Rakúsky minister obrany o migrantskej politike: “Nechceme byť čakárňou pre Nemecko”. + Cannes: útok údermi a päsťou na dôchodcov kričiac “Alláhu Akbar!”

Rakúsky minister obrany o migrantskej politike: “Nechceme byť čakárňou pre Nemecko”.
Heslo nemeckej kancelárky “Zvládneme to” je podľa rakúskeho ministra obrany Hansa Petra Doskozila “nezodpovedné”, pretože láka viac migrantov do Európy namiesto obmedzenia ich počtu.

Nechty A. Merekolvej okusovanie

“To nie je politika, keď sa Európa ocitne v agónii a strká hlavu do piesku,” konštatuje Hans Peter Doskozil pre rakúske noviny Kronen Zeitung. Domnieva sa, že je nedostatok politickej vôle v Európe ponúknuť životaschopné riešenia tejto krízy a namiesto toho sa opakujú chyby z minulosti.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová podľa neho spáchala jednu takú chybu vytvorením “Willkommenskultur” pre potenciálnych migrantov. Opakovaním mantry “Zvládneme to” vytvorila nový ” faktor príťažlivosti” posilňujúci prílev utečencov, čo je “nezodpovedná a kontraproduktívna politika”, pretože to poškodzuje Európu ako celok, vrátane Rakúska.

“Keď sa v centre Milána postavili stany pre utečencov, vtedy skutočne nikto nechcel tvrdiť, že sa s týmto prílevom rozumne vysporiadame,” vyhlásil Doskozil a dodal, že “Rakúsko nie je čakáreň pre Nemecko” v reakcii na skutočnosť, že mnohí migranti prechádzajú práve Rakúskom v nádeji, že nakoniec sa usadia v Nemecku, ktoré sa zdanlivo usiluje o dojem, že sú tam vítaní.

Podľa údajov rakúskeho ministerstva obrany sa ich od začiatku roka zaregistrovalo viac než 100 000. Asi 20 % pochádzajú z Nigérie, 12 % z Eritrey a po 7 % z Gambie, Pobrežia Slonoviny, Sudánu a Guiney. V týchto afrických krajinách nebadať známky takého konfliktu ako v prípade vojnou zmietanej Sýrie, Iraku alebo Afganistanu.

Doskozil zdôraznil, že Európa potrebuje okamžitú akciu od svojich politikov, ak sa nechce vrátiť do situácie z minulého roka, a navrhuje urýchlene zvolať mimoriadny “summit o vyhosťovaní na európskej úrovni”, aby sa stanovili potrebné kroky na vracanie migrantov späť do svojich domovských krajín. “Je mi záhadou, prečo nedošlo k poučeniu sa z udalostí v roku 2015,” konštatuje.

Hovoriac o spoločnom úsilí krajín EÚ vylučuje spoluprácu s Tureckom: “Turecká vláda už nemôže byť braná vážne po nedávnych udalostiach a vyhláseniach.” Tejto krajine nemožno povoliť zrušenie vízovej povinnosti, lebo “je veľmi ďaleko od európskych noriem”. Ak by sa týmto nemala naplniť utečenecká dohoda s Ankarou, európske krajiny by boli podľa Doskozila “schopné sami chrániť svoje hranice”.

http://www.hlavnespravy.sk/rakusky-minister-obrany-o-migrantskej-politike-nechceme-byt-cakarnou-pre-nemecko/824586

 

Cannes: útok údermi päsťou, kopance a 11 ranených. Okrem periodika Nice matin, absolútne mediálne mlčanie

Iba denník regionálne noviny “Nice-Matin” (cez DREUZ.Info) priniesli správu o útoku, ktorý sa stal v nedeľu 21. augusta vo večerných hodinách na móle starého prístavu v Cannes. Skupina rekreačných dôchodcov nad 60 rokov si na prechádzke okolo starého prístavu vychutnávala slnečné popoludnie, keď útočník, vo veku 42, moslimského vyznania, sa vrhol na skupinu kričiac “Alláhu Akbar!”.

Potom, čo na niektorých útočil päsťami a kopancami, niektorých hodil do mora, napriek zásahu niekoľkých odvážnych okoloidúcich. Tento útočník bol po chvíli zadržaný hasičmi, ktorí prišli na miesto zasiahnuť skôr, než dorazili poriadkové služby (polícia).

Teda, nejedna sa už o nevyrovnaného jedinca, ale o bezdomovca (pozn. redakcie – bezdomovci vo Francúzsku spadajú pod kompetencie požiarnikov).

Tento bezdomovec iba pred týždňom, v Antibes (poznámka redakcie – mestečko susediace s Cannes), napadol svoju matku a suseda, ktorý sa ju snažil brániť. Po jeho umiestnení na psychiatrii, kde pobudol len niekoľko hodín, bol prepustený. Našťastie tentokrát v Cannes nebol nikto mŕtvy, ani ťažko zranený, “iba” títo dôchodcovia utrpeli silný šok. Následne bol útočník v stredu, v meste Grasse, odsúdený a uväznený.

Odhliadnuc od takýchto “drobných” správ, je to práve ticho médií, ktoré by malo byť znepokojujúce, pretože to nie je len Francúzsko, kde sa takéto mlčanie začína praktizovať, ale týka sa to aj ostatných krajín vrátane USA.

http://www.hlavnespravy.sk/cannes-utok-udermi-pastou-kopance-a-11-ranenych-okrem-periodika-nice-matin-absolutne-medialne-mlcanie/824690

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.