“Vojnový zločinec” Miloševič oslobodený v plnom rozsahu a médiá mlčia? + Mesto Waldenburg ponúklo prácu utečencom, tí ju odmietli kvôli nízkemu platu

Slobodan Miloševič bol haagským tribunálom oslobodený. Táto informácia prebehla takmer bez povšimnutia svetovej verejnosti a médií, všíma si Štefan Harabin.

“Ako trestného sudcu s 35 ročnou praxou ma zaujala informácia o verdikte haagskeho tribunálu pre vojnových zločincov bývalej Juhoslávie o oslobodení Slobodana Miloševiča, bývalého prezidenta Juhoslávie. Cítim potrebu sa vyjadriť k tomuto verdiktu s pohľadu trestného aj medzinárodného práva”, hovorí Štefan Harabin.

V roku 1999 som ako predseda Najvyššieho súdu navštívil Najvyšší súd zväzovej republiky Juhoslávie. V tej spojitosti sme ako delegácia dostali celý rad dôkazov o tom, že Miloševič nemal nič spoločné s masakrami v Bosne ktoré sa predostierali svetovej verejnosti. Medzinárodné mainstreamové média na pokyn politikov vykresľovali Miloševiča ako vojnového zločinca zodpovedného za genocídu a etnické čistky. Nakoniec bol v roku 2001 na základe medzinárodného zatykača unesený do Haagu. Prečo unesený? Pretože ústavný súd Juhoslávie na požiadavku vydania reagoval tak, že vydanie nie je možné a že Miloševič môže byť súdení v Juhoslávií. Vtedajší premiér Zoran Djindič podpísal dekrét, ktorý má takú právnu úroveň ,ako by to podpísal nejaký úradník na okresnom úrade, respektíve nejaký kotolník. Na základe tohto dekrétu bol Miloševič unesený do Haagu a bola v roku 2002 vydaná obžaloba z vojnových zločinov, genocídy a etnických čistiek. Miloševič sa obhajoval sám. Ako trestný sudca som niektoré momenty sledoval a zarazilo ma, že mu boli obmedzované práva na obhajobu, zo strany medzinárodného trestného tribunálu. Miloševič žiadal prerušiť väzbu zo zdravotných dôvodov, čo mu bolo odmietnuté a 11.marca 2006 zomrel vo väznici v Haagu. Zaujímavé na tomto prípade sú momenty trestnoprávne a medzinárodnoprávne.


V roku 1999 dala naša vláda na požiadanie NATO súhlas na prelety lietadiel cez územie Slovenska na Juhosláviu. S pohľadu nášho vnútroštátneho a ústavného poriadku na to vláda nemala mandát ani uznesenie národnej rady. Navyše ani NATO nemalo mandát na bombardovanie Juhoslávie od OSN. Vláda na čele z Dzurindom, Miklošom a Kukanom konala jednoznačne svojvoľne. Následkom toho bolo v Juhoslávii zabitých minimálne 2000 civilistov. Aby sa zahmlila táto politická akcia, začali sa zneužívať nástroje trestného práva na medzinárodnej úrovni. Prokurátori v Haagu ktorí podľahli politike vydali zatykač na Miloševiča.

Ďalšia vec je, ako sa k tomu stavali média. Tie dennodenne prinášali vyjadrenia politikov o tom že Miloševič je balkánsky mäsiar a zločinec. Takisto dennodenne sa dávali správy z haagskeho pojednávania a vždy sa podsúvalo verejnosti, že je to vojnový zločinec. Hovorím to preto, lebo si všimnite aká je situácia teraz. Haagsky tribunál v marci oslobodil Miloševiča v celom rozsahu, ale neurobil o tom tlačovú konferenciu, pritom počas procesu ju robili každý deň. Naše média však o tom neuverejnili absolútne nič! Ľudia sa zrejme nesmú dozvedieť že Miloševič je nevinný a že politici z neho urobili zločinca a použili na to politických prokurátorov v Haagu. Tento záver je dôležitý aj pre slovenské pomery .Pretože máme skúsenosti ako sa snažia politici používať prokurátorov na realizáciu ich politických cieľov.

Video k článku si môžete pozrieť tu:

http://www.hlavnespravy.sk/vojnovy-zlocinec-milosevic-oslobodeny-v-plnom-rozsahu-a-media-mlcia/822030

 


Mesto Waldenburg ponúklo prácu utečencom, tí ju odmietli kvôli nízkemu platu

Starosta východosaského mesta Waldenburg Bernand Pohlers tvrdí, že žiadatelia o azyl odmietli prijať prácu, ktorá im bola ponúknutá po tom, ako prišili do krajiny

Žiadatelia o azyl nemôžu pracovať kvôli imigračným predpisom Európskej únie. Preto sa rozhodli v meste Waldenburg vytvoriť dobrovolné pracovné miesta. Utečencom nakúpili pracovné odevy, tí sa rozhodli pracovať. Avšak ich chuť do práce skončila po tom, ako sa dozvedeli, že dostanú približne 20 eur za 12 hodín práce. Zistili si totiž, že v Nemecku je minimálna mzda 8,5 eura na hodinu, a tú aj požadujú.

Starosta Pohlers následne vyhlásil: ,,Argumentovali tým, že sú hosťami pani Merkelovej, a kedže sú hosťami, nebudú pracovať. Sú toho názoru, že kedže existuje minimálna mzda (8,5 eur/hod) v Nemecku, mesto by im ju malo zaplatiť.” Túto informáciu priniesol server Express.

Starosta taktiež dodal, že mesto sprostredkovalo tlmočníka, a s utečencami sa chceli dohodnúť, avšak tí na žiaden kompromis nechceli pristúpiť.

Mnoho nemeckých vládnych úradníkov stále tvrdí, že masová migrácia bude prínosom pre nemeckú ekonomiku, avšak mnoho ďalších tvrdí presný opak. Veľké korporácie v Nemecku neprijali ešte takmer žiadnych migrantov, od začiatku migračnej krízy.

Stále viac sa ozývajú hlasy, ktoré varujú že migranti nemajú ani najmenší záujem v Nemecku pracovať, a chcú si len užívať výhody, ktoré im Nemecko ponúka.

Starosta Pohlers netají to, že z celej situácie je hlboko sklamaný. Dokonca sa rozhodol aj verejne prehovoriť, aj keď sa obáva toho, že by mu to mohlo uškodiť.

“Som si vedomý toho, že moje výroky pravdepodobne budú nahrávať odporcom prijímania utečencov. Ale po tom, ako som získal peniaze od miestnej komunity na utečencov, a následne sa všetko skončilo takýmto spôsobom, cítim potrebu verejne vystúpiť.”

Mesto vytvorilo celkovo sedem pracovných miest, no tie sú už zrušené.

Samuel Poništ

http://www.hlavnespravy.sk/mesto-waldenburg-ponuklo-pracu-utecencom-ti-ju-odmietli-kvoli-nizkemu-platu/822130

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.