Muž ozbrojený mačetou kričal “Alláhu akbar” a zranil dve policajtky.+ Imigranti za pokriku “Allahu Akbar” podpálili autobus a takmer zabili šoféra

Útočník z Charleroi zomrel v nemocnici; policajtky sú mimo nebezpečia
K útoku došlo pred hlavnou policajnou stanicou

Muž ozbrojený mačetou zranil dnes v belgickom meste Charleroi dve policajtky. Oznámila to dnes agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu a médiá. Páchateľ počas útoku kričal “Alláhu akbar”, čo v arabčine znamená “Boh je najväčší”. Napadnutým koleginiam pomohol tretí policajt, ktorý útočníka postrelil.

K útoku došlo pred hlavnou policajnou stanicou v meste Charleroi, ležiacom približne 50 kilometrov južne od Bruselu. Celé okolie miesta činu následne hermeticky uzavreli. Podľa televízie RTBF jedna z policajtiek utrpela hlboké rezné rany v oblasti tváre, s ktorými ju previezli do nemocnice. Druhá policajtka vyviazla s ľahšími poraneniami.

Do nemocnice previezli aj postreleného útočníka, ktorý tiež utrpel vážne zranenia. K útoku, ktorý na Twitteri okamžite odsúdili belgický premiér Charles Michel i minister vnútra Jan Jambon, sa zatiaľ nikto neprihlásil.Útočník z Charleroi zomrel v nemocnici; policajtky sú mimo nebezpečia

Ozbrojený muž svojim zraneniam v nemocnici podľahol. Podľa agentúry AP o tom na Twitteri informovala tamojšia polícia s tým, že dve zranené policajtky sú už mimo ohrozenia života.

Hovorca polície v Charleroi David Quinaux neskôr uviedol, že útočník mal mačetu v športovej taške a vytiahol ju v okamihu, keď prišiel ku kontrolnému stanovišťu. Jeho totožnosť zatiaľ nie je známa.

http://www.hlavnespravy.sk/utocnik-s-macetou-zranil-v-belgickom-meste-charleroi-dve-policajtky-a-pritom-krical-allahu-akbar/816610

 

Imigranti opäť vyčíňali: Za pokriku “Allahu Akbar” podpálili autobus a takmer zabili šoféra

Vítačov imigrantov akosi v poslednej dobe nepočuť. Ich inžinieri, jadroví fyzici, lekári, či projektanti sa nejako vytratili a od “ľudí utekajúcich pred vojnou” dostala Európa “kultúrne obohatenie” v podobe teroru, znásilnení a výtržností. Dokazuje to aj prípad, ktorý sa odohral na predmestí Paríža .

Minulý týždeň skupina mužov v parížskej štvrti Saint-Denis zablokovala cestu a prinútila zastaviť autobus. Partia moslimov následne za pokriku “Allahu Akbar” zapálila autobus. Hasiči museli použiť až tri hasičské autá na uhasenie plameňov. Informoval o tom portál Breibart.

Video z incidentu zaplavilo internet. Takéto prípady nie sú na severnom predmestí Paríža nezvyčajné. Až 36 % obyvateľov totiž tvoria imigranti z Afriky a Ázie.

Táto oblasť bola dejiskom početných nepokojov aj v minulosti, v roku 2010, a taktiež v roku 2005, kedy mladí moslimovia zapálili až 9000 aút a mnoho budov na okolí.

“Stáva sa to najmä v noci. Najčastejšie je to hádzanie kameňov, ale pred pár mesiacmi musel kolega čeliť aj streľbe. V takých chvíľach si vravíme, že by sme si mali robiť svoju robotu, ale niekedy je to ťažké,” povedal jeden z parížskych šoférov autobusu.

Vodiči autobusov prežívajú pri svojej práci peklo. Boja sa jazdiť do týchto štvrtí na okraji Paríža. Úrady preto niektoré linky odklonili a autobusy už nejazdia po problémových uliciach.

Samuel Gdovin
http://www.hlavnespravy.sk/imigranti-opat-vycinali-za-pokriku-allahu-akbar-podpalili-autobus-a-takmer-zabili-sofera/816491

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.