Šéfka Femen roztrhala Bibliu počas turné v Texase

S požehnaním prezidenta Hollanda sa Ševčenková dokonca stala tvárou Marianny na známkach
Radikálne feministické hnutie Femen, ktorého tvárou je Inna Ševčenková, sa vo Francúzsku neteší veľkej obľube. Francúzi nemilo niesli zneuctenie slávneho parížskeho symbolu katedrály Notre Dame a neskôr chrámu Ste Madeleine. Inna Ševčenková, ktorá ušla do Francúzska, aby sa vyhla trestnému stíhaniu vo svojej vlasti po tom, čo verejne spílila kríž symbolizujúci milióny obetí Stalinom riadeného hladomoru, jej bol vo Francúzsku udelený politický azyl.

S požehnaním prezidenta Hollanda sa Ševčenková dokonca stala tvárou Marianny

Sevcenkova

(francúzskeho štátneho symbolu) na známkach. Denník Le Figaro uverejnil otvorený list prezidentovi, v ktorom ho vyzývajú na stiahnutie uvedenej známky.

Otázky vzbudzuje aj financovanie hnutia. Ozvali sa mnohí politici, ktorí požadovali objasniť, odkiaľ pochádzajú finančné zdroje hnutia (napr. miestnosti v ktorých ma hnutie sídlo, sú financované parížskou radnicou). Ševčenková na svojom profile uviedla, že má skompletizované všetky doklady k tomu, aby mohla požiadať o sociálne dávky, čo vzbudilo u francúzskych daňových poplatníkov nevôľu, vzhľadom na hore uvedené aktivity hnutia. Ševčenková následne vyhlásila, že hnutie je financované zo súkromných zdrojov-darov, podporovateľov. Pred niekoľkými týždňami prebehla v Paríži demonštrácia, ktorej účastníci požadovali rozpustenie hnutia.

Žene, ktorá získala vo Francúzsku politický azyl, vystavili zodpovedné štátne orgány cestovné doklady, takže Ševčenková sa minulý týždeň mohla vybrať na návštevu USA. Prioritným cieľom bol Texas, kde Femen protestovali proti sprísneniu potratovej legislatívy v danom štáte (v USA sa vykoná ročne zhruba 1,2 mil. potratov, čo je cca 40% z celkového počtu tehotenstiev).
Symbolicky, na medzinárodný deň žien sa Ševčenková nechala nafilmovať s texaskou zástavou, na ktorej bolo napísané: “potrat je posvätný“ a s nápisom na nahom hrudníku: “vaša biblia nekontroluje moju vagínu“. Potom pred očami zúčastnených reportérov roztrhala bibliu. Išlo o vydanie, ktoré je v USA bežne k dispozícii v zásuvkách nočných stolíkov v hoteloch.

To, že hnutie Femen bojuje za právo zabíjať nenarodené deti, je známe. Známe je aj to, že všetky tri monoteistické náboženstvá majú na otázku potratov rovnaký názor, považujú ho za zlo a zabitie nevinnej ľudskej bytosti, avšak protesty Femen sú takmer výlučne zamerané proti kresťanstvu. Hnutie má takisto veľmi pozitívny postoj k homosexualite, ale nie je vidieť protesty proti islamským štátom, ktoré praktizovanie homosexuality trestajú smrťou. Krajiny ako napr. Sudská Arábia, kde je žena považovaná za menejcennú bytosť, ktorá nesmie ani šoférovať a mať vlastné cestovné doklady. Čo by sa stalo, keby niektorá z týchto bojovníčok za práva žien roztrhala verejne korán, si vieme asi predstaviť…
ševčenková trha Rusku vlajku 1
Inna Ševčenková trhá ruskú vlajku
Vždy sú to tí zlí kresťania, od ktorých im nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Texas však nebol jedinou zástavkou na ceste po USA. Dva dni pred vystúpením v Texase, Ševčenková v New Yorku verejne roztrhala ruskú zástavu. Fotky z tejto akcie s odkazom Inny Ševčenkovej Putinovi : „Fuck Putin!“ je možné vidieť na jej twiterovom účte.

Typické pre tieto organizácie, ako je Femen alebo Pussy Riot, je, že ich „protestné“ vystúpenia sa spravidla uskutočňujú bez publika. Svedkami sú často iba novinári, ktorí tieto skutky následne šíria cez médiá.
Katarína Hanzlíková, Paríž

http://www.hlavnespravy.sk/hnutie-femen-trha-bibliu-v-texase/232055

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné. Zálohujte si trvalý odkaz.