Dúhová vlajka rozhnevala politikov: Podľa Fica je to neprípustné, Danko žiada vysvetlenie. + Bavorský premiér odmietol Merkelovej politiku otvorených dverí

Dúhová vlajka rozhnevala politikov: Podľa Fica je to neprípustné, Danko žiada vysvetlenie

BRATISLAVA – Slovenská národná strana (SNS) „dôrazne protestuje proti záštite Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR nad Dúhovým pochodom 2016, ktorý sa koná dnes v Bratislave. Predseda SNS Andrej Danko požiadal ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka o okamžité vysvetlenie“, informovala o tom tlačová tajomníčka SNS Zuzana Kohútková.

Líder národniarov a taktiež predseda Národnej rady SR Andrej Danko vyjadril „hlboké sklamanie nad konaním štátneho tajomníka MZVaEZ SR a splnomocnenca vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivana Korčoka“. Podľa informácií webstránky organizátorov akcie Dúhový PRIDE Bratislava 2016 sa táto akcia oficiálne koná pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade EÚ, pripomína SNS v tlačovej správe.

Andrej Danko je zároveň rozhorčený „nad súkromnou iniciatívou veľvyslanca SR v Maďarsku Rastislava Káčera, ktorý počas festivalu LGBTI v Budapešti vyvesil na budove veľvyslanectva dúhovú zástavu“. SNS pripomína, že veľvyslanci sú zástupcami ministerstva zahraničných vecí a akákoľvek takáto iniciatíva je pochopiteľne spájaná s oficiálnym postojom ministerstva. „V kontexte oboch po sebe nasledujúcich chýb zástupcov MZVaEZ SR vyzval predseda Slovenskej národnej strany ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka o okamžité riešenia a personálne opatrenia a stiahnutie súčasného veľvyslanca SR z Maďarska“, dodáva sa v tlačovej správe.

Protest proti vyveseniu dúhovej vlajky na budove slovenského veľvyslanectva v Budapešti na podporu maďarského LGBTI pochodu vyjadrili v piatok 29. júla aj občianski aktivisti a spoluorganizátori Národného pochodu za život. Ako informoval Tomáš Kováčik, spoluorganizátor referenda o ochrane rodiny, protest vyjadrili v otvorenom liste premiérovi a ministrovi zahraničných vecí, ktorý podporilo viac ako 7 300 ľudí. Ministerstvo v odpovedi podľa Kováčika uviedlo, že budapeštianska ambasáda konala na vlastnú päsť a do budúcna budú naše zastupiteľské úrady musieť podobné kroky vopred konzultovať s ministerstvom zahraničia.

Pochody dnes prebiehajú v Bratislave

Bratislava sa je dnes dejiskom celkovo troch pochodov. Ústredným je Dúhový PRIDE Bratislava 2016, ktorý sa začal o 13:00 na Hviezdoslavovom námestí. Po vystúpeniach hostí sa samotný pochod mestom začal okolo 14:00. Akciu organizujú občianske združenia zastupujúce LGBTI menšinu – Queer Leaders Forum a Iniciatíva Inakosť a tiež Nomantinels, bratislavské queer divadlo (divadlo venujúce sa rodovej problematike, napríklad téme homosexuality v tradičnej spoločnosti, pozn. redakcie).

Dúhový PRIDE Bratislava 2016 nadväzuje na kampaň Životné partnerstvo, ktorej odkazom je „Chceme sa brať! Vážne!“. Medzi hlavné ciele akcie patrí zviditeľnenie LGBTI ľudí, ktorí chcú mať rovnakú príležitosť na šťastný život ako všetci ostatní, upozornenie na prekážky, ktoré LGBTI ľudia zažívajú, a ponúknuť riešenia ako aj uzákonenie partnerských zväzkov ľudí rovnakého pohlavia, aby mohli žiť svoj život dôstojne, bezpečne a v núdzi sa o seba navzájom postarať. Na podujatie Dúhový PRIDE reagujú ďalšie dva.

Prvý organizovaný stranou Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko pod názvom „Protest proti pochodu úchylákov v Bratislave“ sa začal o 12:00 na železničnej Hlavnej stanici a bez výtržností sa skončil pred 14:00 na Rybnom námestí. Člen Kotlebovej strany Marián Mišún, ktorý pôsobí ako asistent poslanca NR SR za túto stranu Milana Beluského, na jeho začiatku uviedol, že ide o spontánne zhromaždenie ľudí a tiež petičnú akciu za vystúpenie Slovenska z EÚ. Druhý pochod, ktorý pripravila iniciatíva Hrdí na rodinu, sa začína o 15:00 pred Národnou radou (NR) SR. Jeho účastníci chcú vytvoriť reťaz od parlamentu smerujúcu dolu z hradného kopca – cez Zámockú ulicu, Michalskú bránu až po Hlavné námestie.

Dúhová vlajka rozhnevala politikov:
Podľa premiéra je to neprijateľné

Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) dnes kritizoval vyvesenie dúhovej vlajky na budove veľvyslanectva SR v Maďarsku počas festivalu LGBTI v Budapešti. Podľa neho je Slovenská republika demokratická krajina, ktorá nie je viazaná na žiadnu ideológiu, náboženstvo a ani nepreferuje žiadne skupiny obyvateľov. Premiér preto očakáva, že predstavitelia Slovenskej republiky, vrátane veľvyslancov SR v zahraničí, budú tento fakt potvrdený Ústavou SR rešpektovať.

„V tejto súvislosti predseda vlády SR Robert Fico považuje za neadekvátne a neprijateľné, aby na budove zastupiteľstva Slovenskej republiky v zahraničí okrem vlajky Slovenskej republiky a Európskej únie boli vyvesené akékoľvek iné vlajky alebo znaky podporujúce ktorúkoľvek ideológiu, náboženstvo alebo minoritné skupiny ľudí, ako tomu bolo v prípade Zastupiteľstva SR v Budapešti, kde veľvyslanec na budovu vyvesil dúhovú vlajku,“ uviedol tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. Fico zároveň očakáva od Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, že podobným neprijateľným excesom bude predchádzať.

http://www.topky.sk/cl/100535/1564825/Duhova-vlajka-rozhnevala-politikov–Podla-Fica-je-to-nepripustne–Danko-ziada-vysvetlenie

 

Protestná akcia proti pochodu úchylákov v Bratislave

V sobotu 30. júla 2016 sa v Bratislave konal tzv. Dúhový pochod – karneval duševne narušených úchylákov predvádzajúcich sa pred mestom a kamerami. Hoci sa táto akcia snaží maskovať za lásku a toleranciu, v skutočnosti je len propagáciou toho najťažšieho egoizmu do seba zahľadených sebcov hľadajúcich nové spôsoby ukájania. Slušných homosexuálov, úprimne si uvedomujúcich svoju sexuálnu dezorientáciu, by ste tam hľadali márne. Takí sa totiž nepotrebujú verejne prezliekať za princezné a predvádzať pred novinármi. Asi nikoho už neprekvapí, že toto nechutné verejné divadlo podporovalo takmer 40 rôznych mimovládnych organizácií a veľvyslanectiev západných štátov, na čele s ambasádou USA.

Tento rozmach úpadku nenechal chladných ani členov ĽS Naše Slovensko, ktorí už dávno prehliadli homoloby tiahnucu k nám z Európskej únie. Naši členovia preto na rovnaký deň operatívne pripravili akciu zameranú na hromadný zber podpisov pod petíciu za vyhlásenie referenda o vystúpení z EÚ a NATO. Urobili tak úplne spontánne, pretože sa už nedokážu pozerať na to, ako sa nám EÚ stále snaží nahovoriť, že ľudia, ktorí sa ráno zobudia ako muž a večer zaspávajú ako žena sú úplne v poriadku. Že adopcia detí dvoma chlapmi je normálna. Dnes sa na Západe tvária, že homosexualita je niečo, na čo treba byť hrdý. Je však len otázkou času, kedy sa svojich práv začnú dožadovať aj ostatné „diskriminované“ skupiny – pedofili, zoofili a možno aj nekrofili. Sociálni inžinieri zo Západu sa snažia za každú cenu rozbiť tradičnú rodinu, pretože tá je najsilnejšou duchovnou bunkou spoločnosti. A to páni z korporácií nepotrebujú. Potrebujú morálne vyprahnutých konzumentov s čo najvyššími materiálnymi potrebami.

Petičná akcia, zorganizovaná ako protest proti pochodu úchylákov, sa začala na Hlavnej stanici v Bratislave. Policajti síce museli na príkaz „zhora“ legitimovať každého účastníka našej akcie, ale duchom a zdravým rozumom boli väčšinou na našej strane. Kiežby takto mohli chrániť hranice Slovenskej republiky a nevpustili sem žiadneho nelegálneho imigranta. Za sprievodu polície dav pokračoval cez Štefánikovu ulicu a Hodžovo námestie až na Hviezdoslavovo námestie, ktoré však bolo kompletne zatarasené políciou.

Petičnú akciu spojenú s prechádzkou nakoniec ukončil poslanec NR SR Ján Kecskés symbolicky pri Dóme sv. Martina, ktorý je jednou z najväčších duchovných a historických dominánt nášho hlavného mesta. Okrem Jána Kecskésa sa na petičnej akcii zúčastnili aj ďalší dvaja poslanci NR SR za ĽS Naše Slovensko – Stanislav Drobný a Juraj Kolesár. Ostatné politické strany už tradične nezmohli na nič.

Bc. Ján Kecskés, poslanec NRSR

http://www.naseslovensko.net/nasa-praca/protestna-akcia-proti-pochodu-uchylakov-v-bratislave/

 

Nezvládneme to, odkázal Merkelovej bavorský spojenec
Bude musieť nemecká kancelárka Angela Merkelová hľadať nových spojencov? Na političku zaútočil bavorský premiér Horst Seehofer. Šéf Kresťansko-sociálnej únie (CSU) kritizuje Merkelovú za jej postoj k utečencom. Kancelárka je pritom ako predsedníčka Kresťanskodemokratickej únie (CDU) hlavnou Seehoferovou politickou partnerkou.
Bavorský premiér odmietol Merkelovej politiku otvorených dverí voči utečencom. „Pri najlepšej vôli sa nemôžem stotožniť s frázou: Dokážeme to,“ citovala agentúra Reuters Seehofera.
12047095_10200841564357732_5754523411469366016_n
Konzervatívny politik narážal na najznámejšie Merkelovej slová, ktoré vyslovila v súvislosti s utečeneckou krízou. Kancelárka vlani vyhlásila, že Nemecko zvládne nápor utečencov. Vlani ich do krajiny prišlo viac ako milión. Merkelová však opakuje: Dokážeme to.

Veľký problém
Nie je to prvý raz, čo Seehofer bojuje s kancelárkou. Bavorsko prijalo veľkú časť utečencov, ktorí prišli najmä zo Sýrie, z Iraku a Afganistanu. Situácia v Nemecku je mimoriadne napätá po sérii júlových útokov. Viaceré z ich spáchali azylanti. K dvom sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS).
Seehofer tvrdí, že na možné nebezpečenstvo upozorňoval. „Všetky naše predpovede sa ukázali správne. Problém je príliš veľký a pokusy nájsť riešenie neboli doteraz uspokojivé. Obmedzenie migrácie je podmienkou bezpečnosti pre krajinu,“ vyhlásil Seehofer, ktorý tvrdí, že nechce roztržku s Merkelovou.

„Nie je veľmi pravdepodobné, že CDU a CSU nájdu spoločné stanovisko, týkajúce sa migrácie, integrácie a bezpečnosti, po teroristických útokoch, z ktorých sa viaceré stali v Bavorsku,“ reagoval pre Pravdu nemecký politológ Florian Hartleb.

„CSU útočí na Merkelovú za jej ústretové postoje k utečencom už mesiace. Útoky teraz ešte zranili hrdosť Bavorska, ktoré si zakladá na bezpečnosti a politike práva a poriadku,“ pripomína odborník.

Seehofer sa dištancoval od Merkelovej vety ‘Dokážeme to’
Merkelovej sa po Seehoferových slovách zastal Thomas Oppermann, šéf parlamentnej frakcie sociálnych demokratov, ktorí sú s CDU/CSU vo veľkej koalícii. „Myslím si, že tieto vyjadrenia sú úplne mimo, je to rozdúchavanie starej kontroverzie,“ povedal politik SPD pre nedeľník Bild am Sonntag. „Mali by sme si dávať pozor, aby sme nesadli na lep IS a nehádzali do jedného vreca moslimov, utečencov a teroristov,“ vyhlásil Oppermann.

Šéf CSU Seehofer sa však môže vo svojich vyjadreniach opierať aj o pocity verejnosti. Podľa posledného prieskumu agentúry YouGov si totiž až dve tretiny Nemcov myslia, že krajina migráciu nedokáže zvládnuť. Menej ako štvrtina stále súhlasí s Merkelovej slovami. Tri štvrtiny Nemcov zároveň očakávajú ďalšie teroristické útoky.

Budúcoročné voľby
Po útokoch sa tiež mierne zdvihla popularita protiimigrantskej Alternatívy pre Nemecko (AfD). Podľa výskumu Bild am Sonntag by ju teraz volilo 12 percent Nemcov. Predošlý prieskum jej nameral 10 percent.
AfD však už bola aj na 15 percentách. Merkelovej CDU by teraz volilo 35 percent Nemcov, jej koaličného partnera SPD 23 percent. Zelených podporuje 11 percent voličov a Ľavicu deväť percent.

Voľby sa v Nemecku sa majú konať na budúcu jeseň. Je jasné, že utečenecká kríza bude mať na výsledky vplyv. Cez víkend vyšlo do ulíc Berlína niekoľko tisíc ľudí, ktorí požadovali, aby Merkelová odstúpila. Demonštrácia na podporu migrantov však bola podľa agentúry DPA rovnako početná.

Nemecko momentálne prijíma oveľa menej migrantov ako vlani. No krajina rieši, ako bude spoločnosť schopná integrovať tých, čo prišli. Štátny tajomník ministerstva financií Jens Spahn tvrdí, že migranti sa musia viac snažiť, aby zapadli.

„Už dávno sme mali zakázať zahaľovanie celého tela, nikáb a burku,“ povedal pre denník Die Welt politik z CDU. „Vnímam to tak, že sme pred rokom všetci podcenili, čo k nám príde s týmto veľkým utečeneckým a migračným pohybom,“ vyhlásil Spahn.

Podľa šéfa berlínskeho Inštitútu pre globálnu verejnú politiku Thorstena Bennera však nie je celkom pravdou, že Merkelová nič na svojom prístupe k migrácii nezmenila. „Aj na poslednej tlačovej konferencii predstierala, že všetko je rovnaké ako minulý rok. Pritom opak je pravdou.

Merkelová sa viac sústredila na zníženie počtu utečencov a ochranu vonkajších hraníc únie,“ uviedol pre Pravdu Benner. „Achillovou pätou Merkelovej však je, že nie je identifikovaných 150-tisíc migrantov, ktorí prišli do Nemecka minulý rok. Prispieva to k pocitu, že štát stratil kontrolu a v prípade ďalších útokov to bude veľký problém,“ tvrdí Benner.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/400670-nezvladneme-to-odkazal-merkelovej-bavorsky-spojenec/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.