Nemecká vláda varuje občanov: Nový koncept obrany, vytvorte si zásoby pre prípad útoku. + Gréci evidujú výskyt vážnej infekčnej choroby, zavliecť do krajiny ju mali migranti

BRATISLAVA – Nemecká vláda má v stredu po prvýkrát od konca studenej vojny schvaľovať koncepciu civilnej obrany. V jej rámci vraj vyzve obyvateľov, aby si doma vytvorili zásoby jedla a vody pre prípad útoku alebo inej katastrofy.

Podľa koncepcie by mali byť obyvatelia Nemecka schopní vydržať s vlastnými zásobami jedla až desať dní a s vodou aspoň päť dní. Každá domácnosť by teda mala mať doma dva litre vody na hlavu a deň, napísal nedeľník Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.
Nehty A. Merekolvej okusovanie
Denník uviedol, že ide o prvú stratégiu civilnej obrany od konca studenej vojny a spracovalo ju nemecké ministerstvo vnútra. Koncepcia má 69 strán. Uvádza síce, že „útok na nemecké územie, ktorý by si vyžiadal konvenčné obranu krajiny, nie je pravdepodobný“, ale napriek tomu nie je možné takéto budúce ohrozenie vylúčiť a je potrebné sa na ne pripraviť.

Obyvateľstvo krajiny by teda malo byť schopné zabezpečiť si v prípade núdze svoje potreby samo, než to bude schopný urobiť stáť. Domácnosti by teda mali mať nielen dostatočné zásoby jedla a vody, ale aj hotovosti a palív.

http://www.topky.sk/cl/11/1569675/Nemecka-vlada-varuje-obcanov–Novy-koncept-obrany–vytvorte-si-zasoby-pre-pripad-utoku

 

Gréci evidujú výskyt vážnej infekčnej choroby, zavliecť do krajiny ju mali migranti

Maláriu prenášajú komáre z rodu Anopheles a nie je smrteľná, ak sa včas lieči.

Gréci evidujú výskyt vážnej infekčnej choroby, zavliecť do krajiny ju mali migranti
Grécko tento rok zaznamenalo 65 prípadov malárie. Chorobu obvyklú v tropických oblastiach podľa gréckych úradov do krajiny zavliekli hlavne migranti. Do Grécka sa dostali aj takí, ktorí nákazu rozširujú: priamo na gréckom území nakazili najmenej štyri osoby, informovali dnes grécke médiá s odvolaním sa na zdravotnícke zdroje.

Podľa gréckeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb z 61 prípadov „dovozu“ choroby do krajiny ich je 50 pripočítaných na vrub prisťahovalcom, z toho 43 z indického subkontinentu a siedmich z Afriky. Ďalších 11 nakazených sú grécki občania, ktorí si chorobu priviezli zo svojich ciest v tropických oblastiach.

Zákaz vykonávania odberov

Grécke úrady upokojujú, že šírenie choroby je obmedzené a vzhľadom k zemepisnej polohe krajiny nie je až tak prekvapivé. Prítomnosť nákazy však viedla k uvaleniu zákazu vykonávania odberov krvi od darcov v 12 okresoch na polostrove Peloponéz a tiež v druhom najväčšom meste, severogréckom Solúne.

Malária nie je smrteľná ak sa včas lieči, čo sa deje v Európe, nie ale v chudobných tropických pásmách, kde ročne na chorobu zomierajú státisíce ľudí.

http://hnonline.sk/svet/813830-ff

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.