Do kostola vo Francúzsku počas omše vtrhli ozbrojenci, kňaza podrezali. + Kollár ostro zaútočil na Kisku a jeho hovorcu. Označil ich za “blbcov”

ONLINE Bol to teroristický útok, Daeš podrezáva už aj v Európe: Naši dvaja vojaci zaútočili v kostole!
ROUEN – Dvaja ozbrojení muži prepadli kostol v severnom Francúzku. Výsledkom tejto tragédie je mŕtvy kňaz a ťažko zranená mníška. Útočníci patrili pod organizáciu Islamský štát. Najvyšší predstavitelia sa búria proti ohavným činom.

Sledujte NAŽIVO

14:34 Daeš sa cez svoju tlačovú agentúru k útočníkom prihlásil. Boli to naši dvaja vojaci!

14:20 Jeden z útočníkov bol v minulosti uväznený a patril pod dohľad bezpečnostných zložiek z dôvodu, že sa v roku 2015 snažil dostať do Sýrie. Na sebe mal mať elektronický náramok, ktorý mal sledovať jeho pohyb.

14:16 Hollande prehlásil, že útočníci patrili k organizácii Islamský štát.

14:15 Jeden z útočníkov údajne kričal „Daeš“

Streľba v Berlíne

13:50 Nemecké médiá hlásia streľbu v berlínskej nemocnici. Podľa prvotných informácii útočník zavraždil lekára. Následne zbraň otočil proti sebe a vystrelil.

Hollande sa vyjadril k neštastiu v kostole

13:40 Hollande súcití s rodinou dnes zavraždeného kňaza. Poďakoval policajtom a záchranárom za ich prácu. A dodal: „Musíme viesť vojnu proti islamskému štátu všetkými prostriedkami.“

13:19 Podľa francúzskeho ministerstva vnútra má byť ťažko zranenou rukojemníčkou žena.

13:16 Niektorí veriaci si kňaza Jacquesa Hamela pamätali ešte z detsva.

ONLINE Bol to teroristický
13:11 Kostol, v ktorom sa rukojemnícka dráma odohrala. Francúzski katolíci sú zdesení.

ONLINE Bol to teroristický
13:04 Cesty v blízkosti kostola polícia zablokovala.

ONLINE Bol to teroristický
13:01 Motív činu je zatiaľ neznámy, uvažuje sa však o teroristickom charaktere útoku.

13:00 Francúzsky premiér Manuel Valls čin ostro odsúdil. Podľa neho išlo o barbarský útok, ktorý zranil celé Francúzsko a všetkých katolíkov. Premiér vyhlásil, že v reakcii na čin stojí celé Francúzsko pohromade.

12:57 Zavraždený Jacques Hamel pôsobil ako farár 20 rokov.

ONLINE Bol to teroristický
12:55 Podľa vyšetrovateľov aktuálne prebieha identifikácia páchateľov.

12:54 Najnovší útok vo Francúzsku odsúdil aj Vatikán a označil ho za „barbarskú vraždu“.

12:52 Celková bilancia obetí hovorí o jednom mŕtvom a troch zranených, z ktorých jeden stále bojuje o život.

ONLINE Bol to teroristický
12:37 Útočníci vtrhli do kostola zadnými dverami.

12:32 Napadnutým a zabitým kňazom má byť podľa informácií na Twitteri 84-ročný Jacques Hamel (na fotografii vpravo).
KRÁTENÉ

http://www.topky.sk/cl/11/1563689/ONLINE-Bol-to-teroristicky-utok–Daes-podrezava-uz-aj-v-Europe–Nasi-dvaja-vojaci-zautocili-v-kostole-

 

Kollár ostro zaútočil na Kisku a jeho hovorcu. Označil ich za “blbcov”

Líder strany Sme rodina, Boris Kollár sa ostro pustil do prezidenta Kisku

Začiatkom minulého víkendu sa odohral v Mníchove útok v nákupnom centre. O život prišlo 10 ľudí. K útoku sa vyjadril Kollár aj jeho stranícky kolega Pčolinský, avšak Kollár sa ostro pustil do vyjadrenia prezidenta Kisku. Prezidenta dokonca označil za blbca.

Peter Pčolinský na Facebooku napísal:

“Žiadateľ o azyl zo Sýrie vraždil v Nemecku mačetou… Áno, vážení, opäť tá islamistická banda zabíjala v Európe. Máme to tu každý deň!!!” Pčolinský predpovedá, že to, čo zažívame dnes, je ešte nič oproti tomu, čo nás ešte len čaká.

“Pred rokom mi nadávali, že upozorňujem na imigrantov a dnes mi nadávajú, že ich nazývam pravým menom. Je to hrozba, ktorá sa šíri Európou. Ak sa európske elity nespamätajú, tak na dnešnú dobu budeme spomínať ako na zlatý vek, kedy sme sa ešte nebáli chodiť po ulici…”

Kollár označuje týchto útočníkov za ”degešov”, a podľa neho sa dá podobným útokom zabrániť len tak, že migrantov by sme mali tvrdo odmietnuť.

“Mne sa k tomu už ani vyjadrovať, pozrite sa na toho degeša s bradou, včera ešte zabíjal za IS, a dnes žiada o azyl! Degeš si myslí že aj tu si zoberie mačetu a poseká koho chce, ako sa tomu brániť ? No ani jedného sem nevpustiť! Im je toto prirodzené! Zamestnáte pedofila v detskej škôlke? Asi nie, tak ani toto by sme nemali robiť! Proste tvrdo odmietnuť a nevpustiť.”

“Vy ste sa v tom paláci už vážne s koňom zrazili?”

Prezident Andrej Kiska, vyjadril na Facebooku, úprimnú sústrasť pozostalým po obetiach. Vo svojom vyjadrení Kiska píše: “Teroristi, chorí jednotlivci šíria strach po Európe. Obhajujúc sa často náboženstvom, ventilujú svoju vlastnú frustráciu, nenávisť, neschopnosť žiť v modernom, vyspelom svete”- Kvôli tomuto výroku sa však do neho ostro pustí líder strany Sme rodina, Boris Kollár.

“Musím sa smiať, Bútora opäť nesklamal, že pomätení jednotlivci, haha, vy ste sa v tom paláci už vážne s koňom zrazili? Či si myslíte, že národ je vypatlaný a všetci sme ovce, ktoré tomuto vašemu bludárstvu veria?” Podľa Kollára, nám takýmito činmi vyhlasuje Islamský štát, vojnu.

V závere svojho príspevku, Kollár ešte označil prezidenta spolu s jeho hovorcom za blbcov: “V tomto kontexte a s vaším názorom vyzeráte, pán prezident aj s Bútorom, ako dvaja pomätení blbci, prosím, prestaňte to robiť, lebo si vás ľudia nebudú môcť vážiť.”

Samuel Poništ

http://www.hlavnespravy.sk/kollar-ostro-zautocil-na-kisku-a-jeho-hovorcu-oznacil-ich-za-blbcov/812497

 

Šialenstvo v Európe: V berlínskej nemocnici sa strieľalo, lekár je v kritickom stave, útočník sa zastrelil
Lekár je v kritickom stave po tom, čo naňho dnes o 13.tej hodine strieľal atentátnik, ktorý následne zastrelil aj seba v priestoroch univerzitnej kliniky Benjamina Franklina v Berlíne. Na mieste činu zasahuje špeciálne komando, zatiaľ vraj nemožno hovoriť o teroristickom pozadí.

Podľa najnovších informácií polície bol lekár postrelený údajne pacientom, ktorý následne obrátil zbraň proti sebe. Lekár je v kritickom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti. Zranený lekár pracoval v nemocnici v oblasti dentálnej chirurgie.

Polícia tvrdí, že situáciu má v súčasnosti pod kontrolou, oblasť bola zabezpečená. Avizovala, že už nehrozí nebezpečenstvo. Predstavitelia tiež uviedli, že terorizmus pravdepodobne nie je v pozadí tohto útoku. V oblasti však naďalej operuje protiteroristická jednotka.

Budova nemocnice ostáva evakuovaná.

http://www.hlavnespravy.sk/sialenstvo-v-europe-utocnik-pacient-v-berline-postrelil-lekara-nasledne-zastrelil-seba/812737

 

Nemecká vláda uvažuje po útokoch o novej bezpečnostnej koncepcii, využije dobrovoľné hliadky

Po krvavých útokoch v nemeckých mestách Würzburg, Mníchov, Reutlingen a Ansbach uvažuje spolková vláda o novej národnej bezpečnostnej koncepcii. Tá počíta s tým, že v prípade potreby by polícii pomáhali “záložníci”, napísal vo svojom dnešnom vydaní bulvárny denník Bild s odvolaním sa na informácie z vládnych zdrojov.

Ako “záložníci” by podľa Bildu pripadali do úvahy dobrovoľníci s vojenským alebo policajným výcvikom. Vzorom by mohla byť Národná garda v USA, ktorú tvorí niekoľko sto tisíc ľudí a je nasadzovaná pri nepokojoch, v prípade katastrof ako vnútorná rezerva či v ozbrojených konfliktoch doma aj v zahraničí, ale aj záložníci vo Francúzsku alebo vo Veľkej Británii.

Kriminalista a bývalý dolnosaský minister spravodlivosti Christian Pfeiffer pripúšťa, že “spúšťacím momentom” pre páchateľa najnovšieho útoku v Ansbachu mohla byť intenzívna medializácia násilných činov v Nice (31-ročný Tunisan tam 14. júla vrazil do davu a zabil 84 ľudí), Würzburgu (vo vlaku medzi Treuchlingenom a Würzburgom útočil sekerou a nožom 17-ročný žiadateľ o azyl z Afganistanu, zranil päť ľudí, policajti ho zastrelili) a Mníchove (18-ročný mladík s nemecko-iránskym občianstvom zastrelil v obchodnom centre deväť ľudí a potom seba).

“Intenzita médií má pre týchto ľudí, ktorí balansujú na hrane, zosilňujúce účinok,” povedal Pfeiffer agentúre DPA. Útok v bavorskom meste Ansbach, kde sa pred vstupom na hudobný festival odpálil 27-ročný sýrsky utečenec, nebola teda podľa neho náhoda.

Európsky policajný úrad Europol odhaduje, že v Európe sa nachádza niekoľko stoviek potenciálnych islamistických teroristov. Ide o radikalizovaných občanov krajín Európskej únie, ktorí bojovali v Sýrii alebo v Iraku v radoch tzv. Islamského štátu a teraz sa vrátili domov, uviedol Europol pre dnešné vydanie novín Neue Osnabrücker Zeitung.

Podľa Europolu sa momentálne nachádza najmä v Sýrii a Iraku asi 5000 bojovníkov z krajín EÚ. Približne 1500-1800 sa vrátilo domov, no mnohí z nich nemajú v úmysle spáchať teroristické útoky a ani ich nie sú schopní vykonať. “Stále však zostávajú stovky potenciálnych teroristov, ktorí predstavujú hrozbu pre bezpečnosť v Európe,” konštatoval Europol.

http://www.hlavnespravy.sk/nemecka-vlada-uvazuje-po-utokoch-o-novej-bezpecnostnej-koncepcii/812465

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.