BLÍŽI SA VÝROČIE 100 ROKOV OD ZJAVENÍ PANNY MÁRIE VO FATIME. + Video: Krížová cesta statisícov pútníkov za mier na Ukraine

Rok 2017 sa blíži. 2017 – rok významných výročí:

500 rokov od reformácie,
300 rokov slobodomurárstva,
100 rokov od októbrovej revolúcie v Rusku – ale aj
100 rokov od zjavenia Fatimskej Panny Márie.
Fatima
Zabudnime na jubileá Luthera, slobodomurárskych lóží a Lenina, ktoré by sa mali skôr riešiť ako smútočné obrady. Sústreďme sa skôr na udalosti vo Fatime.

1917 – šesť zjavení Panny Márie vo Fatime, prvé 13. mája 1917 a posledné 13. októbra 1917.

Rok 1917 je predposledným rokom prvej svetovej vojny. Je poznačený krvavými bojmi a veľkými ofenzívami.
Rok 1917 je súčasne aj prevratným osudovým rokom: Dobrý mesiac pred prvým mariánskym zjavením vo Fatime, 6. apríla, vyhlásili USA Nemeckej ríši vojnu a tak vstúpili do prvej svetovej vojny. A 8. apríla prepašovalo nemecké armádne vedenie Lenina z Zürichu do Ruska. Presne mesiac po poslednom mariánskom zjavení vo Fatime začína Lenin ruskú revolúciu, ktorá svet natrvalo zmení.
Dve uvedené udalosti, vstúpenie USA do vojny a ruská revolúcia budú pre vojnu rozhodujúce a v r. 1918 povedú ku koncu prvej svetovej vojny.

13. máj 1917, deň prvého zjavenia Panny Márie vo Fatime, je poznačený pozoruhodnými udalosťami v Moskve, Ríme a vo Fatime samotnej, ako informoval páter Georg Scharf OMI v knihe „Fatima aktuálne“:

„13. máj 1917, Moskva: Deň prvého zhanobenia kostola v predvoji revolúcie!
13. máj 1917, Rím: Eugenio Pacelli, neskorší pápež Pius XII. je na poludnie vysvätený za biskupa, aby potom ako nuncius v náročnej misii bol poslaný do Nemecka ako „posol pokoja“.
13. máj 1917, Fatima: Farár Manuel Marques Ferreira káže na slávnostnej svätej omši o novej encyklike Benedikta XV. Pápež v nej vyzýva svet k modlitbovej krížovej výprave za pokoj na príhovor Božej Matky.

1917 – 2017: Mariánske zjavenia vo Fatime majú od počiatku priam politickú výbušnú silu. V treťom zjavení 13. júla 1917 Božia Matka hovorí o konci vojny, o inej horšej vojne, o Rusku. A túto politickú výbušnú silu má Fatima dodnes, ako to páter Scharf spracoval:

Fatima je a zostáva spočiatku len pútnickým miestom Portugalska. Až neskôr, najmä počas druhej svetovej vojny, a ešte viac po nej, sa zjavenia dostávajú na javisko dejín.
Druhá svetová vojna mnohými ľuďmi otriasla a tak boli ochotní prijímať posolstvo z Fatimy. Občas sa zdalo, akoby ho chcel vypočuť celý svet. No táto ochota pomaly, postupne mizla.
S atentátom na pápeža Jána Pavla II. sa Fatima znova viac dostala do povedomia, krátky čas sa o nej hovorilo. Atentát bol spáchaný, ako vieme, na výročie Fatimy 13. mája 1981 presne v hodinu, v ktorej sa Božia Matka zjavila. Čoskoro však opäť nastalo okolo Fatimy ticho.
V noci na 19. augusta 1991, na výročie štvrtého tamojšieho mariánskeho zjavenia, sa v Rusku začal puč stalinistov. V predvečer sviatku Panny Márie Kráľovnej 22. augusta dostáva svetová verejnosť oslobodzujúcu správu o potlačení puču. Jeľcinovi sa to podarilo s pomocou vysielača, ktorý mu mohla dať k dispozícii nemecká nadácia „Ostpriesterhilfe“ (Pomoc východným kňazom) vďaka nádhernému Božiemu zásahu.
Z vďačnosti dal Jeľcin potom 13. októbra vysielať reláciu o Fatime na 150 televíznych a 350 rozhlasových staniciach. Dostalo sa jej takej odozvy, že 7. novembra – práve na výročie októbrovej revolúcie – reláciu znova odvysielali. Nemecká tlač, aj tá cirkevná, o tom však pomlčala. Napriek mlčaniu zostáva Fatima stále aktuálna.

A čo možno v r. 2017 očakávať? To prirodzene nevieme. A vyjadrovať sa o tom, by jasne prekračovalo historický pohľad. Nech sa však v r. 2017 prihodí čokoľvek, chceme tu písomne zachytiť len tri závery:

– Historický pohľad na mariánske zjavenia vo Fatime nás odvádza od skráteného pozitivistického náhľadu na dejiny a privádza k hlbokému zamysleniu sa nad históriou.
– Mali by sme skúsiť rozpoznávať znamenia doby a viac dôverovať Božej prozreteľnosti. Cirkev nemožno zničiť zvonka a ani zvnútra! Môže sa stať, že bude ako Jób strašne trpieť, ale na konci stojí plnosť života.
– Fatimské posolstvo je v najvyššej miere aktuálne. Boh sa v novšej histórii sotva niekedy tak zreteľne vyjadril, ako sa to stalo vo Fatime. Pomyslime iba na slnečný zázrak. Nemali by sme Fatimu naďalej tak trestuhodne zanedbávať, ako doteraz.

 

Křížová cesta statisíců poutníků za mír na Ukrajině

Image Bída vyhání lidi, aby se vydali na Kyjev! Začne kyjevská vláda do lidí střílet?
Západní média mlčí jako zařezaná. Projděte si videa z on-line sledovaného křížového tažení za mír, které právě probíhá na Ukrajině a je aktualizováno zde .

Těžko říct, zda nakonec dorazí 27. 7. 2016 do Kyjeva milion nebo půldruhého milionu poutníků, kteří se vydali 11. 7. na Křížovou cestu za mír. Proti této mase modlících a zpívajících poutníků, nesoucích v ruce ikony, kříže, obrazy carů a růžence, vazalská vláda pod taktovkou Viktorie Nulandové a spol. těžko něco zmůže.

Co je důležité?

Především, že se sjednotili ortodoxní křesťané obou církví – ukrajinské i ruské ortodoxní církve. Až do roku 1992 existovala na Ukrajině pouze ruská ortodoxní církev. Po úspěšném působení peněz z USA byla nainstalována na Ukrajině ukrajinská ortodoxní církev. Její představitelé, spolupracující s kyjevskými pučisty ji vyhlásili „za jedinou svatou“.

Po puči v roce 2014 zašly události dokonce tak daleko, že ukrajinský patriarcha vyzval Ukrajince, aby zabíjeli obyvatele Donbasu, poněvadž jsou to spojenci samotného satana. Pikantní je, že on sám pochází také z Donbasu. V roce 2014 letěl do Washingtonu a žádal od Spojených států zbraně, aby mohli být zlikvidováni obyvatelé Donbasu. Hecoval proti ruské ortodoxní církvi, mnoho kněží a mnichů bylo povražděno a kostely poničeny.

Ke zvratu došlo poté, co se na jaře uskutečnilo setkání představitelů obou církví s Vladimirem Putinem. Co jim řekl, nevíme.

Jedno je jisté: Kyjevská vláda je v pěkné kaši. Na sociálních sítích pravých extremistů se šíří výzvy k zabíjení poutníků. Aktuálně se na Kyjev šíří proudy poutníků ze tří stran:

Křížová cesta 1: Charkov – Poltava – Kyjev

Křížová cesta 2: Pochajiv – Rovno – Žitomir – Kyjev

Křížová cesta 3: Oděsa – Uman – Kyjev

S každým kilometrem proud sílí. Někteří lidé stojí na chodnících se slzami v očích, jiní si berou ruksaky a přidávají se.

Podle zdroje na quer-denken kyjevská vláda vyhlásila pohotovost pro Národní gardu a stahuje část vojska z Donbasu. Těžko věřit, že by vojáci začali do poutníků střílet, spíše je pravděpodobné, že se přidají na jejich stranu. Nyní pochodují za mír a skutečnou demokracii statisíce lidí, které nikdo neplatí jako na Majdanu, kam byli posláni v Polsku vycvičení a USA a EU financovaní extremisté, kteří usínající Majdan probudili střelbou do vlastních řad, aby mohl být svržen Janukovyč.

Jsou snad tito všichni poutníci Putinovými agenty a jsou zaplaceni? Připravme se na reakce mediálních prestitutek.

A vy, všichni západní křesťané, se také probuďte a žádejte mír a odstoupení všech válečných štváčů, kteří nás chtějí poslat na jatka III. světové války!

http://news.e-republika.cz/article3653-K%C5%99i%C5%BEova-cesta-statisic%C5%AF-poutnik%C5%AF-za-mir-na-Ukrajin%C4%9B

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.