Železničná spoločnosť Slovensko sa snaží cez zmenu prepravného poriadku zrušiť hliadky Ľudovej strany. + Kotlebovci sa zákazu hliadok vo vlakoch vysmiali. Budeme pokračovať, tvrdia

Cestovanie vlakom som mal vždy rád a využívam ho rád v prípade, že cieľová destinácia je vlakom dostupná. Dosť k tomu prispieva aj čoraz horšia “kvalita” cestných komunikácií.
LSNS poslanci
Žiaľ musím konštatovať, z osobnej skúsenosti, že za posledné 2 roky z môjho pohľadu šla kvalita služieb u Železničnej spoločnosti Slovensko dole.

Mňa osobne tento rok “dorazili” prechladené vozne a hlavne odpoveď sprievodcu, že on to nemôže prestaviť, lebo to nastavujú vozmajstri. Raz si to odniesol môj bloknutý krk.

Nie práve najlepší stav upratovania, často až katastrofálny u záchodov, samozrejme vnímam tiež. Je za tým v prvom rade nekultúrnosť cestujúcich a tiež to, že pre práce na trati sa meškajúce súpravy dostávali upratovacím čatám na kratší čas ako mali.

Mám pocit, že v tejto republike sa už všetko serie…

Neprispôsobivý spoluobčan si do mňa zatiaľ nikdy nedovolil.

Niečo mi ale porozprávali známi, napríklad o prípade (a nebolo to na východe), keď na otázku lístok prosím “spoluobčan” odpovedal niečo v štýle, “máš problém ?”. A dotyčný si v kľude docestoval, útla sprievodkyňa to radšej nechala tak.

Ani mne, ako občanovi, sa nezdá správne, aby bezpečnosť vo vlakoch riešili hliadky angažovaných občanov združených alebo nezdružených v niektorej z politických strán. To má zabezpečiť prepravca v súčinnosti s políciou.

Prepravca sa rozhodol zmenou prepravného poriadku zasiahnuť proti občiansko – straníckym hliadkam.

Problém vidím v tom, že vlastné (hliadky nahrádzajúce) opatrenia na zvýšenie bezpečnosti (už nechcem byť neskromný, aby som písal aj o kultúre) cestovania som od prepravcu či polície nepostrehol.

Hliadky Ľudovej strany v problémových vlakoch teda asi končia, a uvidíme ako sa bude vyvíjať situácia v oblasti bezpečnosti cestujúcich.

Prepravca sa dúfam nebude cítiť dotknutý, ak o prípadných incidentoch v jeho vlakoch začneme informovať vo vyššej miere, než tomu bolo predtým.

Vzal si totiž na seba morálny záväzok, zvládnuť excelentne všetko sám…

Celá situácia vadí aj iným, ako ukazuje tento blog Mareka Gábrika.

Ak tento článok číta niekto z kompetentných na tento problém tak mu odkazujem :

Vy tam musíte byť fakt všetci sprostí keď Vám nedošlo , že ak by si polícia vykonávala svoju prácu a vylučovala by z prepravy napríklad osoby , ktoré sú pod vplyvom alkoholu alebo ho nebodaj počas cesty užívajú (tak ako sa to píše v železničnom poriadku) alebo obťažujú iným spôsobom cestujúcich alebo urážajú personál , hliadky vo vlakoch by stratili zmysel a možno by ste konečne získali nejaké body u občanov aj VY , v následujúcich voľbách zas budete všetci hľadať príčiny toho , že prečo získal kotleba 4x toľko hlasov ako sa očakávalo podľa prieskumov.

Miro Juriš

http://medzicas.sk/zeleznicna-spolocnost-slovensko-sa-snazi-cez-zmenu-prepravneho-poriadku-zrusit-hliadky-ludovej-strany/

 

Kotlebovci sa zákazu hliadok vo vlakoch vysmiali. Budeme pokračovať, tvrdia

Kotlebovské hliadky vo vlakoch sa stali od prvého júla tohto roka ilegálnymi. Môže za to nový prepravný poriadok, ktorý prijala Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK). Ten vyviedol z rovnováhy podpredsedu Ľudovej strany Naše Slovensko Milana Uhríka, ktorý železniciam poslal jasný odkaz.

Kotlebovci sa zákazu hliadok vo vlakoch vysmiali. Budeme pokračovať, tvrdia
Hliadky členov ĽS NS vo vlakoch sa stali od 1. júla ilegálnymi. Nový prepravný poriadok našich železníc, ktorý pripravili zrejme pre kotlebovcov, totiž doslova uvádza: „Bez predchádzajúceho písomného povolenia ZSSK je vo vlakoch ZSSK zakázané vykonávať činnosti, ktoré nesúvisia s hromadnou osobnou dopravou a poskytovaním služieb spojených s prepravou verejnosti, a to ani s platným cestovným dokladom… Bez písomného súhlasu ZSSK je zakázané podnikať alebo vstupovať do vlakov ZSSK za týmto účelom, vykonávať predaj, propagáciu alebo uskutočňovať politickú agitáciu, podporu alebo popularizáciu názvu, značky, programu alebo hesiel politickej strany, politického hnutia alebo kandidáta, umiestňovať alebo rozdávať letáky, respektíve realizovať na tento účel alebo v súvislosti s tým akékoľvek úkony.“

Podľa nového prepravného poriadku Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s., platí, že kto tieto pravidlá poruší, bude z vlaku vysadený. Celý si ho môžete prečítať na stránkach železničnej spoločnosti alebo TU. Viac sme o konci kotlebovských hliadok vo vlakoch písali TU.

Železnice sú rozkradnuté

O novom prepravnom poriadku prvý informoval portál Pluska.sk, na ktorý zareagoval aj predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Milan Uhrík. Ten portálu na sociálnej sieti odkázal: „Tieto plytké články len potvrdzujú, ako sú páni z Penty (ktorej patrí pluska.sk) a z vládnych strán (ktorí obsadzujú vedenie železníc a ZSSK) vzdialení od problémov ľudí.“

Uhrík kritikou nešetril ani na adresu železničnej spoločnosti. „Železnice sú rozkradnuté a vytunelované do dna a ich vedenie ide aktualizovať nejaký bod A.4.6 prepravného poriadku, ktorý aj tak nikto nečíta,“ vyjadril sa. Vo farbistom opise situácie pokračoval, tentoraz prešiel konkrétne do vlakov, v ktorých „asociáli a feťáci pľujú na ľudí, vykrikujú po dôchodcoch a okrádajú deti, a oni idú naháňať cestujúcich a kontrolovať, kto má oblečené tričko tej nesprávnej farby. Najbližšie nám snáď aj nadiktujú, ktoré farby sú tie správne,“ napísal.

Zdroj: Facebook/Milan Uhrík

Keby si robili svoju prácu, hliadky by neboli potrebné

Vo výpočte nedostatkov riaditeľ Úradu BBSK pokračuje aj ďalej. Podľa jeho názoru, keby si vedenie ZSSK a Policajného zboru robili svoju prácu a zabezpečovali poriadok vo vlakoch tak, ako majú, tak by ich vlakové hliadky neboli vôbec potrebné. „Týmto krokom ani nie, že netrafili klinec po hlavičke, ale zase si ho zatĺkli rovno do prsta!“ vyjadril sa.

V závere svojho príspevku objasňuje dôvody, ktoré Ľudovú stranu Naše Slovensku k hliadkam vo vlakoch vedú. „Naším cieľom je ochraňovať slušných ľudí pred agresivitou asociálov, nie poklonkovať politicky dosadeným byrokratom z vedenia ZSSK, ktorých na osude železníc nezaujíma vôbec nič, okrem ich vlastnej odmeny!“ vysvetľuje a uzatvára, „ľudia si hliadky pochvaľujú, a preto budú pokračovať.“

Čo na to ZSSK?

O stanovisko sme sa obrátili aj na hovorkyňu Železničnej spoločnosti Slovensko. Parlamentné Listy sa zaujímali o spôsob, akým chce železničná spoločnosť kontrolovať dodržiavanie pravidla o zákaze rozdávania letákov či propagácii politickej strany vo vlakoch vyplývajúceho z nového cestovného poriadku. Rovnako sme chceli vedieť, či za mesiac, počas ktorého platia nové pravidlá, zaznamenali žiadosť o dohodu na takúto spoluprácu.

Odbor komunikácie ZSSK na naše otázky neodpovedal priamo, vyjadrili sa však, že „Individuálni cestujúci sa nemusia obávať, že by boli vylúčení z prepravy len preto, že cestujú vlakom a majú na sebe tričko napríklad s logom firmy, časopisu, hudobnej skupiny, futbalového tímu či politickej strany.“

Podľa ich slov, zatiaľ neboli z prepravy vylúčené žiadne osoby označujúce sa za hliadky, no v prípade zistenia porušenia prepravného poriadku však môže vlakový personál na to cestujúceho upozorniť s tým, že dotyčný môže byť vylúčený z prepravy v najbližšej stanici.

ĽSNS patrí medzi VIP klientov železníc

Uhrík dnes uviedol, že predstavitelia politickej strany ĽSNS spúšťajú od jesene svoje vlakové hliadky aj na západnom okruhu. „ĽSNS patrí medzi VIP klientov železníc. V súčasnosti máme k dispozícii deväť prenosných celosieťových celoročných cestovných lístkov v celkovej hodnote viac ako 8 600 eur,“ informoval podpredseda strany Milan Uhrík a pokračoval, „medializované správy pokladáme za trápny pokus zdiskreditovať našu prácu v prospech slušných ľudí. Takéto pokusy nám len dávajú novú odvahu a energiu pokračovať v ochrane tých, čo nechráni štát,“ odkázal.

Kotlebovci vo vlakoch hliadkujú od apríla

Predseda strany a zároveň aj banskobystrický župan Marian Kotleba oznámil nasadenie hliadok 11. apríla tohto roka pred Železničnou stanicou vo Zvolene. Ako dodal, strana reaguje na útok na dievča, ktorý sa odohral vo vlaku smerujúcom z Nových Zámkov do Zvolena 7. apríla. Policajný prezident Tibor Gašpar uviedol, že ak by poslanci alebo členovia ĽSNS chceli zabrániť spáchaniu trestného činu, môžu tak rovnako ako hociktorí občania Slovenska urobiť a neboli by za to trestne zodpovední. Ak by však chceli využívať oprávnenia, ktoré pozná napríklad zákon o Policajnom zbore a ktoré môže využívať len jeho príslušník, môžu sa sami vystaviť trestnému stíhaniu. Viac sme o tom písali TU.

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Kotlebovci-sa-zakazu-hliadok-vo-vlakoch-vysmiali-Budeme-pokracovat-tvrdia-274060

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.