Podľa prieskumu agentúry Focus je najsympatickejší politik A. Danko, najmenej sympatický M. Kotleba. + ĽS Naše Slovensko odsudzuje akúkoľvek prítomnosť cudzích vojsk na Slovensku

Miera sympatií, respektíve nesympatií predsedov politických strán vykazuje v porovnaní s posledným prieskumom z júna 2016 stabilitu
Najsympatickejším politikom je predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko (48,5 percenta). Za ním nasleduje šéf Mosta-Híd Béla Bugár, ktorý je sympatický 44,1 percenta opýtaných, a tretí je premiér a líder Smeru-SD Robert Fico so sympatiami u 35,9 percenta ľudí. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý robila agentúra FOCUS v dňoch 11. – 16. augusta na vzorke 1002 respondentov.

Štvrtý skončil šéf SaS Richard Sulík (34,2 percenta), za ním nasleduje líder Sme rodina Boris Kollár (28,8 percenta), šéf OĽaNO-NOVA Igor Matovič (27,9 percenta), predseda KDH Alojz Hlina (21 percent) a posledný je líder ĽSNS Marian Kotleba (18,8 percenta).

Kotleba je zároveň najmenej sympatický politik, a to podľa 72,6 percenta opýtaných. Za ním nasleduje Matovič, ktorý je nesympatický 63,7 percentám respondentov. Tretí skončil v rebríčku nesympatických Kollár (61,5 percenta). Nasleduje Fico (58,4 percenta), Sulík (55,5 percenta) a Bugár, ktorý je nesympatický 47,3 percentám opýtaných. Siedmy skončil Hlina (44 percent) a posledný v rebríčku najmenej sympatických je Danko (37,4 percenta).

“Miera sympatií, respektíve nesympatií predsedov politických strán vykazuje v porovnaní s posledným prieskumom z júna 2016 stabilitu. Výnimkou je významnejší pokles nesympatií u predsedu KDH Alojza Hlinu z 51 percent na 44 percent a tiež mierny pokles nesympatií u Bélu Bugára z 52 percent na 47 percent,” doplnil Martin Slosiarik z FOCUS-u.

Agentúra zisťovala sympatie či nesympatie jednotlivo ku každému politikovi. Ľuďom ponúkla mená ôsmich politikov, ktorých strany majú preferencie na úrovni aspoň štyroch percent. Mená čítala respondentom v náhodnom poradí. Pri každom sa pýtala, či už o ňom počuli a ak áno, do akej miery im je sympatický alebo nesympatický.

http://www.hlavnespravy.sk/prieskum-najsympatickejsi-politik-je-andrej-danko-najmenej-sympaticky-marian-kotleba/822646

 

ĽS Naše Slovensko odsudzuje akúkoľvek prítomnosť cudzích vojsk na Slovensku

Dnes, 21. augusta 2016, si pripomíname 48. výročie invázie spojeneckých vojsk Varšavskej zmluvy na územie bývalého Československa. Tieto vojská sem boli poslané „pre istotu“ – ako „pomoc“ od vtedajších spojencov. S cieľom eliminovať každého, kto sa pokúsi vzoprieť socialistickému režimu. Túto inváziu vedenú Sovietmi odsudzuje dodnes celý svet ako jednoznačný akt agresie voči suverénnemu štátu.

Varšavská zmluva však zanikla a sovietske vojská z európskych krajín odišli. Jej nepriateľ – Severoatlantická aliancia NATO však existuje naďalej a americké okupačné vojská v Európe zostali. Robia to isté, čo robili aj Sovieti – dohliadajú na to, aby “spojenci” poslúchali a nevzopreli sa proti vládnucemu režimu. Presnejšie povedané proti súčasnému prehnitému a skorumpovanému systému, ktorý sa skrýva za slová o demokracii.

Vojenská organizácia NATO vznikla pôvodne preto, aby nás (v prípade vojny) zničila a dobyla. Svoj cieľ aj splnila, pretože dnes sa po slovenských cestách premávajú americké vojenské transporty a nad hlavami nám lietajú americké bombardéry. Už čoskoro vznikne u nás – v bratislavských Vajnoroch dokonca aj základňa NATO! Sú tu údajne preto, aby nás chránili – otázkou je pred kým? Americkí generáli sa z nás musia smiať. Pred 30-timi rokmi sa im určite ani len nesnívalo, že nás ovládnu tak ľahko. Stačilo im len vymeniť červenú zástavu za modrú a rečami o spojenectve nás dostali znova. Líška mení kožuch, no nie spôsoby.

Pri príležitostí tragických udalostí z augusta 1968 preto ĽS Naše Slovensko dôrazne odsudzuje akúkoľvek prítomnosť cudzích vojsk na Slovensku. Nechceme tu okupantov z Východu ani zo Západu! Chceme, aby bolo Slovensko neutrálne a nezávislé!

http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/ls-nase-slovensko-odsudzuje-akukolvek-pritomnost-cudzich-vojsk-na-slovensku/

 

Budeme si aj maďarskú inváziu z marca 1939 pripomínať tak ako august 1968?

August 1968 – táto udalosť už 26 rokov slúži ako zdroj protiruskej hystérie a nenávisti. Situácia je o to smiešnejšia, že dnešná ruská vláda nemá nič spoločné s niekdajším politbyrom UV KSSZ a že tejto invázie sa zúčastnili popri sovietskych vojskách aj spriatelené armády Poľska, NDR, Maďarska, Bulharska, nehovoriac o tom, že samotná sovietska armáda pozostávala z vojakov z 15 zväzových republík a to Ukrajina, Litva, Lotyšsko, Estónsko, Gruzínsko, Bielorusko, Kirgizsko, Tadžikistan, Uzbekistan, Kazachstan, Turkménsko, Azerbajdžan, Arménsko, Moldavsko a na čele Sovietskeho zväzu stál v tej dobe Kazach Leonid Iljič Brežnev. Máme teraz nenávidieť i všetky tieto národy, či len Rusko?

Zatvor
Dokumentárne snímky z Bratislavy 22.augusta 1968, deň po vstupe sovietskych tankov do mesta. Na snímke Štúrova ulica a Námestie SNP
Dokumentárne snímky z Bratislavy 22.augusta 1968, deň po vstupe sovietskych tankov do mesta. Na snímke Štúrova ulica a Námestie SNP

Sféry vplyvu boli po druhej svetovej vojne na Jaltskej konferencii jasne rozdelené a akékoľvek snahy o prejdenie z jedného tábora do druhého nemali šancu na úspech. Ak by v Rakúsku v tom čase vypukla socialistická revolúcia, bola by rovnakým spôsobom potlačená spriatelenými armádami NATO pod vedením USA.

Okrem invázie v auguste 1968 sme zažili aj inváziu v marci 1939. Túto inváziu však nikto zo Sorosových platených agentov nepripomína a nedrží tryznu za jej obete. Na Slovensko vtedy vpadli maďarské vojská a obsadili časť územia východného Slovenska. Dôvod, prečo túto udalosť média a politici nespomínajú a inváziu z roku 1968 nafukujú už 26 rokov, je šírenie protiruských nálad v spoločnosti. Občan má byť permanentne strašený, že za všetky zločiny komunizmu je zodpovedný ruský národ, ktorý v skutočnosti bol sám najväčšou obeťou tejto ideológie. Pritom len 25 rokov pred augustom 1968 si Nemci podmanili také štáty ako Francúzsko, Belgicko,Holandsko a vraždili tam antifašistov, odborárov, komunistov a kresťanských demokratov po státisícoch. Má sa teraz u obyvateľov týchto štátov pestovať nenávisť voči Nemcom aj po 70 rokoch?

Množstvo samozvaných intelektuálov a kváziodborníkov interpretuje vpád vojsk Varšavskej zmluvy ako nejakú zásadnú udalosť ktorá zmarila reformný proces socialistického zriadenia v Československu. Tí istý odborníci však zároveň tvrdia o revolúcii v novembri 89, že socializmus bol nereformovateľný a že musel padnúť. V tom prípade vstup armád do Československa nemohol žiadny reformný proces zmariť. Po revolúcii v novembri 89, bol nereformovateľný socializmus nahradený novým zriadením, ktorého hlavnými výhodami oproti bývalému režimu sú podľa protagonistov zamatovej revolúcie, sloboda cestovať, možnosť študovať v zahraničí a mandarínky v obchodoch.

Nečudo že ľudia to v skutočnosti vnímajú tak, že ak by sa invázia v 68mom nekonala, mali by tu marazmus ktorý prišiel po 89tom o 20 rokov skôr. Tieto názory začínajú prevládať z jednoduchého dôvodu, štát sa zvrhol vo vládu oligarchickej kliky, v ktorej obyvateľstvo nemá žiadnu sociálnu oporu. Ľudí už nezaujímajú dookola propagandistami omieľané výhody, keď musia riešiť dilemu či si kúpia jedlo, alebo zaplatia nájom. Ak by dnes dostali na výber, či by uprednostnili mandarínky a cestovanie, pred istotou zamestnania a bytu prakticky zadarmo, je jasné čo by zvolili. August 68 tak pre nich čím ďalej bude skôr znamenať udalosť, ktorá oddialila nástup toho, čo práve prežívajú a s čím vôbec nie sú spokojní.

http://www.hlavnespravy.sk/budeme-si-aj-madarsku-invaziu-z-marca-1939-pripominat-tak-ako-august-1968/822548

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.