Útok vo Francúzsku: Matka a tri dcéry pobodané za vyzývavé oblečenie! + Francúzsko znovu na nohách: V hoteli sa zabarikádoval ozbrojený šialenec

ŠOKUJÚCE Útok na dovolenke vo Francúzsku: Matka a tri dcéry pobodané za vyzývavé oblečenie!
GAP – Ďalší brutálny incident vyšetrujú francúzski policajti. V obľúbenom meste turistov zaútočil v utorok ráno šialenec nožom na mamu a jej tri dcéry. Dôvod jeho otrasného konania šokuje.

Incident sa stal vo francúzskom mestečku Garde-Colombe v regióne Hautes-Alpe v apartmánovom komplexe. Podľa medializovaných informácií muž (37) útočil pri raňajkách kvôli tomu, že dievčatá (8,12,14) a žena (46) boli sporo oblečené.

Nič netušiacu mamu bodol do hrudníka. Dievčatám zasadil rovnako bodné rany. Najťažšie zranenia utrpela najmladšia zo sestier. Dievčatko (8) museli záchranári v ohrození života vrtuľníkom transportovať do nemocnicev Grenobli. Má prepichnuté pľúca. Mama s ostatnými dvomi dcérami skončila v nemocnici v meste Gap, ich životy nie sú ohrozené.

Útočník je zadržaný

Páchateľa identifikovali ako Mohameda B., marockého pôvodu. Z miesta činu utiekol, no mužom zákona sa ho podarilo dolapiť. „Jeho motív je zatiaľ neznámy,“ povedal pre agentúru AFP prokurátor Raphael Balland a doplnil: „Žiadne nábožensky motivovaná heslá pri útoku nevykrikoval.“ Útočník je vo väzbe. Zástupca provincie, kde sa incident stal Amaury Navarranne pre ledauphine.com uviedol, že konanie muža bolo jednoznačne nábožensky motivované.

Útočiaci psychopat trávil so svojou rodinou dovolenku v rovnakom komplexe ako rodina, ktorú napadol. Svedkovia pre francúzsky denník leparisien uvideli, že muž sa so svojou ženou hádal, v dovolenkovom komplexe boli aj so svojimi dvomi deťmi. Keď sa o incidente dozvedela žena útočníka, skončila v slzách.

V apartmánoch, kde sa incident stal, zasahuje lekár a psychológovia. Prítomní utrpeli obrovský šok. V komplexe je momentálne ubytovaných 180 dovolenkujúcich.

http://www.topky.sk/cl/11/1562169/SOKUJUCE-Utok-na-dovolenke-vo-Francuzsku–Matka-a-tri-dcery-pobodane-za-vyzyvave-oblecenie-


Francúzsko znovu na nohách: V hoteli sa zabarikádoval ozbrojený šialenec

BOLLENE – Ozbrojený muž sa podľa správ polície ukrýva v hoteli v meste Bollene na juhu Francúzska. Informovala o tom v utorok hovorkyňa miestnej policajnej prefektúry, citovala ju agentúra Reuters.

Muž je pravdepodobne ozbrojený nožom a nie je vylúčené, že by mohol mať pri sebe aj výbušniny. Ilustračné foto. Zdroj:Shutterstock
„Nepríčetný muž sa ukrýva v hoteli Formule 1,“ uviedla policajná hovorkyňa. Francúzska polícia podľa jej slov na mieste momentálne zasahuje.

Otvorené kaviarne, zástavy na pol žrde. Život na promáde v Nice sa vracia do normálu
Podľa iného policajta je muž pravdepodobne ozbrojený nožom a nie je vylúčené, že by mohol mať pri sebe aj výbušniny. Motív jeho činu doposiaľ nie je známy.
Hotel, ktorý patrí k medzinárodnému reťazcu lacných motelov, preventívne evakuovali.

http://aktualne.atlas.sk/zahranicie/europa/vo-francuzskom-hoteli-ukryva-ozbrojeny-muz-je-vraj-nepricetny.html

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.