Milan Uhrík chce zorganizovať v NR SR fotografickú výstavu obetí súčasného kapitalistického režimu. + Kňaz I. Juruš: NIKDY NEUHOL

Podľa vzoru výstavy obetí holokaustu v priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky, sa Milan Uhrík (ĽSNS) rozhodol pripomenúť politikom aj obete súčasného režimu od roku 1989.
Nedávna výstava obetí holokaustu ktorou sa štandardní politici snažili poukázať na údajnu spojitosť medzi stranou Mariana Kotlebu ĽSNS a touto hrôzostrašnou udalosťou počas 2.svetovej vojny podnietila Milana Uhríka (ĽSNS) , aby pripomenul štandardným politikom aj obete ich súčasného režimu :

Pokračovanie 2. schôdze Národnej rady SR (NR SR) v utorok 19. apríla 2016 na Námestí A. Dubčeka v Bratislave. Na snímke dole Marian Kotleba (vpravo) a vľavo Milan Uhrík (obaja ĽsNS). FOTO TASR – Štefan Puškáš

Pokračovanie 2. schôdze Národnej rady SR (NR SR) v utorok 19. apríla 2016 na Námestí A. Dubčeka v Bratislave. Na snímke dole Marian Kotleba (vpravo) a vľavo Milan Uhrík (obaja ĽsNS). FOTO TASR – Štefan Puškáš

“Pred pár týždňami sa v NR SR konala výstava fotografií obetí holokaustu. Oslovila ma však skupinka aktivistov, ktorých trápi viac zúfalý stav v súčasnosti a beznádejné vyhliadky do budúcnosti, než vyvolávanie duchov minulosti. Napísal som preto predsedovi NR SR žiadosť o povolenie fotografickej výstavy obetí súčasného režimu – obetí zúfalého stavu v zdravotníctve, sociálnych samovrážd kvôli neúnosným exekúciám, obetí zanedbanej zdravotnej starostlivosti, atď. Dúfam, že sa nám túto výstavu podarí zrealizovať. Lebo neklamme si – súčasný liberálny turbokapitalizmus si život človeka neváži o nič viac, než hocijaký fašizmus!”, napísal Uhrík na facebooku.

V prvej časti listu, ktorý Uhrík adresoval predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi, prejavil ľútosť nad obeťami holokaustu :

” Vážený pán predseda Národnej rady Slovenskej republiky,v období od 11.5.2016 do 23.5.2016 prebehla v priestoroch NR SR výstava fotografií obetí holokaustu. Tieto fotografie by mali byť nepochybne výstrahou do budúcnosti pre všetkých, ktorých cieľom je rozvrátiť a ovládnuť slušnú spoločnosť. Je dôležité, aby sa takéto tragédie v budúcnosti neopakovali.”

Potom požiadal predsedu parlamentu o povolenie zorganizovať aj fotografickú výstavu obetí súčasného kapitalistického režimu:

” Za rovnako dôležité však považujem pripomínať si aj smutné obete súčasného systému. Na Slovensku zomrie každý rok takmer 5 tisíc ľudí kvôli zanedbaniu zdravotnej starostlivosti, kvôli katastrofálnemu stavu v zdravotníctve, alebo kvôli samovraždám, ktoré sú pre mnohých ľudí často posledným východiskom z neúnosnej životnej situácie. Tieto tisícky mŕtvych, za ktoré je zodpovedný súčasný systém, si však nikto nepripomína.Preto Vás žiadam o povolenie fotografickej výstavy obetí sociálnych samovrážd, ktoré sa udiali na území Slovenskej republiky od jej vzniku v roku 1993,” dodal na záver .

http://www.hlavnespravy.sk/milan-uhrik-chce-zorganizovat-v-nr-sr-fotograficku-vystavu-obeti-sucasneho-kapitalistickeho-rezimu/805931

 

NIKDY NEUHOL
Každý štát je vtedy štátom, ak svojim obyvateľom dokáže ponúknuť prácu pri dverách.

TEXT LENKA EREMIÁŠOVÁ FOTO JANA BIROŠOVÁDÁTUM 01.07.2016
Narodil sa 5. decembra 1950 v Šarišských Sokolovciach pri Sabinove. Za kňaza ho vysvätili 11. októbra 1976, v tom istom roku začal svoju kňazskú dráhu ako kaplán v Sečovciach. Jeho druhým pôsobiskom sa v roku 1977 stal na pár mesiacov Bardejov, z ktorého ho opätovne poslali do Vranova nad Topľou. Od novembra 1979 ho preložili do Košíc–Juhu, kde pôsobil ako kaplán do konca marca 1983.
jurus_2
Od apríla 1983 ho preložili za správcu fary do Veľkej Lodiny, v roku 1988 do Ruskova a o dva roky neskôr za farára do Krásnej nad Hornádom. Od júla 1994 nastupuje na Ministerstvo obrany SR ako ministerský radca-duchovný až do februára 1995, keď ho vymenovali za riaditeľa Úradu vojenských duchovných Ministerstva obrany SR. Tu sa v apríli v roku 1995 stáva vojakom z povolania v hodnosti plukovníka na čas výkonu funkcie riaditeľa ÚVD MO SR do februára 2003. Po prepustení zo služobného pomeru pre intrigy vtedajších vojenských i cirkevných elít sa vracia naspäť do kňazskej služby v apríli 2004, a to do Žakaroviec pri Gelnici. Tam bol farárom až do júla 2009, keď prechádza do kňazského presbytéria Trnavskej arcidiecézy v obci Dlhá (pri Trnave), kde pôsobí ako farár až do dnešných dní. Generál Emil Vestenický o ňom raz napísal, že začiatky medzi príslušníkmi armády z najrozličnejších príčin nemal jednoduché ani ľahké. Svojou prirodzenou inteligenciou, oddanosťou veci, ktorú prinášal, zásadovou, čestnou otvorenou povahou, vytrvalou, cieľavedomou prácou a neraz aj preukázanou fyzickou zdatnosťou či vnímavosťou si získal rešpekt a vybudoval autoritu v tomto pokryteckom a na dôveru skúpom prostredí. Žiaľ, Konferencia biskupov Slovenska sa rozhodla takéhoto človeka armáde vziať. Rímskokatolícky kňaz a plukovník vo výslužbe, ThMgr. Ignác Juruš.

Robert Fico si akosi nestačil uvedomiť, že nie je premiér len pre stranu Smer-SD, ale je premiér Slovenskej republiky.
Výraznú zlosť u slovenských novinárov ste vyvolali pred marcovými voľbami. Verejne ste totiž podporili Iniciatívu 2016. Prečo ste sa tak rozhodli?

Neviem o tom, že by to boli vôbec slovenskí novinári. Síce písali po slovensky, ale Slováci zrejme asi nikdy neboli a ani dnes nie sú. Viac-menej sú to zaplatení janičiari, česť patrí výnimkám. Niektorí slovenskí novinári sú skoro podobní istému poslancovi v NR SR, ktorému sa v parlamente vraj bridí pohľad na slovenský štátny znak. Tak načo tam potom sedí? Rovnako i tzv. slovenskí novinári, ktorí píšu o tom, čo nemajú radi. Prečo to robia, keď to vraj nenávidia? Iniciatíva 2016 nevyvíjala nijakú extra činnosť, len mapovala situáciu, ktorá momentálne na Slovensku bola. Nevidel som v nej nič, čo by bolo proti Slovensku, proti náboženstvu, cirkvi, ba práve naopak, videl som tam veľmi veľa pozitív.

Prakticky ste verejne podporili Mariana Kotlebu…

Nefungujúci systém stvoril Mariana Kotlebu, a nie opačne. Keby všetko fungovalo tak, ako fungovať má, tak by tu nemusela vznikať nejaká alternatíva proti tomu. Keď sa Kotleba stal županom v Banskej Bystrici a vyhral voľby nad nominantom Smeru-SD, tak sa proti nemu spojili takmer všetci poslanci kraja i celá slovenská politická scéna. Už vtedy urobil premiér Robert Fico hrubú chybu, keď začal toto víťazstvo spochybňovať a robiť prekážky novozvolenému predsedovi BBSK. Akosi si nestačil uvedomiť, že nie je premiér len pre stranu Smer-SD, ale je premiér Slovenskej republiky.

Čím vás Kotlebova strana presvedčila?

Svojím programom, ktorý postavil nie proti niekomu, ale za niečo! Napriek tomu, že mu hádzali polená pod nohy, nerezignoval. Porovnal som si to, čo má na webovej stránke, s tým, čo konkrétne robil a na rozdiel od iných to bolo všetko v súlade. Tým ma presvedčil.

Máte osobné vzťahy s predsedom ĽSNS?

Nemám. Nechcem sa angažovať v politike, pretože ako kňaz Katolíckej cirkvi by som to ani nemohol vykonávať.

Na Slovensku sú však kňazi, ktorí sa do politiky miešajú a je im to tolerované…

http://www.extraplus.sk/clanok/nikdy-neuhol

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.