa v týchto spoločnostiach zamestnalo len 54. A to dokonca len v troch spoločnostiach z uvedených tridsiatich. 50 žiadateľov zamestnala nemecká pošta a dvoch SAP a Merck.

Podľa spoločností a podľa nemeckých úradov najväčšou prekážkou v zamestnávaní imigrantov sú ich nedostatočné odborné a jazykové schopnosti.

Problém jazykovej bariéry je pochopiteľný, ale to, že imigranti nemajú ani dostatočné odborné znalosti, je zarážajúce, keďže mainstreamové médiá, politici a rôzni analytici vlani počas hlavnej migračnej vlny verejnosti tvrdili, že ľudia prichádzajúci húfne do Európy sú poväčšine odborníci, že budú pracovať na dôchodky Európanov a že budú obrovským prínosom pre spoločnosť a to nehovoriac o kultúrnom obohatení.

Samuel Gdovin

http://www.hlavnespravy.sk/z-vyse-miliona-imigrantov-ktori-prisli-do-nemecka-sa-pracovne-uplatnilo-len-54/804074

 

Maďarsko posilnilo stráženie hraníc, chcú zadržať každého narušiteľa

S cieľom zadržať každého narušiteľa hraníc posilnili maďarské orgány stráženie južných štátnych hraníc nasadením viacerých policajtov, vojakov i techniky

Vyhlásil to v pondelok večer v rozhovore pre verejnoprávnu televíznu stanicu M1 poradca predsedu maďarskej vlády pre vnútornú bezpečnosť György Bakondi v súvislosti s tým, že dnes od polnoci zaviedli v Maďarsku tzv. hĺbkovú kontrolu hraníc.

V zmysle tohto opatrenia v okolí srbských a chorvátskych hraníc narušiteľov, ktorých zadržia v pásme do ôsmich kilometrov od hraníc, odprevadia späť k bránam na hraničných zábranách a nasmerujú ich do najbližšej tranzitnej zóny, spresnil Bakondi.

O prevádzačstve povedal, že tí, ktorí riadia túto trestnú činnosť, sa k hraniciam nepribližujú, ale zďaleka organizujú pašovanie ľudí. V Maďarsku podľa jeho slov zadržali v tomto roku vyše 160 prevádzačov, čo znamená, že takmer na každý deň sa ujde jeden. Ide však iba o obyčajných “kuriérov”, konštatoval.

Aktivita prevádzačov stúpa; na hraniciach so Srbskom používajú drony

Aktivita prevádzačov na maďarsko-srbskom úseku štátnych hraníc v ostatných dňoch stúpa, o čom svedčí aj skutočnosť, že pašeráci nasadzujú bezpilotné lietajúce zariadenia, tzv. drony. Vyhlásil to dnes v Budapešti minister riadiaci kabinet úradu predsedu vlády Antal Rogán.

Podľa agentúry MTI minister povedal, že prevádzači dronmi sledujú pohyb hliadok na hraniciach.

Dnes nadránom sa pokúsilo ilegálne prekročiť maďarské hranice 755 cudzincov. Hliadky zmarili pokus v 633 prípadoch, pričom zvyšných 122 ľudí, ktorým sa podarilo prekročiť hranice, bez výnimky zadržali v pásme do ôsmich kilometrov od hraníc a odviedli späť za hraničné zábrany, informoval Rogán.

http://www.hlavnespravy.sk/madarsko-posilnilo-strazenie-hranic-chcu-zadrzat-kazdeho-narusitela/803941

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.