POSLANEC OSUSKÝ ZBIL OBČANA. + Prvý incident na proteste pred Bonaparte: Poslanec SaS stratil nervy, lietali facky!

Skúste si predstaviť, že by niekomu vyťal za nadávky do fašistov Kollár alebo Kotleba – to by bol mediálny škandál

TEXT JÁN ĎURINÍKFOTO TASR/ŠTEFAN PUŠKÁŠDÁTUM 12.07.2016
Keď sa raz spätne pozrieme na to, kto na Slovensku začal novú éru politicky motivovaného násilia, pamätajte si – boli to takzvaní slniečkari. Napriek Vaského táraniu o roxoroch a revolúcii bol prvou známkou reálnej agresivity Lorenzov vandalizmus. Teraz v tom pokračuje Osuský svojím „forhendom“. Vaského som vždy sledoval z recesie, ale na druhej strane som ho roky bral ako istý barometer slobody prejavu.

Kým naňho nikto nevztiahol ruku, mohol som si byť istý, že tu stále existuje istá bariéra elementárnej slušnosti, teda že verejná osoba ani na tú najnižšiu verbálnu podpásovku nezareaguje fyzickým násilím. Predstavte si, že by niekomu vyťal za nadávky do fašistov Kollár alebo Kotleba. Médiá by sa sa postarali o to, aby každý vedel, že jeho čin je odsúdeniahodný, a že človek neschopný ovládnuť svoje elementárne pudy nemá vo vrcholovej politike čo hľadať. Zareagujú takto aj v prípade Petra Osuského?

Pevne verím, že sa nájdu slušní novinári a politici, ktorí toto zbytočné násilie odsúdia. Avšak taký Martin Poliačik ho už stihol pochváliť. Ak bude situácia eskalovať, bude aj on spoluzodpovedný za každú telesnú ujmu, ktorá bude nasledovať Osuského útok na – akokoľvek svojského – občana. Dúfajme, že si z primitivizmu týchto dvoch poslancov SaS nikto nevezme príklad.

Aj ja som si od mnohých liberálov vypočul hojne nadávok a ani raz mi mysľou nepreblesklo reagovať násilím. Dúfam, že Peter Osuský sa za svoj čin ospravedlní; musí si uvedomiť, že zastupuje slovenský ľud a mnohí by sa jeho správaním mohli inšpirovať. Na sociálnych sieťach sa už vyskytli výzvy k nasledovaniu jeho príkladu. A to nám liberálne médiá prorokovali, že násilné maniere prinesie do politiky Kotleba.

http://www.extraplus.sk/clanok/poslanec-osusky-zbil-obcana

 

Prvý incident na proteste pred Bonaparte: Poslanec SaS stratil nervy, lietali facky!

BRATISLAVA – Štvrtý protest za odvolávanie Roberta Kaliňáka prvýkrát priniesol aj násilie! Tzv. „Bonapárty“ poznačil incident, ktorého aktérmi boli poslanec Peter Osuský (SaS) a kontroverzný občiansky aktivista Rudolf Vasky.

Ako prvý o incidente verejnosť informoval Martin Poliačik (SaS) screenshotom Osuského príspevku. „Ale vrieskať na občana Osuského, že je hajzel fašistický, žiada výchovný zákrok. A keďže zo školských lavíc Vasky neúspešne, ale predsa, vyrástol (Julo Satinský tuším o škole vravel, že tam „sa bit nesmí“), tak dostal jednu výchovnú facku forhendom ľavou dlaňou na pravé líce“ napísal Osuský.

Ako ďalej tvrdí, ďalšie rany už nenasledovali, pretože Vasky sa po facke stiahol. Osuský podľa vlastných slov dúfa, že otvorením novej kapitoly vzťahov pochopí, „že aj so šiestimi krížikmi sa od neho nedám urážať a repríza môže prísť pravou dlaňou na ľavé líce, aby ako sa vraví, neokrivel.“
K incidentu sa vyjadrila aj liberálka Lucia Nicholsonová. Tá na proteste kvôli vyšetreniu chýbala, no ku kolegovi sa vyjadrila. Jeho situáciu prirovnala k sebe, keďže ako tvrdí, denne sa potýka s veľkým množstvom nenávistných správ.

„A ja som v tej chvíli veľmi závidela môjmu drahému priateľovi a kolegovi, že jeden podobný občan ako Michal Junas – známy stalker Vasky stál pri ňom dostatočne blizko, aby mu mohol natiahnuť pravačkou po nastavenom líci. Bravo, Peter Osuský.“
O facke sa rozpísal aj Vaskeho spolupracovník, aktivista Martin Daňo. Už vraj videl video incidentu a nešetril tvrdými slovami. „To bola RANA ako z dela! A to len za to, že mu povedal, že je fašista, keď ignoruje genocídu – Osuský sa rozbehol a taký švih dal, že normálny človek by to neustál!“
Na opačnú stranu barikády sa postavil aj Juraj Miškov zo SKOK!u. „Priatelia, „liberáli“. Toto snáď nemyslíte vážne!“ začal svoj príspevok. Podľa jeho slov je jedna vec to, že „Vasky sa správa ako totálny blbec a ťažký blbec“, avšak reagovať na takéto primitívne správanie násilím je iná vec.

Ako pripomína, mal s ním už viacero nepríjemných skúseností, ale nenapadlo mu, aby ho prefackal. „A preto pôjdem (opäť) proti mainstreamu, ktorý mu nadšene tlieska, ale konanie „občana Osuského“ je v mojom svete jednoducho neakceptovateľné. A ani jeho šesť krížikov na chrbte nie je pre tento prípad poľahčujúcou okolnosťou.“

http://www.topky.sk/cl/100535/1560531/Prvy-incident-na-proteste-pred-Bonaparte–Poslanec-SaS-stratil-nervy–lietali-facky-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.