Chudoba na Slovensku: Takmer polovica ľudí si nemôže dovoliť letnú dovolenku

Politici a médiá často cez propagandistické reklamy sa snažia presvedčiť ľudí na Slovensku, že sa majú dobre a že majú dosť peňazí na dôstojný život. Najnovší prieskum však hovorí niečo iné a väčšina Slovákov si nemôže finančne dovoliť ani jednu letnú dovolenku.

pracujuca chudoba
Po prevrate v roku 1989 často zaznievali argumenty, že konečne budú môcť ľudia cestovať. Bola to dobrá myšlienka ísť do zahraničia bez obavy zo zastrelenia na hraniciach. Dnes po 27 rokoch však realita je taká, že si to takmer polovica ľudí nemôže finančne dovoliť. Informoval o tom denník Plus jeden deň s odvolaním sa na portál platy.sk

Najviac si dovolenku môžu dovoliť ľudia žijúci v Bratislavskom kraji a to 48%, 30% si ju nemôže dovoliť a 22% ľudí nevedelo odpovedať. Čím ďalej na východ, tým je dovolenkujúcich ľudí menej. Najhoršie je na tom Prešovský kraj, v ktorom si letnú dovolenku môže dopriať len 37% ľudí, zatiaľčo peniaze na dovolenku nemá až 43% obyvateľov a 20% nevedelo odpovedať na otázku.

Celkovo si na Slovensku môže dovoliť dovolenku 43% ľudí, ostatní sa na dovolenku nechystajú, alebo nevedeli odpovedať. Ako dôvod neplánovania žiadnej dovolenky väčšina Slovákov uviedla nedostatok peňazí. Tí viac bohatí uviedli nedostatok času.

pracujuca chudoba 2

Prieskum taktiež ukázal, že takmer polovica dovolenkujúcich preferuje dovolenku pri mori. Takmer 30% zas preferuje dovolenku v Slovenských horách. Práve túto možnosť využívajú hlavne ľudia s príjmom nižším než 600 eur mesačne.

Samuel Gdovin

http://www.hlavnespravy.sk/chudoba-na-slovensku-takmer-polovica-ludi-si-nemoze-dovolit-letnu-dovolenku/809484

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.