Japonsko si pripomína 71. výročie útoku na Hirošimu a Nagasaki. V Nagasaki bola najväčšia kolónia pokrstených kresťanov v Japonsku. + Katolíci ochraňovali pred zbúraním kostol sv. Rity

Japonsko si pripomína 71. výročie útoku na Hirošimu: Prišlo niekoľko tisíc ľudí
TOKIO – Obyvatelia Japonska si pripomínajú dnes 71. výročie jadrového útoku na mesto Hirošima, ktorý podnikli USA v záverečnej fáze druhej svetovej vojny. Agentúra AP informovala, že na tradičnom spominekovom podujatí v hirošimskom Parku mieru sa zúčastnilo tentoraz približne 50.000 ľudí.

Miestny starosta Kazumi Macui pri tejto príležitosti zopakoval výzvu na zbavenie sveta jadrových zbraní, ktorá odznela počas tohtoročnej historickej návštevy prezidenta USA Baracka Obamu. Odkázal tiež iným svetovým lídrom, aby takisto navštívili japonské mestá zasiahnuté atómovými bombami.

Podľa Macuiho by krajiny disponujúce jadrovými zbraňami mali „nabrať odvahu a uniknúť logike strachu“. Odcitoval tak časť prejavu, ktorý predniesol Obama, keď v máji pricestoval do Hirošimy ako prvý úradujúci prezident USA od útoku na toto mesto zo 6. augusta 1945. „Našich tvorcov politiky musíme naplniť zanietením pre upevnenie tejto jednoty a vytvorenie systému bezpečnosti založeného na dôvere a dialógu. Preto opäť raz nalieham na lídrov všetkých národov, aby navštívili mestá, na ktoré boli zhodené atómové bomby,“ vyjadril sa starosta Hirošimy.

Odhaduje sa, že pri samotnom bombardovaní Hirošimy zahynulo 70.000-80.000 ľudí a vyše 100.000 utrpelo vážne zranenia. Desaťtisíce ďalších osôb zomreli neskôr na následky ožiarenia. Tri dni po Hirošime zničila atómová bomba i mesto Nagasaki. Dátum zhodenia atómovej bomby na Hirošimu sa stal Svetovým dňom boja za zákaz jadrových zbraní a je známy aj pod názvom Deň Hirošimy. Od roku 1955 sa v Hirošime a Nagasaki každoročne konajú medzinárodné konferencie, ktoré majú docieliť zákaz atómových a vodíkových zbraní.

http://www.topky.sk/cl/11/1566303/Japonsko-si-pripomina-71–vyrocie-utoku-na-Hirosimu–Prislo-niekolko-tisic-ludi

 

Píšete nám: Pozdrav Pán Boh,
drahí moji, zlo naberá na sile, nielen moslimovia útočia na našu vieru, sú to predovšetkým politici, ktorí k tomuto stavu napomáhajú svojou politickou korektnosťou….Katolíci ochraňovali pred zbúraním kostol sv. Rity.
Proti nim zasiahla polícia….kresťanské korene Eu , sú iba zásterkou pre nastolenie NWO…tyranii, akú si nevieme ani predstaviť.

na fb je video zo zásahu polície – https://www.facebook.com/SauvezSainteRita/videos/647662155401915/?pnref=story, nikde inde som ho na webe zatiaľ nenašla, posielam aj link k tejto udalosti a zopár fotografií

http://www.lebreviairedespatriotes.fr/03/08/2016/a-la-une/leglise-sainte-rita-evacuee-brutalement-par-la-police/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.